Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, UncleKim είπε

Το έγραψα και προηγουμένως. Δεν κάνουν τα XWH για δουλειά. Δεν έχουν ANC (Active Noise Cancelling) και δεν μπορούσα με τίποτα να κάνω κλήσεις/meetings λόγω παραπόνων από τους συνομιλητές μου για πολύ background noise. Επίσης, αν τα θέλεις και για κινητό (όπως εγώ), για να δουλέψει παράλληλα με το PC και με το κινητό θα πρέπει να πάρεις τον Xbox wireless adapter ώστε να μπορούν PC+Κινητό να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα.

Νομίζω, ότι ούτε τα Razer έχουν.

Δυστυχώς, αν τα θέλεις και για δουλειά, ένα ακουστικό με ANC είναι μονόδρομος.

Ούτε τα Razer έχουν ANC. Για το κινητό χρησιμοποιώ τα Airpods Pro που είναι μια χαρά, ψάχνω κάτι προφανώς για το XBox, και απλά θα ήταν ένα added value να συνεργάζεται καλά και με τα Windows για να μην αναγκάζομαι να κάνω όλα τα calls της δουλειάς από το κινητό (έχω το Anker Q30 το οποίο έχει προβλήματα συμβατότητας με το Bluetooth των Windows και όλο αποσυνδέεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thagkol είπε

Ούτε τα Razer έχουν ANC. Για το κινητό χρησιμοποιώ τα Airpods Pro που είναι μια χαρά, ψάχνω κάτι προφανώς για το XBox, και απλά θα ήταν ένα added value να συνεργάζεται καλά και με τα Windows για να μην αναγκάζομαι να κάνω όλα τα calls της δουλειάς από το κινητό (έχω το Anker Q30 το οποίο έχει προβλήματα συμβατότητας με το Bluetooth των Windows και όλο αποσυνδέεται).

Χωρίς ANC, δεν νομίζω ότι είναι συνετό να τα χρησιμοποιήσεις για δουλειά. Τουλάχιστον εμένα δεν με βόλεψαν. Για όλα τα άλλα, είναι μια χαρά. Συνδέονται και με τηλεόραση κ με τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, GaGaS_Thess said:

3 γρήγορες ερωτήσεις .

1) Οποιοδήποτε ακουστικό με καρφί μπορεί να βγάλει ήχο από το XBOX συνδέοντας το στο χειριστήριο ; ή μόνο όσα είναι για XBOX ; Θεωρητικά ένα jack δεν είναι ; Από αυτό το 1 jack βγαίνει και το μικρόφωνο και ο ήχος ; 

2) Έβαλα το Microsoft Account μου του XBOX στον υπολογιστή της μικρής για να έχει game pass στα Windows 11 που είναι στημένα . Ουσιαστικά μόνο για Minecraft που παίζει . Μπορεί να παίζει η μικρή minecraft στον υπολογιστή και ταυτόχρονα να παίζω εγώ κάτι από game pass στο XBOX ; Την ίδια όμως στιγμή ; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στην κονσόλα ή στα Windows για να γίνει ; 

3) Έχω ένα χειριστήριο XBOX 360 που έπαιζε στα Windows 10 κανονικά με τον αντάπτορα που είχα αγοράσει . Στα Windows 11 θα παίζει ; Ξέρει κανείς ; Γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιεί το χειριστήριο του XBOX Series X 

1. Οποιαδήποτε(ίσως υπάρχουν εξαιρέσεις) ακουστικά/hands free και να βάλεις θα παίξουν. 

Προσωπικά δοκίμασα xiaomi hands free(2διαφορετικα μοντέλα), Motorola headset(με μικρόφωνο) και σκέτα ακουστικά (διαφεύγει η μάρκα). Όλα ήταν οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

1. Οποιαδήποτε(ίσως υπάρχουν εξαιρέσεις) ακουστικά/hands free και να βάλεις θα παίξουν. 

Προσωπικά δοκίμασα xiaomi hands free(2διαφορετικα μοντέλα), Motorola headset(με μικρόφωνο) και σκέτα ακουστικά (διαφεύγει η μάρκα). Όλα ήταν οκ

λειτουργούσε κανονικά το μικρόφωνο ; Για τις άλλες 2 ερωτήσεις κάποιος που γνωρίζει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, GaGaS_Thess said:

λειτουργούσε κανονικά το μικρόφωνο ; Για τις άλλες 2 ερωτήσεις κάποιος που γνωρίζει ; 

Ναι. 

