Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Η M$ έχει πει ότι και να μπουν σε non-supported PC δεν σημαίνει ότι θα δουλεύουν σωστά.

H MS μας έχει συνηθίσει χρόνια τώρα σε π@π@ριές για να μην δίνουμε βάση σε αυτά που λέει.... 

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, YellowBlackGod είπε

2. Κατέβασα το πακετάκι αρχείων όπως το παραθέτει ο Ινδός στο βίντεό του. Το πακετάκι περιέχει το apraisseres.dll και άλλα 3 αρχεία. 

Μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ γιατί τα λινκ δεν παίζουν;

Άκυρο, το βρήκα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εβαλα το μονο που εχω ξενερωσει ειναι οτι στον File Explorer δεν ειναι τελικα transparent οπως φαινοταν στα βιντεο.επισης edge,task manager γενικα ολα τα παραθυρα πανε αναλογα με το light η το dark .ευχομαι στο μελλον να τον φτιαξουν.στα θετικα οτι το νεο Settings ειναι φοβερο και εκει παραδοξως ειναι transparent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θα με έκανε η microsoft να μείνω μαλ@κας, δεν το περίμενα.
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ μέχρι και οι dev / beta versions να είναι πιο stable και από τα 10; 

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κανείς από δω που να του παρουσιάστηκε κάποιο θέμα με κάτι συγκεκριμένο;

Προσπαθώ εδώ και μέρες να βρω κάτι που να μην έχουν κάνει σωστά αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα.

Σοβαρά αν βρείτε κάτι, γράψτε το για να το τσεκάρουμε και οι υπόλοιποι γιατί μπορεί να μας έχει ξεφύγει κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι... μάλλον έπρεπε να το αναφερω. Για τα Windows 11.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν... Τα έβαλα σε VM στο Virtual Box στο PC της υπογραφής μου, i7 4770K. Δεν μου ζήτησε ούτε TPM, ούτε τίποτα, μπήκαν απολύτως κανονικά όπως και τα 10άρια. Και μάλιστα χωρίς ακόμα το Virtual Box να έχει update ώστε να υποστηρίζει επίσημα και τα 11.

 

239136448_VirtualBox_Win11_1.png.80142f27fea94d6e0dfd9badba3fef27.png

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές, αν και σαφώς βαρύτερα από τα 10άρια, με όλα αυτά τα animations. Τα settings επιτέλους έγιναν όμορφα και ανθρώπινα, μου θυμίζουν πολύ Gnome στο Linux. Προφανώς από εκεί έκλεψαν πάρα πολλές ιδέες.

Επεξ/σία από RTW4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Τέρης Α. είπε

Μπορεί να γράψει κάποιος το επίσημο URL για κατέβασμα των Windows Isiders; Δεν έχω βγάλει άκρη...

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για κατέβασμα το .ISO των Windows 11 από επίσημη πηγή. Για να τα βάλεις είτε κατεβάζεις το .ISO από ανεπίσημο site, είτε κάνεις εγγραφή ως Insider. Εγώ έκανα το δεύτερο.

2 ώρες πριν, HateMe είπε

Ότι θα με έκανε η microsoft να μείνω μαλ@κας, δεν το περίμενα.
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ μέχρι και οι dev / beta versions να είναι πιο stable και από τα 10; 

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κανείς από δω που να του παρουσιάστηκε κάποιο θέμα με κάτι συγκεκριμένο;

Προσπαθώ εδώ και μέρες να βρω κάτι που να μην έχουν κάνει σωστά αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα.

Σοβαρά αν βρείτε κάτι, γράψτε το για να το τσεκάρουμε και οι υπόλοιποι γιατί μπορεί να μας έχει ξεφύγει κάτι.

Έχεις δίκιο. Αν εξαιρέσεις ότι μισά είναι Αγγλικά και μισά Ελληνικά στην Ελληνική έκδοση, δεν έχω εντοπίσει κάτι άξιο αναφοράς. Πραγματικά μου φαίνονται πολύ καλά τα 11 και σαφώς ανώτερα από τα 10, πιο λειτουργικά. Όμως και πιο βαριά αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

κάνεις εγγραφή ως Insider.

Το έκανα. Μετά πως προχωρώ;

44 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

μισά είναι Αγγλικά και μισά Ελληνικά στην Ελληνική έκδοση,

Και νόμιζα ότι έχω κάνει κάτι λάθος (παίρνω error σε κάποιες λήψεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Το έκανα. Μετά πως προχωρώ;

Και νόμιζα ότι έχω κάνει κάτι λάθος (παίρνω error σε κάποιες λήψεις).

How to download Windows 11 | TechRadar

 

Εγώ πάντως δεν έχω λάβει κάποιο "error" προς το παρόν, ακόμα και τα games μια χαρά τρέχουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω φτιαξει το iso (22000.51) απο τα uup files (επισημα αρχεια απο την microsoft δηλ). Αν και ειχα επιλεξει ολες τις εκδοσεις , στην εγκατασταση μου εβγαλε μονο τις home και μια ακυρη ονοματι "team". 
Αν υπαρχει ενδιαφερον , το ανεβαζω καπου . Ειναι 5.74gb. Εχω ηδη χρησιμοποιησει το iso σε εγκατασταση σε VM , δεν ειχα κανενα προβλημα...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...