Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Παλι εκεί είναι . Μια επιλογή για την οθόνη και μια για το pc που πιάνει κ τους δίσκους . 

..Sleep ..: Never στα αγγλικά σε εμένα 

Το έχω βάλει σε αυτό αλλά ακούω τους δίσκους να ξεκινάνε μετά απο σταμάτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Amiga1200 είπε

Το έχω βάλει σε αυτό αλλά ακούω τους δίσκους να ξεκινάνε μετά απο σταμάτημα

Τι να σου πω τι επιλογή προφίλ έχεις ??

Έχω Best performance , μήπως έχεις βάλει power efficiency ???

 

----------------------------------

Κανένα update αυτές τις μέρες , το L3 latency είναι 32,8ns μας δουλεύουν μου φαίνεται . Τουλάχιστον λέτε και εδώ στις beta / dev / κάπου τέλος πάντων έχει λυθεί . Άρα υποθέτω ότι είναι απλά θέμα ωρών / λίγων ημερών και για εμάς που είμαστε στη stable έκδοση 

 

Edit : τωρα είδα τα post στο θέμα των zen3 . Περιμένουμε μια βδομάδα ακόμα για το fix από ότι κατάλαβα (μέχρι τέλος του μήνα )

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update insider preview dev channel 22483

https://blogs.windows.com/windows-i...ncing-windows-11-insider-preview-build-22483/

 

1111842019_.jpg.534bc15893ddab536dbd001ce3c2cb2e.jpg

 

 

 

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/10/2021 στις 9:27 ΜΜ, _Theo_ είπε

Τα είχα τα 11 εγκατεστημένα πριν κάτι μέρες. Αυτό που δείχνεις, από ότι θυμάμαι, είναι απενεργοποιημένο από default.

Τα περάσατε με καθαρή εγκατάσταση ή αναβάθμιση;

Στις 16/10/2021 στις 11:31 ΜΜ, nickk0kkav είπε

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν έχει την δικιά σου επιλογή η οποία όπως φαίνεται υπάρχει κ σε άλλους φίλους με υποστηριζόμενα συστήματα

* Δεν υποστηρίζεται. Είναι i3-2100. Επίσης έχω Windows 10, αλλά και στα 11 το ίδιο μου βγάζει.

** Αυτή η Asus (Sabertooth Z77) δεν σκέφτηκε να βάλει ένα TPM header σ' αυτό το high end motherboard...

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω όποιον έχει βάλει τα 11. Στα 11 υπάρχει το Backup and restore (Windows 7) όπως στα 10 και στα 7? Αν υπάρχει σε αφήνει κανεις repair disk οπως στα 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Να ρωτήσω όποιον έχει βάλει τα 11. Στα 11 υπάρχει το Backup and restore (Windows 7) όπως στα 10 και στα 7? Αν υπάρχει σε αφήνει κανεις repair disk οπως στα 10?

ναι υπαρχει

rep.jpg.7beea11b6d6f2e8045c73f7be8682cc1.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2021 στις 11:28 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Χλωμό, είναι legit το site.. Ψάξου αλλού. 

Είσαι 100 % σίγουρος ; Γιατί πριν λίγο η ΠΕΙΡΑΙΩΣ μου κλείδωσε το winbank και μου αχρήστευσε την κάρτα επειδή πήγαν να γίνουν κινήσεις σε αυτήν ( χρεωστική ) απο Ουγγαρία . Ευτυχώς δεν έχει μέσα λεφτά . Να μην προχωρήσω σε πισω γύρισμα σε windows 10 ? να κάνω ένα απλό format και να τα ξανά στήσω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Είσαι 100 % σίγουρος ; Γιατί πριν λίγο η ΠΕΙΡΑΙΩΣ μου κλείδωσε το winbank και μου αχρήστευσε την κάρτα επειδή πήγαν να γίνουν κινήσεις σε αυτήν ( χρεωστική ) απο Ουγγαρία . Ευτυχώς δεν έχει μέσα λεφτά . Να μην προχωρήσω σε πισω γύρισμα σε windows 10 ? να κάνω ένα απλό format και να τα ξανά στήσω ; 

Μήπως έκανες εγκατάσταση homebrew ISO; (sorry, δεν γνωρίζω το ιστορικό της συζήτησης γι αυτό ρωτάω)
Είμαι κι εγώ της άποψης πως το site είναι legit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Μήπως έκανες εγκατάσταση homebrew ISO; (sorry, δεν γνωρίζω το ιστορικό της συζήτησης γι αυτό ρωτάω)
Είμαι κι εγώ της άποψης πως το site είναι legit.

όχι η εγκατασταση έγινε απο το γνήσιο ISO που έχει η microsoft στην σελίδα της απο εκεί κατέβηκε . Έχω φαει τον κοσμο που στο διαολο εχει φυτευτει κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, 9-11 είπε

Μήπως έκανες εγκατάσταση homebrew ISO; (sorry, δεν γνωρίζω το ιστορικό της συζήτησης γι αυτό ρωτάω)
Είμαι κι εγώ της άποψης πως το site είναι legit.

