Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, HateMe είπε

Επ, τι έχουμε εδώ; Είπα να μπω μετά από καιρό να διαβάσω για κάνα bug κλπ.

Ακόμα με την ζωγραφική βλέπω ασχολείστε αχαχαχαχαχ

Οπότε αντιλαμβάνεσαι ότι τα 11αρια δουλεύουν τοσο καλά που το μόνο πρόβλημα που υπάρχει σε ορισμένους είναι η ζωγραφική…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Here are the Top Feature Requests of Windows 11 users
https://www.ghacks.net/2021/12/13/here-are-the-top-feature-requests-of-windows-11-users/

Απο τα 10 requests εκει, τα ΕΞΙ αφορουν την taskbar, δυο το start menu και μολις ενα αφορα τα minimum requirements των 11, αυτο για το tpm. Να φανταστω οτι οι χρηστες με ryzen 1ης γενιας και intel 7ης γενιας και κατω ειναι ικανοποιημενοι που δεν θα τα παρουν επισημα, οποτε μενουν να παραπονιουνται μονο αυτοι που χαλιουνται λογω tpm?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να δώσω ένα info από μένα.

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση των 11, 20H2, Δομή 22000.318 σε ένα C2D E8600 με 4gb DDR3 RAM, Radeon HD 3850 και ssd 120άρι, χωρίς TPM και Secure Boot. Έβαλα την Home έκδοση 64bit.

- Κι εμένα μου φαίνονται πολύ ανταποκρίσιμα και άνετα στην λειτουργία τους, φυσικά για αρχή. Θα δούμε στην πορεία.
- Το bypass έγινε με το registry hack στην αρχή (SHIFT+F10)
- Η ζωγραφική ανοίγει κανονικά και χωρίς παρατράγουδα (Ζήτωωω! :D ).
- Η εγκατάσταση έγινε με τοπικό λογαριασμό και όχι microsoft και το όνομα χρήστη, καθώς και το όνομα του υπολογιστή είναι με Αγγλικούς χαρακτήρες (όπως κάνω πάντα).
- Για την taskbar και το start menu δε θα σχολιάσω και δεν με ενδιαφέρει. Όποιος δεν τα θέλει έτσι ας βάλει κάποιο classic start menu.
- Η ενεργοποίηση έγινε πανεύκολα μέσω command prompt και χωρίς κανένα έξτρα activator;)

Θα επανέλθω αν/όταν έχω νεώτερα.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Κι εμένα μου φαίνονται πολύ ανταποκρίσιμα και άνετα στην λειτουργία τους, φυσικά για αρχή. Θα δούμε στην πορεία.

Κοιτα , ειναι τουλαχιστον το ιδιο γρηγορα με τα 10αρια , αλλα ωρες ωρες μου δινουν την εντυπωση οτι τα πολλα γραφικα/animations/whatever , δημιουργουν ενα "κομπιασμα".

Προσωπικα τα περασα στο μηχανημα μου (i7 7th/nvme/32gb ram) , ως αναβαθμιση και ολα δουλευουν μια χαρα , δηλ με το 1ο μπουταρισμα αν δεν ηξερα οτι εβαλα 11αρια και δεν εβλεπα το start menu στην μεση της taskbar θα νομιζα οτι ημουν ακομα στα 10αρια.

Τα bugs και οι ελλειψεις ειναι λογικο να υπαρχουν και θα φτιαχτουν καποια στιγμη. Εμενα αυτο που με ξενερωσε πιο πολυ απο ολα ειναι η ελλειψη του ρολογιου στην 2η οθονη. Εχω φορητο και ειναι μονιμως συνδεδεμενο σε εξωτερικη οθονη που θωρειται οτι ειναι η primary. Οταν τρεχω καποιο παιχνιδι full screen ή βλεπω καποια ταινια...συνηθιζα να κοιταω την ωρα απο το ρολοι στην taskbar στην 2η οθονη (του λαπτοπ δηλ). Εφαγα χοντρο σοκ οταν ειδα οτι ελειπε το ρολοι :) 

Αυτο να φτιαξουν και χεστηκα για ολα τα αλλα :) 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ...αυτη η παπαρια  "Custom Lang γερμανικα"   πως διαολο καταργειται?  στις ρυθμισεις πληκτρολογιου - γλωσσων δεν υπαρχει σαν επιλογη να την καταργησω.......!!!!   

