Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εχω ενα περίεργο πρόβλημα με τα 11αρια, καθαρή εγκατάσταση σε PC με 5950x και rtx 3090. Ενω ολα λειτουργουν κανονικά όταν ανοιξω καποια εφαρμογη που δουλευει 3D η και γενικότερα καποιο game π.χ. cod warzone, φτανει κανονικα μεχρι το μενου και μολις βρει παιχτες και παει να ξεκινησει freezαρει τελειως η εικονα, το mouse συνεχιζει να κινείται μεν αλλα δεν αντιδραει το pc πουθενα, ουτε σε CTRL+ALT+DEL, ειναι δηλαδη σα να παγωνει ο SSD και να μην στελνει πια δεδομενα στο λειτουργικο. Εψαξα λιγο στο ιντερνετ ειδα το εχουν κι αλλοι αυτο το θεμα και το αναφερουν στο reddit. Οσο κι αν εψαξα σε event viewer δε βρηκα κατι, γιατι προφανως δεν καταγραφει τιποτα εκεινη τη στιγμη. Επισης εχω περασμενες ολες τις αναβαθμισεις, bios update σε μητρικη, bios update σε gpu, μεχρι τα windows 11 εκανα ξανα καθαρη εγκατασταση απο την αρχη αλλα συνεχίζει τα ιδια. Αν ομως τρεξω τα windows 10 απο αλλη παραλληλη εγκατασταση που εχω σε αλλον δισκο ολα δουλευουν τελεια δεν εχω το παραμικρο κολλημα. Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει? στην αρχή υποπτευομουν τον NVME 970 evo που εχω και τον αλλαξα και θυρα στη μητρηκη αλλα τελικα υστερα απο ελεγχους που εκανα δεν φταιει ουτε αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2021 στις 7:38 ΜΜ, ICE-T είπε

τσουρέκια με αυτήν την ζωγραφική στα 11😂

Εγώ πιο συχνά χρησιμοποιώ τη ζωγραφική, παρά τον Edge.

Τσουρέκια με αυτόν τον Edge...

Επεξ/σία από Xarh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος κάποιον μόνιμο τρόπο απενεργοποίησης προστασίας συστήματος? Κάθε φορά τον βάζω στο απενεργοποίηση και διαγράφω τα σημεία επαναφοράς που δημιουργεί και μετά από κανα δυο επανεκκινήσεις των windows πάω και το βλέπω πάλι ενεργοποιημένο (χωρίς να έχει κάνει κάποιο update τα windows)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, maverick290402 είπε

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος κάποιον μόνιμο τρόπο απενεργοποίησης προστασίας συστήματος? Κάθε φορά τον βάζω στο απενεργοποίηση και διαγράφω τα σημεία επαναφοράς που δημιουργεί και μετά από κανα δυο επανεκκινήσεις των windows πάω και το βλέπω πάλι ενεργοποιημένο (χωρίς να έχει κάνει κάποιο update τα windows)

 

Το παθαίνω και εγώ. Πρέπει να το απενεργοποιείς κάθε φορά και με την τρίτη ή την τέταρτη επανεκκίνηση θα απενεργοποιηθεί μόνιμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά

ερώτηση εγκυκλοπαιδικής γνώσης:

Αν αγοράσεις ΗΥ με win11 , μπορείς να κάνεις downgrade σε win10 με το ίδιο κλειδί?

η απορία είναι για τη χρήση του κλειδιού που θα είναι "φυτεμένο" στην eprom της μητρικής

 

 

@sazistas χωρίς να είμαι ειδικός κ δεν το πολυέψαξα, είναι κ άλλοι χρήστες που με την σειρά 3χχχ στην gpu με τα 11αρια έχουν θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πρωτο build για το  2022  για τους insiders  dev

22526.1000.rs_prerelease.211215-1332

https://blogs.windows.com/windows-i...ncing-windows-11-insider-preview-build-22526/

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί σε προηγούμενα μηνύματα, για το drag and drop αρχείων στην taskbar έχει βγει αυτό το open source πρόγραμμα που το διορθώνει
https://github.com/HerMajestyDrMona/Windows11DragAndDropToTaskbarFix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

νεο update  για τους insiders dev

Windows 11 Insider Preview Build 22533
https://blogs.windows.com/windows-i...ncing-windows-11-insider-preview-build-22533/

έφτιαξε η ζωγραφική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Γιατί πότε δεν δούλευε;
Γιατί δεν έχει γίνει sticky το topic αυτό ακόμα;

έμενα δεν με έχει ενοχλήσει αυτό αλλά έχει πρόβλημα η ζωγραφική στα Windows 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...