Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με τα λεφτά που κοστίζει το elite(αρχική τιμή) τώρα με τις εκπτώσεις θα πάρεις παιχνίδια να παίζεις κανα δυο χρόνια.το χειριστήριο που έρχεται με την κονσόλα σκοτώνει .

Επεξ/σία από garrett156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι τσιρκολίτο είναι αυτό ;

Εμένα μαρέσει σαν χρωματισμούς,αλλα έχει το κακό ότι δεν καταλαβαίνεις εύκολα ποιου παιχνιδιού βασίζεται όταν το βλέπεις από μπροστά αν δεν δεις προσεκτικά το σηματάκι στο αριστερα μέρος.

Εγω οταν το πρωτο ειδα,νόμιζα ότι το βγάλανε για τοο παιχνίδι Rage 2 που έχει πολύ τέτοια χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Φιλος μου το αγόρασε από amazon like new κατάσταση στις 80λίρες(αυτός μένει Αγγλία βέβαια).

Πάλι ακριβότερα του βγήκε και φυσικά δεν είναι καινούργιο,αλλά σαν τιμή είναι υποφερτή για κάποιον casual χρήστη και από εγγύηση τον καλύπτει το amazon φυσικά.

 

Κοίταξε να δεις, εγώ πήρα 2 καινούρια αλλά και τα 2 πήγαν για service. Το ένα μετά την αλλαγή δουλεύει μια χαρά και το άλλο το περιμένω από το service. Οπότε σίγουρα θα προτιμούσα να πάρω από αμαζον πολύ φτηνότερο ανακατασκευασμένο ή μεταχειρισμένο like new. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/11/2021 στις 6:23 ΜΜ, thagkol είπε

Τα τσίμπησα, πιο πολύ γιατί αυτά που έχω για το PC και τα χρησιμοποιώ αρκετά για τη δουλειά (Teams) κάνουν συνέχεια νερά, οπότε με την προοπτική ότι τα Xbox που είναι Microsoft θα συνεργάζονται αρμονικά με τα Windows ίσως αξίζει τον κόπο (και προφανώς θα κουμπώνουν καλά και στο XBox - 2 σε 1).

Γρήγορη ερώτηση κρίσεως (αν ξέρει βέβαια κανείς).

Περιμένω αύριο να παραλάβω το Xbox Wireless Headset με τιμή αγοράς 100 ευρώ. Προλαβαίνω να το ακυρώσω και να πάρω το Razer Kaira Pro στα 115 ευρώ που το δίνει η Microsoft ως Black Friday deal. Αξίζει; Θεωρητικά έχει αρχική τιμή 170 το Razer οπότε (θεωρητικά πάντα) είναι αρκετά ακριβότερο άρα καλύτερο.

Έχει κανείς άποψη γιατί τα reviews που διαβάζω με μπερδεύουν; Δε χρησιμοποιώ μικρόφωνο για gaming αλλά το θέλω για Τeams/Zoom calls στα Windows για τη δουλειά, και προφανώς με ενδιαφέρει να είναι άνετο και φυσικά να έχει καλό ήχο στο Xbox Series X.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/11/2021 at 18:45, Pantaz said:

Εγώ παιδιά αύριο λογικά παραλαμβάνω! Το Xbox elite 2 halo edition! Ήμουν ανάμεσα στην κονσόλα η το χειριστήριο και πήγα εκεί! Το θέωρω πιο διαδραστικό! Γνωμουλα μου παντα!

Καλησπέρα! Πότε και από που το παρήγγειλες?? Έχω κάνει προπαραγγελία από 10/11 στον Κώτσο και δεν το βλέπω να το στέλνουν ποτέ. Στα μηνύματα που τους έχω στείλει δεν έχει απαντήσει επίσης κανένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Έχω κάνει προπαραγγελία από  Κώτσο και δεν το βλέπω να το στέλνουν ποτέ.

Στα μηνύματα που τους έχω στείλει δεν έχει απαντήσει επίσης κανένας...

welcome to the club. 1 μήνα αναμονή για να μου επιστρέψουν δωροεπιταγή από ακυρωμένη παραγγελία και ακόμα στο περίμενε,πέραν από παραγγελία άμεσα διαθέσιμου παιχνιδιού που είμαι στο περίμενε εδώ και μια εβδομάδα.

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις απόο αύριο τα τηλέφωνα,μήπως βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SaFiS είπε

Καλησπέρα! Πότε και από που το παρήγγειλες?? Έχω κάνει προπαραγγελία από 10/11 στον Κώτσο και δεν το βλέπω να το στέλνουν ποτέ. Στα μηνύματα που τους έχω στείλει δεν έχει απαντήσει επίσης κανένας...

