Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, valadisk είπε

Επίσης ένα θέμα είναι με το antivirus, που θέλει να το ενεργοποιείς χειροκίνητα μετά από κάθε restart.

Και σε εμένα.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Εκανα αναβάθμιση στη νέα insider έκδοση , έφτιαξε όλο το UI,

εμενα πάλι το kaspersky total security λειτουργεί κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα  φτιαχτει επιτελους αυτή η αηδία με τη έως και 10Χ φορες ποιο αργή L3 Cache στους ryzen  δεν ξέρω για τα ιντελ cpu αν εχουν θεμα(Aida 64) τοχω εγώ και βλέπω και σε ξενα forum να υπάρχει και σε άλλους

μικρομαλακη ξύπνα και ξεκινά τα update στα 11αρια!! 

 

φφφφ.JPG

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα κ στο pc που έχω στο σπίτι (σε αλλον άλλον ssd  ,ναι έχω πολλούς 😅) κ παρατήρησα ότι κάνει συνέχεια update μέσα από το windows update τους drivers για την amd gpu 

Edit: βρηκα ένα utility κ τα έκανα hide 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, netakos είπε

Έβαλα κ στο pc που έχω στο σπίτι (σε αλλον άλλον ssd  ,ναι έχω πολλούς 😅) κ παρατήρησα ότι κάνει συνέχεια update μέσα από το windows update τους drivers για την amd gpu 

Edit: βρηκα ένα utility κ τα έκανα hide 

το εκανε και στα 10 αυτο αλλα μπορεις να απενεργοποιησεις την αυτοματη ενημερωση των driver ετσι. ρυθμισεις-συστημα-ρυθμισεις συστηματος για προχωρημενους-υλικο-ρυθμισεις εγκαταστασης συσκευης και τσεκαρεις το οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, valantis40 είπε

το εκανε και στα 10 αυτο αλλα μπορεις να απενεργοποιησεις την αυτοματη ενημερωση των driver ετσι. ρυθμισεις-συστημα-ρυθμισεις συστηματος για προχωρημενους-υλικο-ρυθμισεις εγκαταστασης συσκευης και τσεκαρεις το οχι.

Στα 10 δε μου το έκανε ποτέ για κάποιο λόγο , στα 11 με κάθε boot κατέβαζε το update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, netakos είπε

Στα 10 δε μου το έκανε ποτέ για κάποιο λόγο , στα 11 με κάθε boot κατέβαζε το update 

στα 10 μου το εκανε απο την 21.6.1και μετα.το ιδιο και στην 21.6.2.αλλα αφου εβγαλα ακρη οπως σου εγραψα πιο πανω τωρα ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεκαετίας μηχάνημα, Ι7 3770, ουτε TPM , ουτε DirectX12.

 Έφτιαξα το 22000.65.210704-1725....iso με το UUP Dump. Δεν πειραξα τίποτα στο .iso και επιχείρησα εγκατάσταση σε vmware vm.

Η εγκατάσταση έγινε κανονικά χωρίς warnings.

 

w11v.jpg.840b1d58efaa675551563270433b42db.jpg

 

 

Επεξ/σία από australis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, australis είπε

Έφτιαξα το 22000.65.210704-1725....iso με το UUP Dump. Δεν πειραξα τίποτα στο .iso και επιχείρησα εγκατάσταση σε vmware vm.

Η εγκατάσταση έγινε κανονικά χωρίς warnings.

Το ιδιο και σε μενα απο την 1η στιγμη. Και τωρα που τσεκαρα το vm , δεν υφισταται tpm και η vm gpu εχει drivers wddm 1.1 και οχι 2.x που θελουν τα 11αρια. Πως τα προσπερνανε ολα αυτα και εγκαθιστανται χωρις warnings ... καποια πουστιτσα πρεπει να εχουν κανει , για να διευκολυνουν τις εγκαταστασεις σε VM και να δοκιμασει ο κοσμος τα 11αρια και να μαζεψουν bug reports...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν με την  παρακάτω πουστιτσα που λέει και ο mphxths    εκανα καθαρή εγκατασταση  σε σύστημα 775 Φωτο Είχα κατεβάσει το iso του mphxths   έκανα bootable usb από γραμμή εντολών (βίτσιο ?)  Οταν φτασει στην πρωτη εικονα που επιλεγεις γλωσσα κλπ πατας shift+F10 ( σε μενα χρειαστηκε p/s 2 πληκτρολογιο το usb δεν εγραφε αν και ηταν ενεργοποιημενο στο bios) μετά ακολουθείς αυτά που λεει εδω για κλειδί στο μητρώο   hhow-to-bypass-the-windows-11-tpm-20-requirement-and-install os  νομίζω κάπου πάτησα View  αποθήκευση - σώσιμο δεν θυμάμαι Αν προκυψει θεμα να το ξαναδοκιμασω και να επανελθω 

Spoiler

1409580215_windows11-.png.98bf42e0592f91fe9e65ab8d5dfd89e2.png

 

Επεξ/σία από hp8
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα γνωριζουμε ποτε βγαινει επισημα η αγγλικη μαζι με την ελληνικη εκδοση για κατεβασμα ; Κατι για τον Οκτωμβριο 22 του μηνος ακουσα δεν ξερω αν ισχυ τελικα και ποτε θα βγουνε οι RTM εκδοσεις release final.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thelos257 είπε

Καλημερα γνωριζουμε ποτε βγαινει επισημα η αγγλικη μαζι με την ελληνικη εκδοση για κατεβασμα ; Κατι για τον Οκτωμβριο 22 του μηνος ακουσα δεν ξερω αν ισχυ τελικα και ποτε θα βγουνε οι RTM εκδοσεις release final.

Και εγώ για 22 Οκτώβριου είχα διαβάσει. Είχε ακουστεί όμως και τέλη της χρονιάς, δεν ξέρω ποιο από τα 2 θα ισχύσει.

 

3 ώρες πριν, therock είπε

Καποια iso που κυκλοφορουν στο διαδικτυο ειναι ασφαλη να τα περασουμε για να τα δοκιμασουμε και μεις

Εξαρτάται από που θα το κατεβάσεις. Εγώ π.χ. το είχα κατεβάσει από το site androidgreeks και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Φρόντισε να εγκαταστήσεις και κάποιο καλό AV με firewall για σιγουριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως στην ταχυτητα θελουν βελτίωση 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, netakos είπε

εμενα δεν κανει ετσι ακαριαια το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...