Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά τα έβαλα με την μέθοδο αντιγραφής του install απο το sources και δουλευουν μια χαρα. Δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής και είμαι πλέον στην 22000.282

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kinitos είπε

 

βασικα το ρωτησα για το θεμα που ειχε με ryzen αν λυθηκε,

αλλα μιας και μου δωσατε τις απαντησεις θα πειτε ναι η οχι και γιατι ομως?

μην μου πειτε οτι ειναι νεα ακομα και λοιπα.

απο την πρωτη μερα που βγαιναν τα win τα εβαζα παντα αμεσα.

ε και μεγαλωνα και εγω με τα οποια προβληματα τους.

αν ειναι σαν τα σβηστα - μιλενιουμ η 8 τοτε οκ δεν ειναι καν για δοκιμη ΛΟΛ

Το πρόβλημα με τους Ryzen λύθηκε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδία πολλά κολλήματα..Τι να πω! Ας πούμε, πες ότι έχεις εικόνες σε έναν φάκελο μέσα και παω να τις τραβήξω στο Desktop, η μεταφορά γίνεται σαν να κολλάει το όλο σύστημα!

Έχω αναφέρει και ποιο πίσω και αλλα κολλήματα στο άνοιγμα φακέλων...Θέλω να πιστεύω πως θα το φτιαξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε τρόπο να αλλάξουμε τα εικονίδια στην taskbar να έχουν πλάτος όταν είναι ανοιχτά και να μην γίνονται grouped, όπως σε Windows 10 δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xvipes είπε

Ξέρουμε τρόπο να αλλάξουμε τα εικονίδια στην taskbar να έχουν πλάτος όταν είναι ανοιχτά και να μην γίνονται grouped, όπως σε Windows 10 δλδ?

 

Και εγώ θα το ήθελα αυτό αλλά δεν γίνεται προς το παρόν. Ίσως στο μέλλον με κάποιο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η taskbar στα 11 είναι ψιλοάχρηστη... είναι απλά ένα σημείο που συγκεντρώνεις τις συντομεύσεις. Ούτε ευελιξία με τα εικονίδια που είναι ενεργά, όλα force grouped και το χειρότερο δεν επιτρέπει drag n drop αρχείου μέσα σε ανοιχτή εφαρμογή

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες,

Σύντομη ερώτηση: Σε amd 3900χ έκανα update σε 11 με τον υπολογιστή να δουλεύει αψεγάδιαστα 10 μέρες. Χθες έκανα δύο update επομένως θεωρώ ότι πέρασε το fix με το latency. Πρέπει να εγκαταστήσω και chipset driver version 3.10.08.506 της amd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2021 στις 10:41 ΠΜ, ThanosR92 είπε

Πάντως ρε παιδία πολλά κολλήματα..Τι να πω! Ας πούμε, πες ότι έχεις εικόνες σε έναν φάκελο μέσα και παω να τις τραβήξω στο Desktop, η μεταφορά γίνεται σαν να κολλάει το όλο σύστημα!

Έχω αναφέρει και ποιο πίσω και αλλα κολλήματα στο άνοιγμα φακέλων...Θέλω να πιστεύω πως θα το φτιαξουν...

Δοκίμασα με ένα φάκελο με πάνω από 1000 φωτογραφίες να τον μεταφέρω στην επιφάνεια εργασίας και πήγαινε μια χαρά. 

200+ mb/sec.

Μήπως φταίει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2021 στις 10:41 ΠΜ, ThanosR92 είπε

Πάντως ρε παιδία πολλά κολλήματα..Τι να πω! Ας πούμε, πες ότι έχεις εικόνες σε έναν φάκελο μέσα και παω να τις τραβήξω στο Desktop, η μεταφορά γίνεται σαν να κολλάει το όλο σύστημα!

Έχω αναφέρει και ποιο πίσω και αλλα κολλήματα στο άνοιγμα φακέλων...Θέλω να πιστεύω πως θα το φτιαξουν...

Θέλω να ελπίζω ότι μιλάμε για κανονικά υποστηριζόμενο σύστημα. Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα με κόλλημα σε αντιγραφές, μήπως να ελέγξεις την υγεία του δίσκου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Ε τότε τι ρωτάς; Βάλτα και κάνε και ότι θες, έλεος.

ισως δεν διαβασες το ερωτημα μιας και μιλαμε για ryzen αλλα οκ δωθηκε λυση .ελεος ??? συγνωμη για την ενοχληση παιδια δεν θα το ξανακανω 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, tasvar είπε

Δοκίμασα με ένα φάκελο με πάνω από 1000 φωτογραφίες να τον μεταφέρω στην επιφάνεια εργασίας και πήγαινε μια χαρά. 

200+ mb/sec.

Μήπως φταίει κάτι άλλο;

Τι να σου πω....Μεχρι και πριν 1 μέρα που εβαλα τα 11, δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα 10...

29 λεπτά πριν, BadBoy είπε

Θέλω να ελπίζω ότι μιλάμε για κανονικά υποστηριζόμενο σύστημα. Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα με κόλλημα σε αντιγραφές, μήπως να ελέγξεις την υγεία του δίσκου;

Τι εννοείς κανονικά υποστηριζόμενο σύστημα ; Μπορείς να δεις στην υπογραφή μου το PC που έχω! 

Εξάλλου τα κολλήματα με τους φακέλους έχουν αναφερθεί κ απο αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fever25 είπε

Καλημέρες,

Σύντομη ερώτηση: Σε amd 3900χ έκανα update σε 11 με τον υπολογιστή να δουλεύει αψεγάδιαστα 10 μέρες. Χθες έκανα δύο update επομένως θεωρώ ότι πέρασε το fix με το latency. Πρέπει να εγκαταστήσω και chipset driver version 3.10.08.506 της amd?

chipset driver version 3.10.08.506 

Release Highlights

  • OpenGL error pop up issue fixed.
  • Restores intended function and behavior of UEFI CPPC2 (“preferred core”) in Windows® 11 build 22000.189 (or newer) on AMD processors.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...