Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, godslayerxp είπε

ναι αυτό

ναι παιζω με τον  τελευταιο insider αλλα δε εχω καταλαβει τι να  προσεξω τι ακριβως δε σου δουλευει  με μαμα ρυθμισεις ?

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

ναι παιζω με τον  τελευταιο insider αλλα δε εχω καταλαβει τι να  προσεξω τι ακριβως δε σου δουλευει  με μαμα ρυθμισεις ?

Εσένα σου δουλεύουν τα tabs στον windows explorer. Εγώ παρότι έβαλα την τελευταία insiders έκδοση δεν μου δούλευε default

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

Εσένα σου δουλεύουν τα tabs στον windows explorer. Εγώ παρότι έβαλα την τελευταία insiders έκδοση δεν μου δούλευε default

ααα μαλιστα  τωρα καταλαβα !! εε αφου υπαρχει το πατσακι ολα οκ !!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 νεο  update  για Windows 11 Insider Preview Build 25145
https://blogs.windows.com/windows-insider/2022/06/22/announcing-windows-11-insider-preview-build-25145/

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 11 will now tell if your computer is DirectStorage capable

https://www.guru3d.com/news-story/windows-11-will-now-tell-whether-your-computer-is-directstorage-capable.html

αφου  εκανα οτι λεει  ειμαι σε insider preview

αλλα ειναι μονο  για  nvme  drives τα sata  δεν .....τα αγνοει !!

image.jpeg.102e4a1aec7001fc4555e64ab443a6ea.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω προβλημα με τα W11 22621 δεν εχει να κανει θεμα λειτουργικου οτι κολλαει η freeze Κλπ,εχει να κανει το DPCLAT οταν ανοιγω μουσικη η μπαινω σε κατι που ειναι audio ειτε ειναι μουσικη οπως ειπα η Mic παει στα 1500ms+ ενω στα windows 11 22000.XXX δεν υπαρχει αυτο το προβλημα ουτε στα ποιο παλια Versions w10

θα μου πειτε το DPCLAT δεν λειτουργη σε windows 10 και επανω αλλα σκεφτειται γιατι ομως σε ολα ειναι κομπλε ενω οχι στα 22621?και επεισης αλλο ενα θεμα διχνει ψευτικο cpu usage οταν εχεις monitoring Π.χ RTSS

Επεξ/σία από panakos_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μετά την αγορά ενός Laptop όλα πάνε ρολόι εκτός από ένα πράγμα.

Έβαλα ελληνικά και αγγλικά στο πληκτρολόγιο αλλά μπήκαν και τα US και τα UK. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω γρήγορα την εναλλαγή από την μια γλώσσα στην άλλη μιας και μετά τα ελληνικά μπαίνουν τα αγγλικά, μετά ξανά αγγλικά και έπειτα πάλι τα ελληνικά.

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχουν μόνο τα ελληνικά και τα αγγλικά Αμερικής. Αν απενεργοποιήσω τα Αμερικής μετά εξαφανίζονται και τα UK. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγει η μια από τις δύο γλώσσες; Δεν έχω θέμα στο τι θα μείνει. Απλά να υπάρχουν μια φορά τα ελληνικά και μία τα αγγλικά.

 

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν είναι αστεία η λύση αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-07-11 200937.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-07-11 201004.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, god4 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μετά την αγορά ενός Laptop όλα πάνε ρολόι εκτός από ένα πράγμα.

Έβαλα ελληνικά και αγγλικά στο πληκτρολόγιο αλλά μπήκαν και τα US και τα UK. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω γρήγορα την εναλλαγή από την μια γλώσσα στην άλλη μιας και μετά τα ελληνικά μπαίνουν τα αγγλικά, μετά ξανά αγγλικά και έπειτα πάλι τα ελληνικά.

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχουν μόνο τα ελληνικά και τα αγγλικά Αμερικής. Αν απενεργοποιήσω τα Αμερικής μετά εξαφανίζονται και τα UK. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγει η μια από τις δύο γλώσσες; Δεν έχω θέμα στο τι θα μείνει. Απλά να υπάρχουν μια φορά τα ελληνικά και μία τα αγγλικά.

 

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν είναι αστεία η λύση αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-07-11 200937.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-07-11 201004.png

Πάτα στις 3 τελείες δεξιά στο Αγγλικά (ΗΠΑ) και πήγαινε Επιλογές γλώσσας. Εκεί λογικά θα έχει να αφαιρέσεις αυτό που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...