Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή το μήνυμα μου κάπου χάθηκε μέσα στα μηνύματα για μπαταρίες θα ξανά ρωτήσω άλλη μια. 

Έχει brasil το cod modern warfare sta 18 € και σήμερα είδα immortal fynex rising gold edition στα 21. 

Τα έχετε παίξει αυτά τα παιχνίδια? Αξίζουν σε αυτές τις τιμές? 

Νομίζω ότι το αν αξίζει κάτι σε μια συγκεκριμένη τιμή είναι και λίγο υποκειμενικό. Το modern warfare (edit: to infinite warfare ήταν τελικά) το είχα πάρει κάποτε για PS4 σε δισκάκι και είχα δώσει είτε 20 είτε 25 ευρώ (δε θυμάμαι). Και είχε και δώρο το advanced warfare. Τότε μου είχε φανεί καλή τιμή. Το modern warfare το τερμάτισα σε 3-4 μέρες, το advanced warfare δεν το έπαιξα ποτέ και το έχω σχεδόν ξεχάσει από τότε. Βέβαια μιλάω για single player γιατί multi δεν παίζω.

Αλλά βέβαια εμένα αυτού του στυλ τα παιχνίδια δεν είναι τα αγαπημένα μου, παίζει κι αυτό ρόλο.

 

edit: ΑΚΥΡΟ, τώρα είδα ότι αναφέρομαι στο "Infinite Warfare". Τελικά όντως το είχα ξεχάσει :D

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή το μήνυμα μου κάπου χάθηκε μέσα στα μηνύματα για μπαταρίες θα ξανά ρωτήσω άλλη μια. 

Έχει brasil το cod modern warfare sta 18 € και σήμερα είδα immortal fynex rising gold edition στα 21. 

Τα έχετε παίξει αυτά τα παιχνίδια? Αξίζουν σε αυτές τις τιμές? 

To immortal fenix rising είναι ένα καταπληκτικό παιχνίδι αν σου αρέσει το botw (μοιάζει πάρα πολύ), ή γενικώς τα action puzzle games. Για το cod δεν έχω άποψη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή το μήνυμα μου κάπου χάθηκε μέσα στα μηνύματα για μπαταρίες θα ξανά ρωτήσω άλλη μια. 

Έχει brasil το cod modern warfare sta 18 € και σήμερα είδα immortal fynex rising gold edition στα 21. 

Τα έχετε παίξει αυτά τα παιχνίδια? Αξίζουν σε αυτές τις τιμές? 

Το Fenyx Rising αξίζει ακόμα και σε full price θα έλεγα.

Όπως ειπώθηκε παραπάνω είναι σχεδόν αντιγραφή του Zelda BotW, αλλά πολύ τίμια και με πολύ fun gameplay. Βάλε ότι διαδραματίζεται και στην Αρχαία Ελλάδα και είναι ένα παιχνίδι που θα σε κρατήσει για πολλές ώρες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Ggiorgos7 είπε

Και πως το παίρνεις χαμπάρι;Πρέπει να είσαι μες το site του πλαισιου 24/7 ;Άλλη δουλειά δεν έχουμε!

Well, αν θες την συγκεκριμενη εκδοση δεν εχεις και πολλες επιλογες 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν άντεξα και τσίμπησα το bundle AC Valhala και Watch dogs Legion περίπου 27€ από Μπραζίου και τώρα είδα ότι έχει και με το Fenyx Rising λίγο παραπάνω και δε νομίζω να ασχοληθώ ποτέ με το Legion. Βέβαια με ετούτα και με εκείνα με αγορές από Brazil, game pass ultimate κτλ, έχω καταλήξει να έχω τα πάντα και να μην προλαβαίνω να ασχοληθώ με τίποτα, εκτός από κάνα freeroam στο FH5 (έχω πάει 115 lvl και δεν έχω τερματίσει καν τα adventures και πραγματικά πρέπει να έχω τρέξει σύνολο 5 αγώνες, απλά τριγυρνάω γύρω γύρω εδώ και μια εβδομάδα). Τελικά δίκιο έχουν όσοι λένε ότι η ποσότητα δεν έχει κανένα νόημα.Βγάινει και το Infinite τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τα πήρα και τα 2. Ότι είπε και από πάνω. Γεμίζω παιχνίδια και παίζω fh5. Έχω στην άκρη και το far cry 6 που λέω να το ξεκινήσω κάποια στιγμή. Όπως και να έχει πάντως το τελευταίο fh μου φαίνεται πολύ καλύτερο με τιμονιέρα σε σχέση με το 4 ας πούμε και έχω κολλήσει τον τελευταίο καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Εγώ δεν άντεξα και τσίμπησα το bundle AC Valhala και Watch dogs Legion περίπου 27€ από Μπραζίου και τώρα είδα ότι έχει και με το Fenyx Rising λίγο παραπάνω και δε νομίζω να ασχοληθώ ποτέ με το Legion. Βέβαια με ετούτα και με εκείνα με αγορές από Brazil, game pass ultimate κτλ, έχω καταλήξει να έχω τα πάντα και να μην προλαβαίνω να ασχοληθώ με τίποτα, εκτός από κάνα freeroam στο FH5 (έχω πάει 115 lvl και δεν έχω τερματίσει καν τα adventures και πραγματικά πρέπει να έχω τρέξει σύνολο 5 αγώνες, απλά τριγυρνάω γύρω γύρω εδώ και μια εβδομάδα). Τελικά δίκιο έχουν όσοι λένε ότι η ποσότητα δεν έχει κανένα νόημα.Βγάινει και το Infinite τώρα...

