Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, yiankap είπε

Παιδιά δεν ξέρω πως έγινε ή γιατί.

Κοιμήθηκα με Windows 10 και ξύπνησα με Windows 11 !

Τόσο καιρό ήθελα να το κάνω αλλά σε ξεχωριστό δίσκο για να έχω dual boot. Ωστόσο δεν έβρισκα το χρόνο.

Σήμερα τα ξημερώματα μάλλον ο υπολογιστής βρήκε το χρόνο από μόνος του .....

Πως επαναφέρω τη προηγούμενη έκδοση αν το αποφασίσω;

ρυθμισεις  και αποκατασταση 

dsrfderdrtfdrft.JPG.7ab1f1b5aff13bded75b42cca2bf2b05.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσοχη παιδες επειδη την εχω  τελευταια την εκδοση την 120  δε μπορουσε να γυρισει πισω στα 10αρια εαν δεν τα  ηθελες τα 11αρια μου εβγαζε μαυρη οθονη και δε προχωρουσε στην επανεκινηση
ευτυχως  τουλαχιστον ξαναγυρναγε στα 11αρια αν τον εκλεινες και τον ανοιγες ξανα

το εχω  δει και αλλου  σε αλλο  forum  το θεμα αυτο  οποτε  μαλλον καποιο bug δε σε αφηνει να γυρισεις στα 10ρια

οποτε προσοχη  δε ξερω βεβαια εαν θα συμβει  και σε αλλο hardware απο το δικο μου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, σύμφωνα με το Windows PC Health Check ο υπολογιστής μου δεν είναι συμβατός με τα windows 11, αλλά σύμφωνα με το συνημμένο που ανέβασα μου τα δείχνει σωστά σχεδόν όλα,  το κίτρινο που δείχνει λογικά είναι η cpu, την βοήθεια σας θέλω λέτε να θέλει καμία ρύθμιση από το bios;; Αλλά μέσω του προγράμματος windows insider μου τα εγκατέστησε κανονικά.

pic.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι στη λίστα ο επεξεργαστής, αλλά μέχρι την κυκλοφορία μπορεί να αλλάξουν τα δεδομένα

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση .

Αν βάλω windows 11 μέσω insider θα παίρνουν κανονικά ενημερώσεις και θα αναβαθμιστούν στα κανονικά που θα κυκλοφορήσουν για όλους; Ή πρέπει με φορμάτ να βάλω αυτά που θα κυκλοφορήσουν για όλους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα νέα εικονίδια, επιτέλους έδωσαν επιλογή να επιλέγεις χρώμα στο mouse cursor και το μέγεθος να το επιλέγεις με scale.

Το taskbar ενώ μου αρέσει στη μέση, αφαίρεσαν το feature που κάνει ungroup τα εικονίδια και πολλοί γκρινιάζουν και το ζητάνε να επιστρέψει. Όπως επίσης λείπει η επιλογή να εμφανίζονται όλα τα εικονίδια στο taskbar δεξιά αλλά πλέον επιλέγεις ένα ένα ποιο θες να εμφανίζεται.

Άλλο αρνητικό είναι ότι δεν μπορείς να σύρεις ένα εικονίδιο από το desktop στο taskbar, παρά μόνο να το βάλεις με ''pin to taskbar'' εφόσον το ανοίξεις.

Σε κάποια θέματα πάμε προς τα πίσω δηλαδή, κατά τα άλλα είναι τα Win10 με ανανεωμένο περιβάλλον. Αυτά στην build 22000.132

Στις 12/8/2021 στις 9:44 ΜΜ, Nik1239 είπε

Να κάνω μια ερώτηση .

Αν βάλω windows 11 μέσω insider θα παίρνουν κανονικά ενημερώσεις και θα αναβαθμιστούν στα κανονικά που θα κυκλοφορήσουν για όλους; Ή πρέπει με φορμάτ να βάλω αυτά που θα κυκλοφορήσουν για όλους ;

Λογικά η build 22000 είναι η final, άρα δεν θα χρειαστεί format απλά θα κάνουν update. Εκτός κι αν βρεθεί κάνα ''critical bug'' τελευταία στιγμή και αλλάξει η build.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft is making it harder to switch default browsers in Windows 11
https://www.theverge.com/22630319/microsoft-windows-11-default-browser-changes

[QUOTE]Microsoft has changed the way default apps are assigned in Windows 11, which means you now have to set defaults by file or link type instead of a single switch. In the case of Chrome, that means changing the default file type for HTM, HTML, PDF, SHTML, SVG, WEBP, XHT, XHTML, FTP, HTTP, and HTTPS.[/QUOTE]

Ευκολια χρησης πανω απ' ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.
Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν διορθωθηκε το bug με το δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας;
Την προηγουμενη φορα που τα δοκιμασα μπορουσα να χρησιμοποιησω μονο μια φορα το μενου με το δεξι κλικ του ποντικιου.
Μετα δεν το εμφανιζε ξανα παρα μονο με επανεκκινηση του explorer.

Επεξ/σία από asderis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, asderis είπε

Καλησπερα σε ολους.
Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν διορθωθηκε το bug με το δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας;
Την προηγουμενη φορα που τα δοκιμασα μπορουσα να χρησιμοποιησω μονο μια φορα το μενου με το δεξι κλικ του ποντικιου.
Μετα δεν το εμφανιζε ξανα παρα μονο με επανεκκινηση του explorer.

Εδώ λειτουργεί κανονικά. Πάντως δεν βολεύει που έβαλαν το Properties πιο πάνω και γενικά το Show more options θα μπορούσε να υπάρχει σαν έξτρα menu που να βγαίνει στα δεξία σαν υπομενού.

Επεξ/σία από SlackulatoR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...