Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα δοκιμές για κάποιες ώρες και επέστρεψα σε W10 χωρίς δεύτερη σκέψη.

Η άθλια γραμμή εργασιών των έντεκα είναι από μόνη της ικανή για αυτή την απόφαση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, micos000 είπε

Αν πατήσεις "Έλεγχος για ενημερώσεις", δεν στο φέρνει για προαιρετική εγκατάσταση;

Αν όχι, ή θα περιμένεις μέχρι να στο βγάλει ή θα κατεβάσεις τον βοηθό εγκατάστασης από την ms και θα το τρέξεις τοπικά για ενημέρωση.

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows11

 

Όχι πάτησα έλεγχο για ενημερώσεις μου εμφάνισε κάτι windows update που δεν είχα κάνει. Τα κατέβασε και δεν μου εμφάνιζει τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, user_ είπε

Όχι πάτησα έλεγχο για ενημερώσεις μου εμφάνισε κάτι windows update που δεν είχα κάνει. Τα κατέβασε και δεν μου εμφάνιζει τπτ αλλο

Γιατί αγχώνεσαι;

Μπες στο λινκ που ανέβασε ο φίλος και πάτησε το κουμπί…

Είναι το ίδιο πράγμα…

109035782_.png.fe962c42e9c35ed79577f57a51d2e95e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω και ότι στη μητρική μου ετοιμάζουν BIOS Update με έτοιμες τις ρυθμίσεις για Windows11.
Όταν βγει η Final έκδοση θα το περάσω. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η καλυτερη " Για Καθαρη Εγκατασταση" . Η πιο "Ασφαλης" και η πιο γρηγορη, χωρις να πειραζετε αρχεια πολλα registry η αλλες και ισως επικινδυνες αλχημειες η που μπορει να φερουν προβληματα στο μελλον, δοκιμασμενο απο εμενα σε υπολογιστη παλιο με Intel B970 δουλεψε πανευκολα και τελεια. Το συγκεκριμενο "κλειδι η δεσμη ενεργειων που προστιθετε στο μητροο" και το "μονο" που κανει και εχει μεσα ειναι να δινει τις εντολες να "Προσπερναει" μονο τα No Tpm No secure boot.

Καντε to "Αφοβα"

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

unsupported secure boot

μηπως ειναι θεμα αναβαθμισης BIOS;

μια μεταγενεστερη αναβαθμιση της μητρικης μου γραφει οτι εχει ετοιμες τις ρυθμισεις για windows 11

να την κανω;θα λυθει το προβλήμα με το secure boot;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Heatspreader είπε

Κάνε την να δούμε! 😄

θα την κανω τις επομενες μερες...με βλεπω να ανοιγω θεμα σε παραδιπλα κατηγορια "δεν κανει boot ο υπολογιστης μου"😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την εγκατάσταση των Windows 11 GR αλλά παρατήρησα οτι σε κάποιες εφαρμογές όπως στην ασφάλεια των windows, email , εμφανίζονται στα αγγλικά ενώ τα υπόλοιπα στα ελληνικά. ξέρει κανείς γιατί; Επίσης σαν να έγινε λίγο ποιο αργός ο υπολογιστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, geopro είπε

Έκανα δοκιμές για κάποιες ώρες και επέστρεψα σε W10 χωρίς δεύτερη σκέψη.

Η άθλια γραμμή εργασιών των έντεκα είναι από μόνη της ικανή για αυτή την απόφαση.

Καθε φορα τα ιδια με την εμφανιση ..

Καποιο ανεξαρτητο προγραμματακι ομως θα βγαλουν καποια στιγμη ,να μοιαζουν στα παλια windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το script μπήκαν και στον αρχαίο 4770. Κλασσικά θα φρικάρει η γυναίκα μου όταν μπει στο λογαριασμό της και δει ότι κάτι έχει αλλάξει, αλλά και μόνο για την αντίδρασή της αξίζει! 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ 11 ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΝΕΙΣ

Απορώ τι δοκιμάζουν οι "όλα μια χαρά, κανένα πρόβλημα και μπλα μπλα μπλα"

Λοιπόν η άθλια MS πλέον προωθεί στυγνά, έναντι αμοιβής προφανώς, προγράμματα από την Adobe.