Το συγκεκριμενο πατσακι που εβαλε ο φιλος για εγκατασταση σε παλια συστηματα των 11 το ειχα κανει κι εγω, και βγαζει οσο κανει την εγκατασταση περιεργα παραθυρα vdsl, εγω μετα που ολοκληρωθηκε η εγκατασταση εχω μαθει να μην εμπιστευομαι κανεναν, και το ξυλωσα και βρηκα τελειως ασφαλες πατσακι και εκανα καθαρη εγκατασταση.

Διδαγμα, αν δεν εχετε βγαλει κατι εσεις ποτε να μην εισαστε σιγουροι για τιποτα.

Οσο για τον φιλο να κανει φορματ "Αμεσα"

Πιο πανω εχω βρει και γραψει ασφαλες τελειως τροπο εγω

Εδω 

 

8 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

όχι η εγκατασταση έγινε απο το γνήσιο ISO που έχει η microsoft στην σελίδα της απο εκεί κατέβηκε . Έχω φαει τον κοσμο που στο διαολο εχει φυτευτει κατι 

Φιλε μου αν θες την γνωμη μου ξυλωσε το και κανε καθαρο φορματ με τον τροπο που εχω κανει κι εγω δες το βιντεο μου αμεσως παραπανω

Μην παιζεις μ αυτα

Υπ οψιν μετα το πατσακι που εβαλα, σβυνεις ετσι κι αλλοιως το σκληρο "ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΣΑΚΙ"

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Το συγκεκριμενο πατσακι που εβαλε ο φιλος για ενεργοποιηση των 11 το ειχα κανει κι εγω, και βγαζει οσο κανει την εγκατασταση περιεργα παραθυρα vdsl, εγω μετα που ολοκληρωθηκε η εγκατασταση εχω μαθει να μην εμπιστευομαι κανεναν, και το ξυλωσα και βρηκα τελειως ασφαλες πατσακι και εκανα καθαρη εγκατασταση.

Διδαγμα, αν δεν εχετε βγαλει κατι εσεις ποτε να μην εισαστε σιγουροι για τιποτα.

Οσο για τον φιλο να κανει φορματ "Αμεσα"

Πιο πανω εχω βρει και γραψει ασφαλες τελειως τροπο εγω

Εδω 

 

Φιλε μου αν θες την γνωμη μου ξυλωσε το και κανε καθαρο φορματ με τον τροπο που εχω κανει κι εγω δες το βιντεο μου αμεσως παραπανω

Μην παιζεις μ αυτα

Υπ οψιν μετα το πατσακι που εβαλα, σβυνεις ετσι κι αλλοιως το σκληρο "ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΣΑΚΙ"

θα τα ξηλωσω μολις επιστρεψω σπιτι και θα βαλω windows 10 μεχρι να βρω μια ακρη γιατι μεσα σε μια εβδομαδα μου εχει ερθει περιεργα login απο gmail , απο facebook , απο instagram , στο eneba βρηκα στο καλαθι μου παιχνιδι που δεν αγορασα ποτε ευτυχως η καρτα δεν ειχε λεφτα μεσα , η ΠΕΙΡΑΙΩΣ μου κλειδωσε τον λογαριασμο μου και μου αχρηστευσε την καρτα μου κατι δεν παει καθολου καλα γενικα αυτη την στιγμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

θα τα ξηλωσω μολις επιστρεψω σπιτι και θα βαλω windows 10 μεχρι να βρω μια ακρη γιατι μεσα σε μια εβδομαδα μου εχει ερθει περιεργα login απο gmail , απο facebook , απο instagram , στο eneba βρηκα στο καλαθι μου παιχνιδι που δεν αγορασα ποτε ευτυχως η καρτα δεν ειχε λεφτα μεσα , η ΠΕΙΡΑΙΩΣ μου κλειδωσε τον λογαριασμο μου και μου αχρηστευσε την καρτα μου κατι δεν παει καθολου καλα γενικα αυτη την στιγμη 

Διαβασε τι γραφω και δες το βιντεακι, ειναι απολυτα ασφαλες, γιατι ετσι κι αλλιως αμεσως μετα διαγραφεις τον σκληρο, ριξε μια ματια στο βιντεακι και καταλαβε και μονος σου ποσο τελειως ασφαλες ειναι

Δεν χρειαζεται να βαλεις παλι τα 10αρια, εκτος κι αν δεν σ αρεσουν τα 11αρια

EDIT: Για να καταλαβετε ποσο πραγαματικα ασφαλες ειναι το συγκεκριμενο που λεω, εχει μονο αυτες τις εντολες μεσα

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

 

 

Δεν εχει "ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΚΘΕΣΗ¨ οπως εχει το αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατεβασα στο γραφειο τωρα το περναω απο το RUFUS και μολις παω σπιτι θα τα στησω απο εδω . Προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν κατηγορω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ τον φιλο @Psycho_Warhead ισα ισα τον ευχαριστω που μπηκε στον κοπο να μου δωσει το link . 

Για καλου και για κακου οποιος εχει στησει το λειτουργικο συμφωνα με το link αυτο ας το καθαρισει γιατι κατι δεν παει καλα .

Έχει κανείς ιδέα πόση ώρα θέλει το rufus σε ένα απλο USB stick ; 17:30 πρεπει να φυγω θα εχει τελειωσει ; είναι στο 17,6 % 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...