Υπάρχει κάποιο tutorial πως αγοράζουμε απο brazil με gift cards?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stafftw είπε

Εγώ δεν άντεξα και τσίμπησα το bundle AC Valhala και Watch dogs Legion περίπου 27€ από Μπραζίου και τώρα είδα ότι έχει και με το Fenyx Rising λίγο παραπάνω και δε νομίζω να ασχοληθώ ποτέ με το Legion. Βέβαια με ετούτα και με εκείνα με αγορές από Brazil, game pass ultimate κτλ, έχω καταλήξει να έχω τα πάντα και να μην προλαβαίνω να ασχοληθώ με τίποτα, εκτός από κάνα freeroam στο FH5 (έχω πάει 115 lvl και δεν έχω τερματίσει καν τα adventures και πραγματικά πρέπει να έχω τρέξει σύνολο 5 αγώνες, απλά τριγυρνάω γύρω γύρω εδώ και μια εβδομάδα). Τελικά δίκιο έχουν όσοι λένε ότι η ποσότητα δεν έχει κανένα νόημα.Βγάινει και το Infinite τώρα...

Το μόνιμο πρόβλημά μου. Έχω γύρω στα 10 παιχνίδια PS4 που δεν έχω ακουμπήσει (έχω και δεν έχω ακουμπήσει AC Black Flag, Unity, Syndicate, Origins και Odyssey, Hitman 2, Battlefield 1, Evil Within 2, ενώ ξεκίνησα μόλις το RDR2) αλλά παρόλα αυτά αγόρασα και το Xbox X και ultimate για 3 χρόνια έτσι να χορταίνει το μάτι. Κατέβασα και έπαιξα λίγο το FH, κατέβασα το Halo, και το Mass Effect και βλέπουμε. Πάνω από 2-3 ώρες τη μέρα σπάνια προλαβαίνω να παίξω, και προς το παρόν τις μοιράζω σε RDR2 και κάτι από Xbox. Και φυσικά λίγο από το έπος "Day of the Tentacle" να θυμηθώ να νιάτα μου (και ακολουθούν Grim Fandago και Full Throttle).

Υ.Γ. To Multiplayer στο FH5 ξεκλειδώνει μόνο του κάποια στιγμή, έτσι; Είμαι πολύ αρχή ακόμα και δεν είναι διαθέσιμο, εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα από MS Store Γαλλίας τα συλλεκτικά χειριστήρια 20Y και FH5. Αύριο έρχεται το Series X Halo Limited Edition από MS Store Γερμανίας (περιμένω και το Elite Halo). Έφαγα μια εβδομάδα από την ζωή μου να είμαι πάνω από το PC και πρόλαβα να παραγγείλω όταν εμφανίστηκε διαθεσιμότητα για λίγα λεπτά πριν κάνουν και πάλι το θαύμα τους οι Scalpers. Όσοι παρέλαβαν το χειριστήριο FH5 μπορείτε να δείτε αν το RT (γκάζι) είναι πιο "σκληρό" από το LT?? Στο δικό μου είναι πιο "σκληρό" και δεν ξέρω αν το έχουν κάνει επίτηδες έτσι για καλύτερο Feedback στο γκάζι ή είναι προβληματικό το Trigger...

1.jpg.33fac3b5869debbac9b229228fb45404.jpg

2.jpg.0533244008c3439f18afee39198d3fe2.jpg

3.jpg.a4f7c33e03c1a23e7a94f5118fa00862.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα από MS Store Γαλλίας τα συλλεκτικά χειριστήρια 20Y και FH5. Αύριο έρχεται το Series X Halo Limited Edition από MS Store Γερμανίας (περιμένω και το Elite Halo). Έφαγα μια εβδομάδα από την ζωή μου να είμαι πάνω από το PC και πρόλαβα να παραγγείλω όταν εμφανίστηκε διαθεσιμότητα για λίγα λεπτά πριν κάνουν και πάλι το θαύμα τους οι Scalpers. Όσοι παρέλαβαν το χειριστήριο FH5 μπορείτε να δείτε αν το RT (γκάζι) είναι πιο "σκληρό" από το LT?? Στο δικό μου είναι πιο "σκληρό" και δεν ξέρω αν το έχουν κάνει επίτηδες έτσι για καλύτερο Feedback στο γκάζι ή είναι προβληματικό το Trigger...

1.jpg.33fac3b5869debbac9b229228fb45404.jpg

2.jpg.0533244008c3439f18afee39198d3fe2.jpg

3.jpg.a4f7c33e03c1a23e7a94f5118fa00862.jpg

Spoiler

Στείλε μου λίγο τη διεύθυνσή σου να δω κάτι.. 😄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...