Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, broxopios είπε

Πρόσφατα πήρα το λάπτοπ και να σου πω βαριέμαι στην ιδέα να τα περάσω πάλι όλα από την αρχή. Αν κάνω απλά το update θα είναι θέμα;

Δεν θα έχεις κανέναν θέμα, αλλά το ιδανικό είναι όταν περνάς ένα νέο λειτουργικό να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, broxopios είπε

Πρόσφατα πήρα το λάπτοπ και να σου πω βαριέμαι στην ιδέα να τα περάσω πάλι όλα από την αρχή. Αν κάνω απλά το update θα είναι θέμα;

Στης δουλειάς έκανα αναβάθμιση και στο σπίτι καθαρή εγκατάσταση. Δεν είδα καμία διαφορά στη χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, andreas1gr είπε

 

 

 

 

@niCk_eleCtro οι περισσότεροι χρήστες πάντως έχουν αντίθετη άποψη….

Σίγουρα bug θα υπάρχουν, όταν έχεις να κάνεις με εκατομμύρια διαφορετικές υλοποιήσεις… αλλά και αυτή η ισοπέδωση… αφού σε διαψεύδει η πραγματικότητα…

Ποια πραγματικότητα με διαψεύδει? Οι μισοι γυρίζουν πίσω στα 10, και οι αλλοι μισοι παραπονιούνται για προβλήματα.

Προφανώς και μόλις λυθούν τα μικροπροβλήματα θα γινουν καλύτερα απο τα 10αρια, αλλα αυτο χρειαζετε τουλάχιστον ενα 6μηνο με συνεχόμενα updates.

Εσυ θεωρείς οτι με το που βγήκαν ειναι πιο σταθερά και συμβατά απο τα 10αρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, niCk_eleCtro είπε

Ποια πραγματικότητα με διαψεύδει? Οι μισοι γυρίζουν πίσω στα 10, και οι αλλοι μισοι παραπονιούνται για προβλήματα.

Προφανώς και μόλις λυθούν τα μικροπροβλήματα θα γινουν καλύτερα απο τα 10αρια, αλλα αυτο χρειαζετε τουλάχιστον ενα 6μηνο με συνεχόμενα updates.

Εσυ θεωρείς οτι με το που βγήκαν ειναι πιο σταθερά και συμβατά απο τα 10αρια?

Εγώ σου ανέβασα σχόλια που βρήκα πρόχειρα και λένε το αντίθετο από αυτό που λες εσύ και γι αυτό προφανώς τα πέρασες στο ντούκου… οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We fixed an L3 caching issue that might affect performance in some applications on devices that have AMD Ryzen processors after upgrading to Windows 11 (original release).
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/10/15/releasing-windows-11-build-22000-282-to-beta-and-release-preview-channels/ 

Αντε να δουμε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψή μου; Εγώ τα έβαλα επειδή δεν είχα να χάσω κάτι.

Το PC το έχω για μουσική, σερφάρισμα, ταινίες και τέτοιου είδους χρήση.

Αν ήταν επαγγελματικό, ή για  σοβαρό Gaming,θα περίμενα λίγο καιρό να δώ τι γίνεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Εγώ σου ανέβασα σχόλια που βρήκα πρόχειρα και λένε το αντίθετο από αυτό που λες εσύ και γι αυτό προφανώς τα πέρασες στο ντούκου… οκ...

i saw them...εσυ τι πιστεύεις πες μου?

Επεξ/σία από niCk_eleCtro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, niCk_eleCtro είπε

i saw them...εσυ τι πιστεύεις πες μου?

Όπως έγραψα, σίγουρα ανάμεσα σε εκατομμύρια διαφορετικές υλοποιήσεις υπολογιστών, που ίσως ακόμα να εχουν οδηγούς που έχουν να ενημερωθεί χρόνια και ανάλογα το πέρασμα των win, θα υπάρχουν και μικρό προβλήματα... Απόλυτα λογικό... Αν δεν υπήρχαν και μικρό προβλήματα θα ανησυχούσα... Αλλά σε καμια περίπτωση αυτός ο μηδενισμός... 

Εγώ μπορώ να πω οτι το δικο μου μηχάνημα (R5 4600H - 16gb ram) τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα... Το ίδιο λένε οι περισσότεροι... 

Απο όσους λίγους (φίλους) άκουσα οτι γυρίζουν στα 10 είναι γιατι δεν θέλουν να ξεβολευτούν με την νεα εμφάνιση, ομαδοποίηση φακέλων κλπ κλπ και οχι λόγο προβλήματος.. 

Ελάχιστοι απο τους συναδέλφους μου ειχαν θέματα, αλλά ηταν και με επεξεργαστές +6 ετών, οπότε αυτούς δεν τους λαμβάνω σοβαρά υπόψιν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jim_p είπε

We fixed an L3 caching issue that might affect performance in some applications on devices that have AMD Ryzen processors after upgrading to Windows 11 (original release).
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/10/15/releasing-windows-11-build-22000-282-to-beta-and-release-preview-channels/ 

Αντε να δουμε...

Μόλις έτρεξα AIDA64, το έφτιαξαν όντως..Τώρα μένει το CPPC.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, npil είπε

επειδη δεν μπορεσα να διαβασω ολοκληρο το  topic 

 i7-4970 και  δεν τον υποστηριζει .

θα το διορθωσουν αυτο ?

 

Υποστηρίζει απο 8ης γενιάς και πάνω. Τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...