Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

για δες μήπως πήγε στο spam folder

Σωστος, σπανια κοιταω εκει γιατι συνηθως δεν παει τιποτα , ολα καλα σ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση 

1 . Μετά από αλλαγή bios και ενεργοποίηση TPM 2 μου βγάζει ότι μπορώ Να κάνω την αναβάθμιση σε 11 Αλλά δεν μου την δίνει σαν update , ξέρετε γιατί και αν μπορώ να κάνω update με άλλο τρόπο  ; 
2 .Η μπάρα η καινούργια των 11 πάει και κλασικά από αριστερά  ; 
 Ευχαριστώ.  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmayson είπε

Καλησπερα εκανα ελεγχο με το health ολα οκ.Για να εμφανιστουν σαν αναβαθμιση απο το windows update θα πρεπει να εχω κλειδι των win 10??

Κανεις;; Κατεβασα και το iso μεσω mct αλλα λεω να περιμενω να εμφανιστουν στο windows update.goodoffer για κλειδι με αγορα με χρεωστικη ναι η οχι ποια η γνωμη σας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bill_2 είπε

Ερώτηση 

1 . Μετά από αλλαγή bios και ενεργοποίηση TPM 2 μου βγάζει ότι μπορώ Να κάνω την αναβάθμιση σε 11 Αλλά δεν μου την δίνει σαν update , ξέρετε γιατί και αν μπορώ να κάνω update με άλλο τρόπο  ; 
2 .Η μπάρα η καινούργια των 11 πάει και κλασικά από αριστερά  ; 
 Ευχαριστώ.  
 

1. Κατέβασε τον windows update assistant για άμεση ενημέρωση. 
2. Δυστυχώς δεν το γνωρίζω, τώρα τα εγκαθιστώ. 

2 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Κανεις;; Κατεβασα και το iso μεσω mct αλλα λεω να περιμενω να εμφανιστουν στο windows update.goodoffer για κλειδι με αγορα με χρεωστικη ναι η οχι ποια η γνωμη σας; 

Εφόσον έχεις κανονικά ενεργοποιημένα τα 10άρια και δεν σου εμφανίζει την αναβάθμιση, κατέβασε κι εσύ τον windows update assistant. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον ιδου η εμπειρια μου απο Windows 1064bit Pro σε Windows 11.

Το συστημα μου ειναι σχετικα καινουργιο, i5-9400f & Asus prime Z370-II.

Με το Assistant δεν δουλεψε η αναβαθμιση για καποιο λογο, BSOD στο 1o reboot αναβαθμισης.

Με το Media Installation & USB παλι για καποιο λογο δουλεψε. Και η αναβαθμιση εγινε. Γρηγορα.

--

Εντυπωσεις (σε συντομο διαστημα): Εμφανισιακες αλλαγες και κατι αλλα ψιλα.

Στο δικο μου συστημα βλεπω να ειναι λιγο ποιο γρηγορα ολα και ιδιως οι εργασιες φακελων, απεικονησης αρχειων. Πχ σε ενα φακελο με 200 flac, τα 10αρια εκαναν 10-15 δευτ να εμφανισουν το περιεχομενο. Στα 11 ειναι σχεδον αμεσο. Ειναι λιγο πιο σπιρτοζικα θαλεγα.

Παιγνιδια δεν παιζω.

Προβληματα: Βλεπω μερικα κοκκινα στο System Event, πχ με το VSS, αλλα ανα καιρους παντα υπηρχαν. Ισως να προερχονται και απο το Macrium. Θα δουμε. Ολα τα αλλα που δοκιμασα, μεχρι και το Tiny Firewall παιζει μια χαρα. Δεν βρηκα κατι που να κρασαρει προς το παρον. Και εχω ενα σωρο πραγματα φορτωμενα.

Θαλεγα οτι τα 11αρια ειναι ενα service/feature pack των 10.

 

Επεξ/σία από endeavour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, endeavour είπε

Πχ σε ενα φακελο με 200 flac, τα 10αρια εκαναν 10-15 δευτ να εμφανισουν το περιεχομενο.

Πάρα πολλά είναι τα 10-15, σε HDD απλό 7200rpm φάκελος με 3 χιλιάδες FLAC μου ανοίγει σε 1-2 δεύτερα το πολύ σε Win10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hacker?pcs είπε

Πάρα πολλά είναι τα 10-15, σε HDD απλό 7200rpm φάκελος με 3 χιλιάδες FLAC μου ανοίγει σε 1-2 δεύτερα το πολύ σε Win10

Μπορει να προερχοταν απο καποιο προγραμμα που εχω, το dbPoweramp. Αλλα ετσι και αλλιως τωρα ειναι σχεδον αμεσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, prototypegr είπε

1. Κατέβασε τον windows update assistant για άμεση ενημέρωση. 
2. Δυστυχώς δεν το γνωρίζω, τώρα τα εγκαθιστώ. 

Εφόσον έχεις κανονικά ενεργοποιημένα τα 10άρια και δεν σου εμφανίζει την αναβάθμιση, κατέβασε κι εσύ τον windows update assistant. 

