Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα απλά έχουν 48 ευρώ και το 20 yrs 65, αλλά νομίζω αξίζει η διαφορά.

Το forza ίσως αρέσει πιο πολύ στη μικρή που είναι πολύχρωμο με φωτεινά χρώματα, αλλά εμένα δε μου γεμίζει πολύ το μάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, thagkol είπε

Παίζεται και από τέτοιες ηλικίες αυτό; Η γυναίκα μου δε θέλει να βάλω τη μικρή στην ιστορία του gaming γιατί είναι λέει μικρή. Πού θα πάει θα την πείσω...

Ειναι μικρη να παιζει παιχνιδια με ανθρωπακια και χρωματακια? Ολα με μετρο και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πήρα το Forza edition για δεύτερο (η πρώτο?) χωρίς να μου χρειάζεται στην ουσία. 

Για ελάχιστο multiplayer έχω ένα wired και γίνεται δουλειά. 

Από τη στιγμή πάντως που παίρνεις κάποιο νομίζω αξίζει η παραπάνω διαφορά για κάποια από τις limited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thagkol είπε

Έχω άλλη μία θεωρητική ερώτηση:

Γενικά παίζω μόνος μου και στο PS4 που έχω 7 χρόνια ποτέ δε χρειάστηκα 2ο χειριστήριο.

Τώρα όμως η κόρη μεγαλώνει (είναι ήδη 9) και επιπλέον με το gamepass υπάρχει πρόσβαση σε άπειρα παιχνίδια που στο PS4 απλά δεν έμπαινα στη διαδικασία να τα αγοράσω.

Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο να δώσω 65 ευρώ και να πάρω το συλλεκτικό που βγήκε για την 20ετία να υπάρχει σπίτι με προοπτική να χρησιμοποιηθεί ελάχιστα ή όχι; Εσείς όλοι έχετε 2ο χειριστήριο σπίτι να υπάρχει και ας χρησιμοποιείται ελάχιστα έως καθόλου;

Αν δε θες να διαθέσεις πολλά χρήματα μπορείς να πάρεις και από εδώ κάποιο μεταχειρισμένο. Και έχω πουλήσει και έχω αγοράσει από εδώ σε πολύ καλή κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμα τ ακουστικά της Microsoft στο ΠΛΑΙΣΙΟ

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/aksesouar-gia-konsoles/microsoft-wireless-headset-xbox-series_3658511

Τώρα που δεν έχω λεφτά γιατί πλήρωσα αέριο , ρεύμα , τηλέφωνο , ασφάλεια αυτοκινήτου ...... )$^@$)*&^@)$!&*@%)$*@!%^#)*@&!%$*@!(%$#&*@)%#@^*!%$)^@#*&#^@)*!$&%@!)*$&@#!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Διαθέσιμα τ ακουστικά της Microsoft στο ΠΛΑΙΣΙΟ

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/aksesouar-gia-konsoles/microsoft-wireless-headset-xbox-series_3658511

Τώρα που δεν έχω λεφτά γιατί πλήρωσα αέριο , ρεύμα , τηλέφωνο , ασφάλεια αυτοκινήτου ...... )$^@$)*&^@)$!&*@%)$*@!%^#)*@&!%$*@!(%$#&*@)%#@^*!%$)^@#*&#^@)*!$&%@!)*$&@#!

Έχω τα Turtle Beach stealth 700 Gen2.

Προσφέρουν κάτι παραπάνω τα συγκεκριμένα? Δεν τα είχα υπ'όψιν μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Charismo είπε

Έχω τα Turtle Beach stealth 700 Gen2.

Προσφέρουν κάτι παραπάνω τα συγκεκριμένα? Δεν τα είχα υπ'όψιν μου.

Δεν ξέρω σε σχέση με αυτά που έχεις . Εγώ τα χρησιμοποίησα σε φίλου κονσόλα και έπαθα πλάκα απο τον ήχο τους και είπα μόλις τα βρω διαθέσιμα θα τα πάρω οπωσδήποτε . Τα ψάχνω εδώ και 3-4 μήνες δεν βρίσκω πουθενά ποτέ .... χθες βράδυ πλήρωσα ότι είχε και δεν είχε απλήρωτο σε λογαριασμούς να φεύγουν και πριν λίγο πέφτω πάνω τους :( 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thagkol είπε

Παίζεται και από τέτοιες ηλικίες αυτό; Η γυναίκα μου δε θέλει να βάλω τη μικρή στην ιστορία του gaming γιατί είναι λέει μικρή. Πού θα πάει θα την πείσω...