Στο νέο "start menu", σε ολοκάθαρη μαμίσια εγκατάσταση, έχει pinned το Adobe Lightroom. Βλέπω στον πίνακα ελέγχου στα εγκατεστημένα προγράμματα, δεν έχει το πρόγραμμα εγκατεστημένο. Πίσω στο start menu, τι να κάνει άραγε το κουμπί, το πατάω.

Και βλέπω έκπληκτος, χωρίς καμία προειδοποίηση ή ερώτηση, να πάει στο παρασκήνιο να κατεβάζει μέσω του Store, τον εγκαταστάτη του Lightroom, κάπου 800 ΜΒ!!

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!! Είδα και έπαθα να βρω που στο δι#@%Α$# είναι ο τρόπος να σταματήσω το κατέβασμα. ΡΕ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, γιατί δεν ρωτάτε αν θέλω εγώ ο χρήστης να το εγκαταστήσω αυτό το πρόγραμμα; Είναι δικός μου ο υπολογιστής ή όχι; Από που και ως που ρε χωρίς καμία ερώτηση κατεβάζετε στο παρασκήνιο και εγκαθιστάτε ένα πρόγραμα χωρίς να με ρωτήσετε;

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!! ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

ΜΙΑ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ 11 ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΝΕΙΣ

Απορώ τι δοκιμάζουν οι "όλα μια χαρά, κανένα πρόβλημα και μπλα μπλα μπλα"

Λοιπόν η άθλια MS πλέον προωθεί στυγνά, έναντι αμοιβής προφανώς, προγράμματα από την Adobe.

Στο νέο "start menu", σε ολοκάθαρη μαμίσια εγκατάσταση, έχει pinned το Adobe Lightroom. Βλέπω στον πίνακα ελέγχου στα εγκατεστημένα προγράμματα, δεν έχει το πρόγραμμα εγκατεστημένο. Πίσω στο start menu, τι να κάνει άραγε το κουμπί, το πατάω.

Και βλέπω έκπληκτος, χωρίς καμία προειδοποίηση ή ερώτηση, να πάει στο παρασκήνιο να κατεβάζει μέσω του Store, τον εγκαταστάτη του Lightroom, κάπου 800 ΜΒ!!

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!! Είδα και έπαθα να βρω που στο δι#@%Α$# είναι ο τρόπος να σταματήσω το κατέβασμα. ΡΕ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, γιατί δεν ρωτάτε αν θέλω εγώ ο χρήστης να το εγκαταστήσω αυτό το πρόγραμμα; Είναι δικός μου ο υπολογιστής ή όχι; Από που και ως που ρε χωρίς καμία ερώτηση κατεβάζετε στο παρασκήνιο και εγκαθιστάτε ένα πρόγραμα χωρίς να με ρωτήσετε;

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!! ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απο περιεργεια κοιταξα αν οντως υπαρχει τετοιο προγραμμα που οντως δεν χρειαζομαστε, και δεν το βρηκα πουθενα μετα απο πολυ πολυ αναλυτικο ψαξιμο. 

Μηπως απο καποια εγκατασταση  σου το κατεβασε σαν προσθετο.

Εγω εκανα χθες καθαρη εγκατασταση των Windows 11 και σημερα τελοιωσα το οριστικο στησιμο.

Καποιο προγραμμα στανταρ στο κατεβασε οταν το εκανες Install, υπαρχουν πολλα τετοια προγραμματα αν δεν το ξερεις που εχουν τετοια προγραμματα κρυμμενα κι αν δεν το προσεξει καποιος τα εγκαθιστα

(Ουτε pinned υπαρχει το ξεκαθαριζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...