Δεν έχεις κάποιο hands free να δοκιμάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gr8effect είπε

Ξαναγράφω οτι για digital απλή έκδοση, αγορά από brazil έχει ~18€ 

https://www.xbox.com/pt-BR/games/store/assassin-s-creed-valhalla/9p4njfh17mrt?ranMID=46134&ranEAID=t2R1djRI9u4&ranSiteID=t2R1djRI9u4-1O6YsMr0r0VVMEbBmb_d_Q&epi=t2R1djRI9u4-1O6YsMr0r0VVMEbBmb_d_Q&irgwc=1&OCID=AID2200057_aff_7809_1243925&tduid=(ir__x0z29tbnu0kft3rnkk0sohz3xm2xoht9uwx1hucm00)(7809)(1243925)(t2R1djRI9u4-1O6YsMr0r0VVMEbBmb_d_Q)()&irclickid=_x0z29tbnu0kft3rnkk0sohz3xm2xoht9uwx1hucm00

Και βγάινει και σε bundle με Fenyx Rising στα ~28€ και με Watch Dogs Legion στα ~27€. Απλά εγώ βιάστηκα και πήρα με το Watch Dogs που ακόμα διαβάζω τα χειρότερα. (Βέβαια δεν έχω τελειώσει το Odyssey ακόμα αλλά τα παίρνω να αναπαύονται στο library)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stafftw είπε

Ξαναγράφω οτι για digital απλή έκδοση, αγορά από brazil έχει ~18€ 

https://www.xbox.com/pt-BR/games/store/assassin-s-creed-valhalla/9p4njfh17mrt?ranMID=46134&ranEAID=t2R1djRI9u4&ranSiteID=t2R1djRI9u4-1O6YsMr0r0VVMEbBmb_d_Q&epi=t2R1djRI9u4-1O6YsMr0r0VVMEbBmb_d_Q&irgwc=1&OCID=AID2200057_aff_7809_1243925&tduid=(ir__x0z29tbnu0kft3rnkk0sohz3xm2xoht9uwx1hucm00)(7809)(1243925)(t2R1djRI9u4-1O6YsMr0r0VVMEbBmb_d_Q)()&irclickid=_x0z29tbnu0kft3rnkk0sohz3xm2xoht9uwx1hucm00

Και βγάινει και σε bundle με Fenyx Rising στα ~28€ και με Watch Dogs Legion στα ~27€. Απλά εγώ βιάστηκα και πήρα με το Watch Dogs που ακόμα διαβάζω τα χειρότερα. (Βέβαια δεν έχω τελειώσει το Odyssey ακόμα αλλά τα παίρνω να αναπαύονται στο library)

Σωστός. Για όσους δεν θελουν να ασχοληθούν με Brazil tricks. Digital, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στην καταναλωτική φρενίτιδα και εγώ και ψάχνω elite 2 halo edition.Δυστυχώς μόνο σε scalpers υπάρχει, που έχουν και υφάκι τύπου ,τόσο το δίνω (250 ευρώ) και αν μπορείς βρές το φθηνότερα ...

Είναι διαθέσιμο σε μαύρο αλλα προσπαθώ να δικαιολογήσω την τρέλα σε ένα πραγματικά σπέσιαλ controller, αντε παλι refresh στα sites.

Tο θέμα είναι οτι θα έρθει καθόλου η θα περιμένω τσάμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Μπήκα στην καταναλωτική φρενίτιδα και εγώ και ψάχνω elite 2 halo edition.Δυστυχώς μόνο σε scalpers υπάρχει, που έχουν και υφάκι τύπου ,τόσο το δίνω (250 ευρώ) και αν μπορείς βρές το φθηνότερα ...

Είναι διαθέσιμο σε μαύρο αλλα προσπαθώ να δικαιολογήσω την τρέλα σε ένα πραγματικά σπέσιαλ controller, αντε παλι refresh στα sites.

Tο θέμα είναι οτι θα έρθει καθόλου η θα περιμένω τσάμπα?

Καλά αυτό δεν το ξέρει κανείς. Αν παρόλα αυτά το βρεις πουθενά ρίξε και εδώ ένα σύρμα. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι που το ψάχνουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gr8effect είπε

Απλα redeem κάνουμε τον κωδικο και παίζει? Σε series x θα κατέβει η αντίστοιχη έκδοση φαντάζομαι(επειδή γράφει για xbox one)?

Επεξ/σία από stman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gr8effect είπε

με τον κωδικό BOOST12 που ισχύει μέχρι 23:59 σήμερα το βράδυ έχεις και ένα ακόμα 12 % discount . 

image.png.07fcfbb3e0ac4e411f374ae504bf49ca.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...