Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, broxopios είπε

Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να τα κάνω ακόμη εγκατάσταση;

 

Screen-Hunter-02-Oct-15-23-19.png

Αν δεν θέλεις να περιμένεις μπες εδώ και κάνε άμεσα την εγκατάσταση... 

Πάτησε την άμεση λήψη και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους... 

Τόσο απλά... 

 

Screenshot_20211016_002903.jpg

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπήκαν σε Asus TUF με Ryzen 3550h. Περάστηκαν πάνω στα 10αρια και γενικά δεν έχω ασχοληθεί με reinstall drivers κλπ.

Δουλεύει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα αλλά δείχνει λίγο πιο βαρύ. Πιο συγκεκριμένα, σε δεξί κλικ επιφάνεια εργασίας και περιήγηση σε φακέλους ορισμένες φορές δεν ανταποκρίνεται άμεσα. Επίσης, κλικ στο start και κάποιες φορές δεν εμφανίζονται εφαρμογές.

Το συγκεκριμένο μηχάνημα χρησιμοποιείται μόνο για office οπότε θα τα κρατήσω. Είναι μια ωραία ανανέωση.

Υ.Γ. Διαβάζω όλα τα σχόλια και ως κάτοχος επίσης ενός τίμιου pavilion με i7 7700hq εκφράζω τη συμπαράστασή μου στους κατόχους 7th gen που ειναι εκτός λιστας υποστήριξης. 🙂 Πιστεύω θα έτρεχε καλύτερα σε σχέση με τον ryzen 5 3550h (ίσως με λιγότερη ασφάλεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά έκανα update πανω στα 10αρια στον 2600κ.

Δικές μου εντυπώσεις... νομίζω ότι ζήλεψαν mac look σε αρκετά σημεία που με ενοχλούν.

Ταχύτητα δεν βλέπω κάποια διαφορά ακόμα σε desktop apps. Λίγο καλύτερη κατάσταση σε παιχνίδια με ελάχιστα (1-2 fps).

Δεν χρειάζεται να αναφέρω καν ότι όλο στο σύστημα είναι μην υποστηριζόμενο...

υ.γ. δεν χρειάστηκε κανένα driver και μέχρι στιγμής όλες οι συσκευές είναι κομπλέ (κάμερα κλπ).

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, godslayerxp είπε

Να υποθέσω ότι η 22478.1000 (και γενικότερα οποιαδήποτε dev) περιέχει όλα τα fixes που ανακοίνωσαν εδώ για την έκδοση 22000.282;

bro εγώ με την dev θα συνεχίσω πιστεύω ότι προηγηται σε fix έναντι της normal έκδοσης πχ η L3 Cache είχε διορθωθεί αρκετά πριν βγει τ ο τωρινό patch

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον δεν μπορειτε να περιμενετε 5 μερες να βγει η ενημερωση απο την ms, γιατι... ξυνεστε στη γκλιτσα του τσομπανη με την dev και δεν πατε στην beta που εινια τουλαχιστον πιο σταθερη?
Τοσο πολυ θελετε να γινετε testers της ms?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Εφοσον δεν μπορειτε να περιμενετε 5 μερες να βγει η ενημερωση απο την ms, γιατι... ξυνεστε στη γκλιτσα του τσομπανη με την dev και δεν πατε στην beta που εινια τουλαχιστον πιο σταθερη?
Τοσο πολυ θελετε να γινετε testers της ms?

Εφόσον εγκαταστήσει κάποιος τα 11 γίνεται αυτόματα tester οποιαδήποτε έκδοση και να βάλει αυτό το διάστημα... ας ξυνόμαστε με την καλύτερη τουλάχιστον 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δευτερη οθονη, αν πατησω το start menu να γραψω κατι, ειτε θα μου κλεισει το menu ειτε θα μου bugαρει visually για λιγο. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα πέρασα κι εγώ. Μια χαρά μέχρι στιγμής. Δε βλέπω πάντως τρελές διαφορές από τα 10ρια πέρα από το interface. 

Στο μενού του κουμπιού εκκίνησης γνωρίζετε αν μπορούμε να οργανώσουμε καλύτερα τα εικονίδια-εφαρμογές που θέλουμε να έχουμε ως καρφίτσωμα στην έναρξη; Στα 10ρια μπορούσες να τα βάλεις σε κατηγορίες. Εδώ είναι χύμα στη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρνητικο στα 11αρια για μενα τουλαχιστον, ειναι οτι δεν μπορεις να σπρωξεις στην γραμμη εργασιων, καποιο εικονιδιο απο καποιο προγραμμα

Πχ εμενα με βολευε πολυ το εικονιδιο "Ο υπολογιστης μου" το καρφιτσωνα στην γραμμη εργασιων, τωρα δεν μας αφηνει να καρφιτσωσουμε τιποτα στη γραμμη εργασιων, περα απο συγκεκριμενα προγραμματα που θελουν τα 11αρια

Πολυ μειον για μενα αυτο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Το αρνητικο στα 11αρια για μενα τουλαχιστον, ειναι οτι δεν μπορεις να σπρωξεις στην γραμμη εργασιων, καποιο εικονιδιο απο καποιο προγραμμα

Πχ εμενα με βολευε πολυ το εικονιδιο "Ο υπολογιστης μου" το καρφιτσωνα στην γραμμη εργασιων, τωρα δεν μας αφηνει να καρφιτσωσουμε τιποτα στη γραμμη εργασιων, περα απο συγκεκριμενα προγραμματα που θελουν τα 11αρια

Πολυ μειον για μενα αυτο

οποιαδήποτε εφαρμογή έχεις ανοιχτή μπορείς να της κάνεις δεξί κλικ και καρφίτσωμα στη γραμμή εργασιών. Σιγά την μεγάλη διαφορά στα κλικ που θα κάνεις, πόσες εφαρμογές θα βάζεις την ημέρα στη γραμμή εργασιών;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...