Δεν εχω κλειδι στα win 10 αρα δεν θα μου εμφανισει την αναβαθμιση σωστα;; Αν τα περασω κατευθειαν με το iso που εχω και δεν παρω κλειδι;;; Η πρεπει απαραιτητα να εχω κλειδι;;Τι ισχυει;;

Goodoffer για αγορα κλειδιου με χρεωστικη δεν εχω paypal.ποια η γνωμη σας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Δεν εχω κλειδι στα win 10 αρα δεν θα μου εμφανισει την αναβαθμιση σωστα;; Αν τα περασω κατευθειαν με το iso που εχω και δεν παρω κλειδι;;; Η πρεπει απαραιτητα να εχω κλειδι;;Τι ισχυει;;

Goodoffer για αγορα κλειδιου με χρεωστικη δεν εχω paypal.ποια η γνωμη σας;;

Λογικά θα περαστούν και απλώς θα σου ζητάει ενεργοποίηση. Αλλά δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά, καθώς δεν το έχω δοκιμάσει.

Άποψή μου, όπου μπορείς πληρώνεις ΠΑΝΤΑ με paypal.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ουτε το δοκιμασα 

 

Αναβαθιμηση σε 11 υπολογιστων που δεν πληρουν αυta που θελει η Microsoft

https://iguru.gr/windows-11-egkatastasi-systimata-pou-den-ypostirizoun/

Εχω i5 4430 και 8 μνημη  οποτε δεν θα τα βαλω.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmayson είπε

Δεν εχω κλειδι στα win 10 αρα δεν θα μου εμφανισει την αναβαθμιση σωστα;; Αν τα περασω κατευθειαν με το iso που εχω και δεν παρω κλειδι;;; Η πρεπει απαραιτητα να εχω κλειδι;;Τι ισχυει;;

Goodoffer για αγορα κλειδιου με χρεωστικη δεν εχω paypal.ποια η γνωμη σας;;

https://www.vip-scdkey.com/microsoft-windows-10-pro-oem-key.html

με τον κωδικό TYC βγαίνει 11 ευρώ. Εννοείται πάντα με paypal, φτιάξε λογαριασμό δεν είναι κάτι.

Υ.Γ. Ελπίζω να επιτρέπεται το site στο forum, το προτείνουν γνωστοί YTάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ουτε το δοκιμασα 

 

Αναβαθιμηση σε 11 υπολογιστων που δεν πληρουν αυta που θελει η Microsoft

https://iguru.gr/windows-11-egkatastasi-systimata-pou-den-ypostirizoun/

Εχω i5 4430 και 8 μνημη  οποτε δεν θα τα βαλω.

Τα πέρασα σε laptop 12ετίας με Τ6400 και 4 GB RAM και μέχρι στιγμής μια χαρά πάει, για την χρήση που το κάνω (browsing και κάνα βιντέακι). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill_2 είπε

Ερώτηση 

1 . Μετά από αλλαγή bios και ενεργοποίηση TPM 2 μου βγάζει ότι μπορώ Να κάνω την αναβάθμιση σε 11 Αλλά δεν μου την δίνει σαν update , ξέρετε γιατί και αν μπορώ να κάνω update με άλλο τρόπο  ; 
2 .Η μπάρα η καινούργια των 11 πάει και κλασικά από αριστερά  ; 
 Ευχαριστώ.  
 

https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2171764

Windows 11 Installation Assistant

Παίρνει λίγη ώρα και λίγα reboot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill_2 είπε

Ερώτηση 

1 . Μετά από αλλαγή bios και ενεργοποίηση TPM 2 μου βγάζει ότι μπορώ Να κάνω την αναβάθμιση σε 11 Αλλά δεν μου την δίνει σαν update , ξέρετε γιατί και αν μπορώ να κάνω update με άλλο τρόπο  ; 
2 .Η μπάρα η καινούργια των 11 πάει και κλασικά από αριστερά  ; 
 Ευχαριστώ.  
 

2. Αν εννοείς τη διάταξη των εικονιδίων στη γραμμή εργασιών, πηγαίνει και αριστερά, όπως κλασσικά μέχρι τώρα.  Δεξί κλικ στη γραμμή εργασιών - ρυθμίσεις - συμπεριφορά γραμμής - στοίχιση (αριστερά).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το ότι γράφει το windows update ότι ο υπολογιστής μπορεί να πάρει τα 11άρια δεν σημαίνει ότι θα στα δώσουν αμέσως. Το release γίνεται σε φάσεις και θα πάρει μήνες μέχρι να φτάσει σε όλους. Οπότε είτε με το installation assistant που κάνει dirty install, είτε κατεβάζεις το iso και κάνεις clean install. Προσοχή αν το κάνετε με το iso να έχετε κρατημένο κάπου το κλειδί από τα 10άρια γιατί δεν τα ενεργοποιεί αυτόματα (εκτός αν αυτό συνέβη επειδή κατά το αρχικό setup πάτησα "I don't have internet").

https://www.techpowerup.com/287539/amd-processors-lose-15-gaming-performance-with-windows-11-l3-cache-latency-tripled

λένε θα βγάλουν fix για την L3 cache και τα preferred cores στους Ryzen μέσα στο μήνα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...