Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δούλεψε τελικά με τον παραπάνω τρόπο , κάνεις convert στα Windows 10 σε gpt και μετά ενεργοποιείς το secure boot στο bios και όλα κομπλέ 

Αν και ειμαι στο insider program δεν μου εμφανίζει ακομη για windows 11

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Δούλεψε τελικά με τον παραπάνω τρόπο , κάνεις convert στα Windows 10 σε gpt και μετά ενεργοποιείς το secure boot στο bios και όλα κομπλέ 

Αν και ειμαι στο insider program δεν μου εμφανίζει ακομη για windows 11

 

Έχεις επιλέξει να σου δείχνει και τις beta εκδόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Έχεις επιλέξει να σου δείχνει και τις beta εκδόσεις;

Τα κατεβάζει τελικά κανονικά , αφου περαστούν τα windows μετα με το release θα γυρίσουν σε κανονική έκδοση ή θα ειναι ακομη insider build ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SPANK είπε

Τα κατεβάζει τελικά κανονικά , αφου περαστούν τα windows μετα με το release θα γυρίσουν σε κανονική έκδοση ή θα ειναι ακομη insider build ?

Θα σε γελάσω. Πάντως αφού τα περάσεις, καλό είναι να κλείσεις τα preview builds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί βλέπετε όσοι θα χρησιμοποιείτε?

Αξίζει τον κόπο, σε all AMD σύστημα? Για να είμαι πιο σωστός, υπάρχει κάποιος λόγος να μη τα βάλω σήμερα που έχω λίγο χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Τί βλέπετε όσοι θα χρησιμοποιείτε?

Αξίζει τον κόπο, σε all AMD σύστημα? Για να είμαι πιο σωστός, υπάρχει κάποιος λόγος να μη τα βάλω σήμερα που έχω λίγο χρόνο?

Με το σύστημα της υπογραφής που ειναι ολα amd εκτος της κάρτας γραφικών  μεχρι στιγήμς ολα μια χαρά τρέχουν ομαλότατα , αξίζει κατ εμε αν και δεν βλέπω ουσιαστικές διαφορές σε πρώτη φάση με τα 10 , έχει αλλάξει αρκετά το γραφικό περιβάλλον , σε παιχνίδια ακόμη δεν δοκίμασα  για να δω επιδόσεις

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SPANK είπε

Με το σύστημα της υπογραφής που ειναι ολα amd εκτος της κάρτας γραφικών  μεχρι στιγήμς ολα μια χαρά τρέχουν ομαλότατα , αξίζει κατ εμε αν και δεν βλέπω ουσιαστικές διαφορές σε πρώτη φάση με τα 10 , έχει αλλάξει αρκετά το γραφικό περιβάλλον , σε παιχνίδια ακόμη δεν δοκίμασα  για να δω επιδόσεις

Θα ξεκινήσω από το φρεσκοστημένο laptop και σε μερικές μέρες βλέπουμε και για τον σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον πολυ αναρωτηθηκαν για το αθλιο δεξικλικ και θελουν πισω το παλιο λιπον κατεβαζετε το τελευταιο WinaeroTweaker

https://winaero.com/winaero-tweaker/

και ιστερα πατε στο menu και βρισκετε το ονομα Classic full Context Menus το τικαρετε και επανεκινηση και boom πισω το παλιο menu!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από panakos_thess
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Πέτρος said:

Τί βλέπετε όσοι θα χρησιμοποιείτε?

Αξίζει τον κόπο, σε all AMD σύστημα? Για να είμαι πιο σωστός, υπάρχει κάποιος λόγος να μη τα βάλω σήμερα που έχω λίγο χρόνο?

Ναι, είναι σπασμένη η L3 Cache και χάνεις performance 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Devastor είπε

Ναι, είναι σπασμένη η L3 Cache και χάνεις performance 

Ναι, το είδα αυτό. Χάνω σε benches ή σε real life (gaming), τελικά? Έχουμε στοιχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Πέτρος said:

Ναι, το είδα αυτό. Χάνω σε benches ή σε real life (gaming), τελικά? Έχουμε στοιχεία?

Ανάλογα το game, λογικά σε τίποτα CS θα χάνεις 

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά (Και ούτε υπάρχει περίπτωση μέχρι να είναι εντελώς κομπλέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Devastor είπε

Ανάλογα το game, λογικά σε τίποτα CS θα χάνεις 

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά (Και ούτε υπάρχει περίπτωση μέχρι να είναι εντελώς κομπλέ)

Είμαι στα μισά της εγκατάστασης στο laptop, ο σταθερός θα πάρει αναβολή (ή θα πάει σε κάποια beta release που το έχει λυμένο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Πέτρος said:

Είμαι στα μισά της εγκατάστασης στο laptop, ο σταθερός θα πάρει αναβολή (ή θα πάει σε κάποια beta release που το έχει λυμένο).

Εμένα προσωπικά στα PC θα μπούνε τα 11άρια όταν φτιαχτεί το θέμα με την L3 και ΔΕΝ είναι beta release

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...