Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά η Μικρομαλακή θέλει μόνο τα λεφτά μας για αναβάθμιση χωρίς λόγο απο μια νεκρή αγορά λόγω διαφόρων παραγόντων.. Τελικά τρέχουν νεράκι like win 10...Καλά θα πάει και αυτό...

Επεξ/σία από niodadd
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, godslayerxp είπε

μάλλον τα τελευταία windows που δούλεψες ήταν τα Me ή τα Xp

Sorry που θα στο πω έτσι αλλά μονο η ram μου κοστίζει οσο ολο το pc σου στην υπογραφή.... Εφόσον δίνεις τέτοιες επιστημονικές Insomnia απαντήσεις δεν φταίω εγω.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiankap είπε

Τρόπος εγκατάστασης ; Mε update (μέσω του insider) ή με usb stick στο οποίο φόρτωσες το insider version?

Με usb  με Windows 11 Insider Preview Build 22000.51,εγω το έκανα σε ξεχωριστό δίσκο οχι με partition κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, asdfaster είπε

Sorry που θα στο πω έτσι αλλά μονο η ram μου κοστίζει οσο ολο το pc σου στην υπογραφή.... Εφόσον δίνεις τέτοιες επιστημονικές Insomnia απαντήσεις δεν φταίω εγω.

συγχαρητήρια έχεις περισσότερα λεφτά, κρίμα δεν μπορείς να αγοράσεις γνώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/6/2021 στις 1:18 ΠΜ, mphxths είπε

Εβαλα λοιπον σε VM την νεα εκδοση που κυκλοφορησε στους insiders (22000.51). Μερικες παρατηρησεις.

1. Στην προηγουμενη leaked εκδοση , μπορουσες την ωρα που εφτιαχνες account να φτιαξεις local account ακομα και με το δικτυο ενεργο. Πλεον δεν σου δινει αυτην την δυνατοτητα. Επισης ενω εβαλα ms account , μετα μου εβαλε να βαλω pin , και δεν ειδα τροπο να το αποφυγω. Τεσπα...

Εγκατέστησα χθες την Insiders έκδοση 22000.51 Pro (όχι μέσω του προγράμματος Insiders γιατί κατά την εγκατάσταση της ενημέρωσης κατάλαβε ότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις και με έκοψε, οπότε πήρα το αρχείο που ανεβάσατε και έκανα montage) και έκανα σύνδεση με τοπικό λογαριασμό με τον εξής τρόπο (μανίκι μεν, αλλά τα κατάφερα):

Spoiler

IMG-20210701-215359.jpg

IMG-20210701-215835.jpg

IMG-20210701-220010.jpg

IMG-20210701-220108.jpg

IMG-20210701-220157.jpg

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, seeker4all είπε

Βγήκε καινούργιο WhyNotWin11

https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin11/releases

τα αποτελέσματα:

image.png.89d3d730840b1d0b759bddc78637f00f.png

 

 

Έχεις i5-6500 και πέρασε το test;; Πως γκένεν ατο;;😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την εγκατάσταση μέσω insider στο λάπτοπ μου. Όλα καλά και smooth λειτουργία. 

Μόνο ένα κουφό πρόβλημα παρατήρησα. Όταν το λάπτοπ είναι εκτός ρεύματος και η μπαταρία πέσει αρκετά χαμηλά στο 10-15%, τότε εξαφανίζεται η μπάρα κάτω και αρχίζουν να εναλλάσσεται τα ανοιχτά παράθυρα το ένα μετά το άλλο, σαν να τα κουνάει το ποντίκι. 

Όταν το βάλω στο ρεύμα, όλα αυτά εξαφανίζεται. Το έχει δει κάποιος άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, godslayerxp είπε

συγχαρητήρια έχεις περισσότερα λεφτά, κρίμα δεν μπορείς να αγοράσεις γνώσεις

Το θεμα ειναι πως εσυ δεν μπορείς να καταλάβεις οτι απλα κάνω πλακα για το black screen και σπάζεσαι λες και εισαι μέτοχος της ms. Προσωπικά ποτέ δεν ειχα θεμα με τα win 10 και τα ειχα απο την πρώτη βδομάδα ως και τωρα. Aυτο δεν αναιρεί οτι πολυς κόσμος είχε θέματα με blue screens και πολλα αλλα. Το οτι εμενα έτρεχαν καλα δεν σημάνει κατι. Ξέρω και άλλους που ειχαν συνεχεία προβλήματά. Και σίγουρα το νέο black screen της ms στα win 11 θα φορεθεί πολύ φέτος απο πολυ κόσμο.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfaster είπε

Το θεμα ειναι πως εσυ δεν μπορείς να καταλάβεις οτι απλα κάνω πλακα για το black screen και σπάζεσαι λες και εισαι μέτοχος της ms. Προσωπικά ποτέ δεν ειχα θεμα με τα win 10 και τα ειχα απο την πρώτη βδομάδα ως και τωρα. Aυτο δεν αναιρεί οτι πολυς κόσμος είχε θέματα με blue screens και πολλα αλλα. Το οτι εμενα έτρεχαν καλα δεν σημάνει κατι. Ξέρω και άλλους που ειχαν συνεχεία προβλήματά. Και σίγουρα το νέο black screen της ms στα win 11 θα φορεθεί πολύ φέτος απο πολυ κόσμο.

Τότε πολύ χαίρομαι που δεν είχες ούτε εσύ κανένα πρόβλημα. Και φαντάζομαι δεν είχες ούτε με τα Win7. Στα τόσα μηχανήματα που έχω στήσει (και φαντάζομαι και εσύ το ίδιο) είτε για δουλειά, είτε για απλή χρήση, είτε για gaming... ειδικά από τα windows 7 και μετά... ποτέ δεν είχα συναντήσει αδικαιολόγητα bsod. Πάντα υπήρχε κάποιο hardware πρόβλημα, είτε κάποιος προβληματικός driver. Στα δικά μου μηχανήματα bsod έβλεπα μόνο σε ασταθές overclock. Περιπτώσεις για τις οποίες δεν είχε ευθύνη το λειτουργικό.

Έχουμε ένα σωρό λόγους να κραξουμε τα windows, αλλά πιστεύω ότι τα άσχετα bsod είναι κάτι που το έχουμε ξεπεράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...