Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι ακριβώς.
Αν δεν δούλευα από το PC θα τα είχα βάλει Beta μην σου πω. Τώρα δεν με παίρνει να πειραματιστώ, αν και το πιο πιθανό είναι πως δεν θα έχω πρόβλημα, αλλά αρκετά άγχος έχω με τη δουλειά, δεν χρειάζεται να προσθέσω και ένα επιπλέον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι καλά τα λέτε . Εγώ δε δουλεύω στο PC και έτσι έβαλα τα 11 με την μια . Στη χειρότερη περίπτωση θα φάω ένα 2ωρο να κάνω format σε 10 , σιγά τα προγράμματα που έχω . Αν δούλευα αλλάζει το θέμα εντελώς 

 

Αντικειμενικά το πιο λογικό είναι να περιμένεις κάνα 6μηνο + , όσοι τα βάλαμε πιστεύω ότι έχουμε πλήρη επίγνωση ότι στην αρχή θα δούμε διαφορά κουλά . 

Τα οποία προς το παρόν δεν τα έχω δει , αλλά κάνω κ πολύ light χρήση αυτές τις μέρες ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε καν 6μηνο. Μέσα στο μήνα που θα διορθώσουν το L3 bug στους Ryzen μια χαρά θα είναι για το 90% του κόσμου. Απλά αν το χρησιμοποιείς για δουλειά δεν θέλεις να πέσεις στην περίπτωση να υπάρχει κάποιο θέμα με κάποιο software που χρησιμοποιείς. Γενικά πάντως δεν είναι bug fest στα forum τα 11άρια, περίμενα περισσότερα σπασμένα πράγματα. Τα περισσότερα παράπονα είναι επειδή κάτι δεν αρέσει σε κάποιον εμφανισιακά, το οποίο δεν είναι πρόβλημα του OS, ή διάφοροι που τα βάζουν σε cpu της Μεσοζωικής Περιόδου. Αν είσαι εντός spec δεν έχει αναφερθεί κάτι χοντρό πέρα από το L3 bug.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://forums.mydigitallife.net/threads/update-rufus-usb-tool.50859/page-25#post-1695581

Η BETA του Rufus μπορεί να απενεργοποιήσει τα pre-requirements(TPM etc) για την εγκατάσταση των Win11.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, yiannis1991 said:

Αν παίζεις μόνο games και μπαίνεις στο insta να χαζεύεις κ@@λους βάζεις τα 11άρια αν θες, σιγά το πράγμα. Και να φας κάνα crash το πολύ πολύ να χάσεις το match στο plebG ή στο φορτναιτ. Αν χρησιμοποιείς το pc για δουλειά όμως καλύτερα με τα 10άρια προς το παρόν για σιγουριά, ποτέ δεν ξέρεις.

Μια χαρά είναι τα 11άρια και για τη δουλειά. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τώρα με όλα τα apps που χρησιμοποιώ (adobe, da vinci, κλπ). Επιπλέον, δε νομίζω να υπάρχει κάποιο επώνυμο app που να λειτουργούσε στα win10 και να μην παίζει στα 11! :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Μια χαρά είναι τα 11άρια και για τη δουλειά. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τώρα με όλα τα apps που χρησιμοποιώ (adobe, da vinci, κλπ). Επιπλέον, δε νομίζω να υπάρχει κάποιο επώνυμο app που να λειτουργούσε στα win10 και να μην παίζει στα 11! :) 

Δεν αμφιβάλω, απλά το είπα γιατί κάποιος μπορεί να θέλει να είναι extra cautious, γιατί πες μία στις εκατό να σου σκάσει κάτι, χάνεις μέρος της δουλειάς, με αυτό το σκεπτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κρασαρίσματα με τη ζωγραφική (PaintApp\mspaint.exe)  συνεχίζονται.

Φαίνεται ότι η εφαρμογή έχει ιδιαιτερότητες.

Έκανα απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση από το store και λειτουργεί για καμπόσο και μετά ξανά μανά κρασάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία απλή και υποστηριζόμενη εφαρμογή(PaintApp\mspaint.exe) είναι.

Αλλά φαίνεται ότι κάπου  δυσκολεύει τους μηχανικούς της Microsoft....

Επεξ/σία από geopro
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα την αναβάθμιή μου και έβαλα 11άρια...

Πραγματικά τι φουμάρουν εκεί στη Microsoft...

Το start menu είναι χάλι μαύρο... Δε μπορώ να κατηγοριοποιήσω τίποτα. Πριν είχα ξέχωρα Pins για games, εφαρμογές φακέλους κλπ. Πραγματικά γτπ...

Taskbar... Γιατί δε μπορώ να κάνω pin  φακέλους αλλά μόνο εφαρμογές... Ξέρω υπάρχει μεσοβέζικος τρόπος να βάλεις σχεδόν ότι θες, αλλά γιατί;;;;

Ρε δεν είμαστε mac users που τρέχουν 2 εφαρμογές 

Ωραία όλα αυτά για τους μη "έμπειρους" users και τις γιαγιάδες... Γιατί  να μην υπάρχει επιλογή να επιλέξεις ανάμεσα στα δύο interfaces

Περνάω αρχεία στους σκληρούς και πάμε για win10...

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

ναι αλλά δεν αξίζει

Δεν αξίζει γιατί είναι μη συμβατό το μηχάνημα και θα σέρνεται ή δεν αξίζει γιατί τα 11 δεν είναι καλά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Son^Goku είπε

Δεν αξίζει γιατί είναι μη συμβατό το μηχάνημα και θα σέρνεται ή δεν αξίζει γιατί τα 11 δεν είναι καλά;

Δεν αξίζει να μπεις στη διαδικασία. Δεν θα δεις διαφορά από το 10άρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...