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-2.jpg

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-12-14 201324.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δοκιμαζεις αυτο;

 

7 ώρες πριν, micos000 είπε

- Η ζωγραφική ανοίγει κανονικά και χωρίς παρατράγουδα (Ζήτωωω! :D ).

Mεχρι αυριο νομιζω......😂

Κι εγω χθες ειχα ζωγραφικη αλλα σημερα δεν εχω,δουλεψε το windows update!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, micos000 είπε

[γκουχ-γκουχ] όχι, δεν έχω [γκουχ-γκουχ] με Universal key [γκουχ-γκουχ]. :)

Έτσι έχω ενεργοποιήσει το Office 2019. Μέχρι που η MS έκανε blacklist το κλειδί και τώρα μου βγάζει ένα σπαστικό μήνυμα ότι το προϊόν που έχω δεν είναι γνήσιο κλπ. Δείχνει όμως ότι είναι ενεργοποιημένο κανονικά! Πρόσεχε μην σου συμβεί το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/12/2021 στις 10:04 ΜΜ, JDROGAS είπε

Kανει και κατι κουλα το ποντικι στο roller;

Στα Windows 10 21h2. Μετέφεραν το ''feature'' και στα 11;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, mphxths said:

Κοιτα , ειναι τουλαχιστον το ιδιο γρηγορα με τα 10αρια , αλλα ωρες ωρες μου δινουν την εντυπωση οτι τα πολλα γραφικα/animations/whatever , δημιουργουν ενα "κομπιασμα".

Προσωπικα τα περασα στο μηχανημα μου (i7 7th/nvme/32gb ram) , ως αναβαθμιση και ολα δουλευουν μια χαρα , δηλ με το 1ο μπουταρισμα αν δεν ηξερα οτι εβαλα 11αρια και δεν εβλεπα το start menu στην μεση της taskbar θα νομιζα οτι ημουν ακομα στα 10αρια.

Τα bugs και οι ελλειψεις ειναι λογικο να υπαρχουν και θα φτιαχτουν καποια στιγμη. Εμενα αυτο που με ξενερωσε πιο πολυ απο ολα ειναι η ελλειψη του ρολογιου στην 2η οθονη. Εχω φορητο και ειναι μονιμως συνδεδεμενο σε εξωτερικη οθονη που θωρειται οτι ειναι η primary. Οταν τρεχω καποιο παιχνιδι full screen ή βλεπω καποια ταινια...συνηθιζα να κοιταω την ωρα απο το ρολοι στην taskbar στην 2η οθονη (του λαπτοπ δηλ). Εφαγα χοντρο σοκ οταν ειδα οτι ελειπε το ρολοι :) 

Αυτο να φτιαξουν και χεστηκα για ολα τα αλλα :) 
 

Θα προστεθει το ρολοι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκδοση    Windows 11 Pro
Έκδοση    21H2
Έγινε εγκατάσταση στις    ‎13/‎12/‎2021
Δομή λειτουργικού συστήματος     22000.348
Εμπειρία    Windows Feature Experience Pack - Πακέτο εμπειρίας δυνατοτήτων των Windows 1000.22000.348.0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Έτσι έχω ενεργοποιήσει το Office 2019. Μέχρι που η MS έκανε blacklist το κλειδί και τώρα μου βγάζει ένα σπαστικό μήνυμα ότι το προϊόν που έχω δεν είναι γνήσιο κλπ. Δείχνει όμως ότι είναι ενεργοποιημένο κανονικά! Πρόσεχε μην σου συμβεί το ίδιο...

Με universal key ή με αγορασμένο από κλειδαράδικο την έπαθες;

Τα universal key υπάρχουν από την πρώτη έκδοση των windows 10 και δεν έχουν γίνει ποτέ blacklist (μέχρι τώρα τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...