Καλησπέρα φίλε! Έκανα προπαραγγελια από Κώτσο  3/11! Σήμερα 26/11 μου έστειλαν ότι θα ξεκινήσει η διαδικασία της αποστολής με κούριερ! Ίσως ήμουν από τους τυχερούς! Τι να πω δεν ξέρω! Προσπάθησα πάντως και εγώ να τους καλέσω όλο αυτό το διάστημα και ήταν πολύ δύσκολο πολύ αναμονή και τα σχετικά! Όταν παραλάβω θα γράψω πάλι εδώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 11 μέρες θυμηθηκε στα public να βγαλει το εκτεταμένη αναζήτηση από το forza κοντρολλερ. Έχω παραγγείλει ήδη από αλλού και ειναι στην κουριερ. 

Btw το εχει διαθέσιμο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Μετά από 11 μέρες θυμηθηκε στα public να βγαλει το εκτεταμένη αναζήτηση από το forza κοντρολλερ. Έχω παραγγείλει ήδη από αλλού και ειναι στην κουριερ. 

Btw το εχει διαθέσιμο.

Ειλικρινά, αν δεν το στείλουν ούτε τώρα και το ξαναβγαλουν εξαντλημένο θα πάω να τους βρω. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, thagkol είπε

Γρήγορη ερώτηση κρίσεως (αν ξέρει βέβαια κανείς).

Περιμένω αύριο να παραλάβω το Xbox Wireless Headset με τιμή αγοράς 100 ευρώ. Προλαβαίνω να το ακυρώσω και να πάρω το Razer Kaira Pro στα 115 ευρώ που το δίνει η Microsoft ως Black Friday deal. Αξίζει; Θεωρητικά έχει αρχική τιμή 170 το Razer οπότε (θεωρητικά πάντα) είναι αρκετά ακριβότερο άρα καλύτερο.

Έχει κανείς άποψη γιατί τα reviews που διαβάζω με μπερδεύουν; Δε χρησιμοποιώ μικρόφωνο για gaming αλλά το θέλω για Τeams/Zoom calls στα Windows για τη δουλειά, και προφανώς με ενδιαφέρει να είναι άνετο και φυσικά να έχει καλό ήχο στο Xbox Series X.

Το έγραψα και προηγουμένως. Δεν κάνουν τα XWH για δουλειά. Δεν έχουν ANC (Active Noise Cancelling) και δεν μπορούσα με τίποτα να κάνω κλήσεις/meetings λόγω παραπόνων από τους συνομιλητές μου για πολύ background noise. Επίσης, αν τα θέλεις και για κινητό (όπως εγώ), για να δουλέψει παράλληλα με το PC και με το κινητό θα πρέπει να πάρεις τον Xbox wireless adapter ώστε να μπορούν PC+Κινητό να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα.

Νομίζω, ότι ούτε τα Razer έχουν.

Δυστυχώς, αν τα θέλεις και για δουλειά, ένα ακουστικό με ANC είναι μονόδρομος.

Επεξ/σία από UncleKim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2021 στις 3:38 ΜΜ, stafftw είπε

 Τελικά δίκιο έχουν όσοι λένε ότι η ποσότητα δεν έχει κανένα νόημα.Βγάινει και το Infinite τώρα...

Το κομμάτι του Game Pass, σε συνδιασμό με τα 4-5 games που παίζω από άλλες πηγές πχ Ubisoft, πράγματι και εμένα μου θυμίζουν εποχές ατελείωτου downloading πειρατικών. Θυμάμαι επίσης εποχές Amiga 500 που ο πειρατής της γειτονιάς μας ήταν αδερφός ενός συμμαθητή μου και κάναμε κόπια ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα games που έβγαιναν. Πάνω από 1000 games, εκ των οποίων έπαιζα 5-6 μες το χρόνο. Xbox έχω συνδέσει 2 εξωτερικούς SSD από 1TB ο καθένας, και το μόνο που τελικά κάνω είναι να παίζω Valhalla και τώρα FH5... :)

Ουκ εν τω πολλώ το ευ.. τα λέγανε οι αρχαίοι!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 γρήγορες ερωτήσεις .

1) Οποιοδήποτε ακουστικό με καρφί μπορεί να βγάλει ήχο από το XBOX συνδέοντας το στο χειριστήριο ; ή μόνο όσα είναι για XBOX ; Θεωρητικά ένα jack δεν είναι ; Από αυτό το 1 jack βγαίνει και το μικρόφωνο και ο ήχος ; 

2) Έβαλα το Microsoft Account μου του XBOX στον υπολογιστή της μικρής για να έχει game pass στα Windows 11 που είναι στημένα . Ουσιαστικά μόνο για Minecraft που παίζει . Μπορεί να παίζει η μικρή minecraft στον υπολογιστή και ταυτόχρονα να παίζω εγώ κάτι από game pass στο XBOX ; Την ίδια όμως στιγμή ; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στην κονσόλα ή στα Windows για να γίνει ; 

3) Έχω ένα χειριστήριο XBOX 360 που έπαιζε στα Windows 10 κανονικά με τον αντάπτορα που είχα αγοράσει . Στα Windows 11 θα παίζει ; Ξέρει κανείς ; Γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιεί το χειριστήριο του XBOX Series X 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...