Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεβασα το iso για την εκδοση 22000.51 (insider version) , στο mega.nz. Λινκ εδω.

Οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ μου , ειναι φτιαγμενο απο τα επισημα uup files και περιλαμβανει τις home εκδοσεις + team εκδοση (ο,τι και αν ειναι αυτη).

Ξεκινησα να ξαναφτιαχνω το iso , να δουμε αν θα συμπεριλαβει την pro εκδοση αυτην φορα. Νεοτερα αυριο :)

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dark theme εχουν τα windows 11 στον explorer? η ακομα με το ξεπλυμενο γκρίζο ειναι? To pc το εχω με lg oled και αυτο το πράγμα που πρεπει να αγοράζω themes και να βάζω ux theme patcher με κουράζει.  Στα 11 άλλαξε κατι στο θεμα theming η απλα ειναι στα τα windows 10? Να ξεκινήσω να ετοιμάζω πάκο με 5 δολάρια? η πλεον εχει support σε dark theme? γιατι στα 10 μονο dark δεν ηταν.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, niodadd είπε

Πάλι κουβά πήγαμε...

1625011816_379_chaos-with-Windows-11-is-not-new-and-we-already.jpg

Μεχρι της 20 Οκτωβρίου που θα βγουν τα 11 Official ως τοτε θα εχουν αλλάξει τα requirements. Beta ειναι ακομα και θα κρατήσει για πολλους μηνες σε beta version. Ως τοτε θα βγουν πολλοί τρόποι είτε Official ειτε οχι για να βάλει κάποιος τα 11.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The game’s anti-cheat software is flagging the Windows 11 preview build

That includes the CoD series, the Battlefield series, PUBG, Rainbow Six: Siege, and really anything using programs like BattlEye to provide anti-cheat services.

Προσοχή μάγκες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mphxths είπε

Εφτιαξα νεο iso , home/pro , 22000.51 , λινκ εδω. Πιο συμμαζεμενο μεγεθος.

Είσαι άψογος! Σε ευχαριστούμε για το χρόνο σου!

Προφανώς θέλει καθαρή εγκατάσταση με usb. Θα παίρνει αναβαθμίσεις από windows update; Κάνει για καθημερινή χρήση, για χάζεμα και εξοικείωση; Επειδή θα σου φανούν βλακείες αυτά που ρωτάω 😀😀😀...άστα αν βαριέσαι 🤣

 

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανεις εγκατασταση τα Windows 11 μεσω του insiders ;
Εαν ναι εχει δει καποιο προβλημα η κολλημα ; εχω βαλει leaked και καλα εκδοσης θεμα σε απλη χρηση δεν ειχα πρακτικα αλλα γενικα το insiders δεν το εχω δοκιμασει και λεω πριν το κανω να ρωτησω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, asdfaster είπε

Dark theme εχουν τα windows 11 στον explorer? η ακομα με το ξεπλυμενο γκρίζο ειναι? To pc το εχω με lg oled και αυτο το πράγμα που πρεπει να αγοράζω themes και να βάζω ux theme patcher με κουράζει.  Στα 11 άλλαξε κατι στο θεμα theming η απλα ειναι στα τα windows 10? Να ξεκινήσω να ετοιμάζω πάκο με 5 δολάρια? η πλεον εχει support σε dark theme? γιατι στα 10 μονο dark δεν ηταν.

image.png.c33c14c2984a6ba3718d6e87c4ace998.png

1 ώρα πριν, tsoubas είπε

Εχει κανει κανεις εγκατασταση τα Windows 11 μεσω του insiders ;
Εαν ναι εχει δει καποιο προβλημα η κολλημα ; εχω βαλει leaked και καλα εκδοσης θεμα σε απλη χρηση δεν ειχα πρακτικα αλλα γενικα το insiders δεν το εχω δοκιμασει και λεω πριν το κανω να ρωτησω :)

μα αυτή η .51 είναι η insiders έκδοση 

στην αρχή είχα κάποια κολλήματα με explorer/taskbar αλλά δεν είναι σίγουρο αν φταίνε μόνο τα windows (έχω και openshell) ... τεσπα , τώρα εντάξει μου φαίνεται να είναι 
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Προφανώς θέλει καθαρή εγκατάσταση με usb. Θα παίρνει αναβαθμίσεις από windows update; Κάνει για καθημερινή χρήση, για χάζεμα και εξοικείωση; Επειδή θα σου φανούν βλακείες αυτά που ρωτάω 😀😀😀...άστα αν βαριέσαι

Για updates δεν ξερω. Ειναι η εκδοση που εσκασε στους insiders , αλλα καπου πηρε το ματι μου οτι πρεπει να εισαι στο insider channel για να σου ρχονται οι ενημερωσεις. Δεν ειναι σιγουρο αυτο που λεω. Μπορει να σκανε ενημερωσεις οπως και να χει.
Για καθημερινη χρηση πιστευω οτι κανει. Το εχω βαλει σε VM και οσο και αν το δουλεψα , δεν βρηκα καποιο προβλημα. Δηλαδη απαξ και γινει η εγκατασταση , μετα θα πηγαινει μια χαρα :) Εχει καταντησει η εγκατασταση να ειναι το μεγαλυτερο προβλημα απο ο,τι η χρηση ! :) 

Σε VM η εγκατασταση δεν εχει ιστοριες με secure boot/TPM και τετοια..σε κανονικο hardware θα πρεπει να παρθουν "μετρα" για αποφυγη δραματων :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsoubas είπε

Εχει κανει κανεις εγκατασταση τα Windows 11 μεσω του insiders ;
Εαν ναι εχει δει καποιο προβλημα η κολλημα ; εχω βαλει leaked και καλα εκδοσης θεμα σε απλη χρηση δεν ειχα πρακτικα αλλα γενικα το insiders δεν το εχω δοκιμασει και λεω πριν το κανω να ρωτησω :)

Τελικά επειδή ήμουνα στο windows insider, έβαλα την επιλογή στο κανάλι dev. Στη συνέχεια με windows update κατέβασε τα 11, έκανε την εγκατάσταση απροβλημάτιστα και τώρα τρέχουν στο laptop μια χαρά. Μέχρι στιγμής δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα. Είναι όμορφα τα γραφικά τους, τα χρώματα, ενώ μου φαίνονται και λίγο πιο γρήγορα.

Οπότε από εμένα είναι ναι, να προχωρήσεις:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsoubas είπε

Εχει κανει κανεις εγκατασταση τα Windows 11 μεσω του insiders ;
Εαν ναι εχει δει καποιο προβλημα η κολλημα ; εχω βαλει leaked και καλα εκδοσης θεμα σε απλη χρηση δεν ειχα πρακτικα αλλα γενικα το insiders δεν το εχω δοκιμασει και λεω πριν το κανω να ρωτησω :)

ναι εγω τα εχω περασει  αλλα βασικα και σαν insider που ειμαι εχω βαλει και αρκετες εκδοσεις εχω χασει το μετρημα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...