Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Pantaz είπε

Εγώ παιδιά αύριο λογικά παραλαμβάνω! Το Xbox elite 2 halo edition! Ήμουν ανάμεσα στην κονσόλα η το χειριστήριο και πήγα εκεί! Το θέωρω πιο διαδραστικό! Γνωμουλα μου παντα!

καλοριζικο. πηρα elite πριν καποια χρονια κ ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει, τρομερο gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

καλοριζικο. πηρα elite πριν καποια χρονια κ ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει, τρομερο gamepad.

Λένε ότι βγάζει προβλήματα! Ισχύει;

2 ώρες πριν, privateer είπε

Image

πειρασμος...😆

Αμα σου πω ότι εμενα δεν μ αρέσει! Ειλικρινά! Νιώθω πως δεν έχει χαρακτήρα η κονσόλα! Έτσι μου φαίνεται! Σίγουρα είναι πιο όμορφη από την απλή! Αλλά περίμενα κάτι καλύτερο για τα 20 χρόνια Halo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε το Forza controller και είναι όλα τα λεφτά! 

Είχα δεύτερες σκέψεις γιατί βασικά δεν το χρειαζόμουν αλλά έφυγαν γρήγορα. 

Αυτά τα grip έπρεπε να έχουν όλα τα controler

20211124_230321.jpg

Επεξ/σία από imr
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, thagkol είπε

Τα τσίμπησα, πιο πολύ γιατί αυτά που έχω για το PC και τα χρησιμοποιώ αρκετά για τη δουλειά (Teams) κάνουν συνέχεια νερά, οπότε με την προοπτική ότι τα Xbox που είναι Microsoft θα συνεργάζονται αρμονικά με τα Windows ίσως αξίζει τον κόπο (και προφανώς θα κουμπώνουν καλά και στο XBox - 2 σε 1).

 

Συνδέονται μπαμ στο PC, είτε μέσω Bluetooth, είτε μέσω USB είτε με το Xbox wireless Adapter.

Αλλά έχε υπ όψιν σου, ότι εγώ που τα δοκίμασα σε Teams/Skype, δεν είναι ότι καλύτερο μιας και το μικρόφωνο δεν έχει απομόνωση θορύβου, με αποτέλεσμα να ακούγονται όλα στο παρασκήνιο. Αναγκαστικά επέστρεψα στα προηγούμενα μου για αυτή την χρήση.

Κατά τα άλλα, για την κονσόλα ή γενικώς για Multimedia χρήση είναι φανταστικά. Η μπαταρία κρατάει αρκετά, συνδέονται γρήγορα με τα πάντα, και είναι αρκετά βολικά στο κεφάλι. Στο xbox έχει μενού που τα καλιμπράρεις και το PC μέσω Xbox Accesories App (αν έχεις συμβατή έκδοση των W10) μπορείς επίσης να τα παραμετροποιήσεις.

Τέλος, ένα αρνητικό που έχουν, είναι ότι οταν τα ανοίγεις, ανοίγει και η κονσόλα μαζί κάθε φορά (λειτουργεί σαν controller δλδ). Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα αυτό.

Επεξ/σία από UncleKim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pantaz είπε

Λένε ότι βγάζει προβλήματα! Ισχύει;

το ελιωνα/νω σεPC, Xbox κ Switch εδω κ χρονια κ τα παει μια χαρα.
Απο εκει κ περα, δεν υπαρχει συσκευη πανω στον πλανητη που δε θα βρεις διαφορα προβλήματα αν googl-αρεις.
Ειδικα gamepad που τρωνε πολυ καταπόνηση και συχνα οχι πολυ σεβασμό (παιζει ο αλλος με λαδια απο τα πατατακια στα χερια, ριχνει καφε επάνω ή παταει τα sticks/bumpers λες και κανει τεστ πιέσης :P

Εχω διαβασει εδω κ εκει για drift ή για να σπαει / κολλαει κανα κουμπι. Αλλα τα ιδια εχουμε διαβασει για οποιοδηποτε gamepad εχει βγει ποτε. Δλδ δεν ειναι σε καμια περιπτωση το καρναβαλι των Joycons που το drift παει σύννεφο.  Αλλα μηχανικο gamepad ειναι, προφανως κ μπορει να παθε κατι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η Ms βάλει την τεχνολογία dual sense του ps5 μοχλού στο δικό της μοχλό πραγματικά θα είναι ο απόλυτος μοχλός.

Φανταστείτε το λίγο.

Δόνηση στις σκανδάλες όπως και το ν είναι δυναμικές και επίσης το στυλ δόνησης του ps5 controller.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αν η Ms βάλει την τεχνολογία dual sense του ps5 μοχλού στο δικό της μοχλό πραγματικά θα είναι ο απόλυτος μοχλός.

Φανταστείτε το λίγο.

Δόνηση στις σκανδάλες όπως και το ν είναι δυναμικές και επίσης το στυλ δόνησης του ps5 controller.

εχει δονηση στις σκανδαλες ηδη εδω κ πολυ καιρο το xbox gamepad, λεγονται impulse triggers κ δουλευουν παρα πολυ ωραια.
αλλα δεν εχει το πιο "haptic" rumble στο υπολοιπο controller ή το να σκληρένουν οι σκανδαλες. το πρωτο θα ηταν καλοδεχουμενο. το δευτερο δε με νοιαζει καθολου, το απενεργοποιώ σε σχεδον ολα τα παιχνιδια στο PS5, δε με βολευει.
 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

εχει μια δονηση στις σκανδαλες ηδη το xbox gamepad.
αλλα δεν εχει το πιο "haptic" rumble στο υπολοιπο controller ή το να σκληρένουν οι σκανδαλες. το πρωτο θα ηταν καλοδεχουμενο. το δευτερο δε με νοιαζει καθολου, το απενεργοποιώ σε σχεδον ολα τα παιχνιδια στο PS5, δε με βολευει.
 

Προσωπικά good to have το haptic και τα triggers σε μη competitive games, αλλά υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα που θα είναι αληθινές ουσιαστικές αλλαγές και όχι τόσο ουάου, τέλειο, τώρα κλείστο. Για μένα είναι το gyro aiming, driving. Αυτό αν μπεί και γίνει supported σοβαρά απο το framework, θα κάνει τα fps και τα driving games πολύ πιο απολαυστικά και accessible.


 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και το δικο μου απο mediamarkt!  Oι φωτο το αδικουν παρα πολυ! Ειναι πανεμορφο και εντελως αλλο feeling στο χερι. Πισω ειναι σαν δερμα και αριστερα που ειναι διαφανο φαινεται ο μηχανισμος της δονησης οταν γυριζει 😎

 

EDD8BB9E-8829-4346-9377-0026397F3A84.jpeg

72ED1C0D-D823-47B0-8C39-800966EEB8C2.jpeg

A69DC2C5-667C-4330-84A0-C890138145A9.jpeg

  • Like 14
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

εχει δονηση στις σκανδαλες ηδη εδω κ πολυ καιρο το xbox gamepad, λεγονται impulse triggers κ δουλευουν παρα πολυ ωραια.
αλλα δεν εχει το πιο "haptic" rumble στο υπολοιπο controller ή το να σκληρένουν οι σκανδαλες. το πρωτο θα ηταν καλοδεχουμενο. το δευτερο δε με νοιαζει καθολου, το απενεργοποιώ σε σχεδον ολα τα παιχνιδια στο PS5, δε με βολευει.
 

Το ξέρω ότι έχει δόνηση στις σκανδάλης αφού έχω το series X. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...