Ισα ισα το it takes two επιβαλλεται για πιτσιρικια γιατί βαζουν το μυαλο τους να δουλέψει.το παιχνίδι είναι επος. Και εγω με την κόρη μου το έχουμε φτάσει κοντά στο τελος.ειναι παιχνιδαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thagkol είπε

Παίζεται και από τέτοιες ηλικίες αυτό; Η γυναίκα μου δε θέλει να βάλω τη μικρή στην ιστορία του gaming γιατί είναι λέει μικρή. Πού θα πάει θα την πείσω...

6,5 χρονών o μικρός και τερματίσαμε το it takes two. Βέβαια, 3,5 χρονών τερματίσαμε το Super Mario 3D World στο WiiU...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, George7Byron είπε

Αρα δεν υπάρχει εναλλακτικός τρόπος ωστε να παρουμε κάτι απο εκεί ε?Ουτε με μαιμουδιες με VPN ε?

Χρειάζεται τουρκικές λίρες άρα η εναλλακτική είναι να φορτωθούν από τουρκική κάρτα που έχει τουρκικές λίρες.

Επειδή βλέπω να μην είναι κάποιος αρκετά τρελός να φτιάξει λογαριασμό σε τρίτη χώρα (Τουρκία) μένει μόνο η μέθοδος των gift cards.

Υπάρχει και τρίτη και καλύτερη λύση που θα ήταν να γινόταν game sharing με φίλο-γνωστό από Τουρκία. Να πληρώνει αυτός με την κάρτα του και να του βάζεις τα μισά μέσω PayPal σε ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Διαθέσιμα τ ακουστικά της Microsoft στο ΠΛΑΙΣΙΟ

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/aksesouar-gia-konsoles/microsoft-wireless-headset-xbox-series_3658511

Τώρα που δεν έχω λεφτά γιατί πλήρωσα αέριο , ρεύμα , τηλέφωνο , ασφάλεια αυτοκινήτου ...... )$^@$)*&^@)$!&*@%)$*@!%^#)*@&!%$*@!(%$#&*@)%#@^*!%$)^@#*&#^@)*!$&%@!)*$&@#!

Τα τσίμπησα, πιο πολύ γιατί αυτά που έχω για το PC και τα χρησιμοποιώ αρκετά για τη δουλειά (Teams) κάνουν συνέχεια νερά, οπότε με την προοπτική ότι τα Xbox που είναι Microsoft θα συνεργάζονται αρμονικά με τα Windows ίσως αξίζει τον κόπο (και προφανώς θα κουμπώνουν καλά και στο XBox - 2 σε 1).

Πάντως είδα ότι υπάρχουν και στο Microsoft Store Ιρλανδίας που στέλνει Ελλάδα χωρίς κόστος μεταφορικών για όποιον θέλει.

Πρέπει να κατεβάσουμε κάποια εφαρμογή στο XBox για να είναι ακόμα καλύτερος ο ήχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά αύριο λογικά παραλαμβάνω! Το Xbox elite 2 halo edition! Ήμουν ανάμεσα στην κονσόλα η το χειριστήριο και πήγα εκεί! Το θέωρω πιο διαδραστικό! Γνωμουλα μου παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Εγώ παιδιά αύριο λογικά παραλαμβάνω! Το Xbox elite 2 halo edition! Ήμουν ανάμεσα στην κονσόλα η το χειριστήριο και πήγα εκεί! Το θέωρω πιο διαδραστικό! Γνωμουλα μου παντα!

Το elite 2 δεν έχει καμία σχέση με το απλό controller. Δεν έχω κάποια ειδική έκδοση αλλά δε νομίζω να έχουν καμία διαφορά. Βέβαια για να τα λέμε όλα εγώ 2 πήρα και τα 2 ελαττωματικά βγήκαν μετά από κάποιους μήνες. Το ένα στα κουμπάκια που ρυθμίζουν τις σκανδάλες και το δεύτερο στο rb. Τώρα περιμένω να μου το στείλουν από service το 2ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...