Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Επειδή σε λίγες μέρες θα παραλάβω το series x και πέρα απο το game pass που ειχα για το one s, η αγορά των παιχνιδιών θα πρέπει να γίνεται αποκλειστικά για το Series x; Γιατι πχ στο φιφα ή στη φορμουλα υπάρχει έκδοση και για το one και για το series. Είναι κάπως χαζη η ερώτηση απλά για να ξέρω πως να κινηθώ. Λογικά παίρνω την έκδοση με το series x που είναι με βελτιωμένα γραφικά

Θα κοιτάζεις σε κάθε τέτοιο παιχνίδι τι παραπάνω δίνουν(όχι μόνο στα λόγια αλλά και στην πράξη από video στο youtube αν αφορά γραφικά) αυτές οι εκδόσεις,και αν κρίνεις ότι δεν αξίζει για τα παραπάνω χρήματα, θα κοιτάς προφανώς στην φθηνότερη xbox one έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, SeriesX είπε

HALO INFINITY, AC VALHALLA, METRO EXODUS, GEARS 5 παιζουν κομπλε με keyboard + mouse.

 

Στο warzone δοκιμασες; Με το input lag τι παίζει ; Σε σχέση με pc έχει μεγάλη διαφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Dimkask8 είπε

Στο warzone δοκιμασες; Με το input lag τι παίζει ; Σε σχέση με pc έχει μεγάλη διαφορά; 

Το WARZONE παιζει μια χαρα. Σε σχεση με το pc δεν γνωριζω, αλλα σε σχεση με το controller ειναι χαος.

To VALHALLA που ελιωσα χθες, δεν παρατηρησα input lag. Αερα παει.

Επεξ/σία από SeriesX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω παίζει ρολο και το monitor tv που έχεις. Στην tv που παίζω forza τα σπάει. Εχω samsung qled 65' του 19 και σηκώνει 4k 120hz. Τωρα το warzone θα το δοκιμάσω σε monitor 2560x1440 120hz να δω τι παίζει κ εκει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, firepc είπε

ιο περιοχες που εχουν διακεκομμενη κοκκινη γραμμη και δεν εχουν σημαδακι στο χαρτη, δεν παιρνονται.

Για τις περιοχες που εχουν σημαδακι, μην ξεχνας να χαλας και την πινακιδα με τον despacito

Αποφάσισαν να αλλάξουν το παιχνίδι μετα από 6 installments..

Γι αυτά τα διακεκομμένα μιλαω.. Ευχαριστώ νόμιζα οτι κανω κάτι πολυ στραβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λίγες ημέρες έρχεται και σε μένα το xbox series X και αφήνω πλέον το  xbox one S.

Λογικά κάνω login στο series X με τα στοιχεία του λογαριασμού που έχω τώρα, κατεβάζω πάλι τα παιχνίδια και όλα λειτουργούν ok (saves κλπ). Είναι έτσι ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Στην περίπτωση παιχνιδιών που είναι καλύτερα στην έκδοση για series X (παιχνίδια απο gamepass) λογικά θα κατέβει αυτόματα η καλύτερη έκδοση άσχετα που στο one S είχα την απλούστερη. Τα λέω σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, tempo είπε

σε λίγες ημέρες έρχεται και σε μένα το xbox series X και αφήνω πλέον το  xbox one S.

Λογικά κάνω login στο series X με τα στοιχεία του λογαριασμού που έχω τώρα, κατεβάζω πάλι τα παιχνίδια και όλα λειτουργούν ok (saves κλπ). Είναι έτσι ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Στην περίπτωση παιχνιδιών που είναι καλύτερα στην έκδοση για series X (παιχνίδια απο gamepass) λογικά θα κατέβει αυτόματα η καλύτερη έκδοση άσχετα που στο one S είχα την απλούστερη. Τα λέω σωστά;

Ναι ετσι ειναι , οτι παιχνιδι ειναι optimize series x/s  θα κατεβει στην νεα σου κονσολα.. Και ολα τα saves θα εχεις κανονικα και καλοριζικο :)

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, privateer είπε

 

Συμπτωματικά και εγώ αυτή τη στιγμή εψαχνα για το μέλλον του προγράμματος.

Εντάξει για το backwards compatibility με το original xbox το χώνεψα (εχαψα) τις προάλες ότι τέλος λόγω δυσκολιών με τo licencing κλπ, ΟΜΩΣ κάτσε ρε συ γιατι παγώνουν και το 360 backwards compatibility και το fps boost? το οποίο είναι σημειωτέον μεγάλο selling point της ζωής των series έναντι του ανταγωνισμού. Εντάξει γνωστό ότι απαιτούνται assets σε δυναμικό και παράδες αλλά μικρομαλακή είσαι δεν έχεις ανάγκη οικονομική. Νομίζω ότι αυτά είναι PR δικαιολογίες.

Με λύπη διαπιστώνω ότι μάλλον τέλος το πρόγραμμα και λέω με λύπη γιατι πραγματικά παρόλο που έχω μεγάλη συλλογή σε physical αλλα και τις παλιές κονσόλες με ιντρίγκαρε η συμβατότητα έτσι όπως την προμόταρε και την υποστήριζε μέχρι τώρα η μαμα ms.

Ελπίζω να αναθεωρήσουν ή να κάνω λάθος

Αν υπάρχει η οικονομική υποστήριξη βρίσκονται και τρόποι για τη συμβατότητα με περισσότερα παιχνίδια.

πχ έχεις fps boost σε doshonored 1 και death of the outsider αλλά όχι dishonored 2......

Αυτά.....ζοχαδιάστηκε μεσημεριάτικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tempo είπε

Λογικά κάνω login στο series X με τα στοιχεία του λογαριασμού που έχω τώρα, κατεβάζω πάλι τα παιχνίδια και όλα λειτουργούν ok (saves κλπ). Είναι έτσι ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Αφού θα χρησιμοποιήσεις τον ίδιο λογαριασμό, όλα θα είναι κομπλέ. Τα saves είναι στο cloud οπότε δεν υπάρχει θέμα γιατί όταν θα ανοίξεις το Χ παιχνίδι, θα κάνει κατευθείαν sync.

Αναφορά σε κείμενο

Στην περίπτωση παιχνιδιών που είναι καλύτερα στην έκδοση για series X (παιχνίδια απο gamepass) λογικά θα κατέβει αυτόματα η καλύτερη έκδοση άσχετα που στο one S είχα την απλούστερη. Τα λέω σωστά;

Αν το παιχνίδι υποστηρίζει smart delivery (ανεξαρτήτως αν σου ανήκει, αν είναι από gamepass, αν το αγόρασες στην προηγούμενη γενιά κλπ), τότε έχεις, αυτόματα, πρόσβαση στην κατάλληλη έκδοση για την κονσόλα που έχεις. Ειδάλλως (βλ. EA, Activision κλπ.) πάει ανάλογα τα κέφια του developer / publisher. Τσέκαρε την παρακάτω λίστα:

https://www.xbox.com/en-US/games/optimized#thetable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παίξει κανείς το multiplayer του infinite;

Δεν ξέρω αν έχει σχολιαστεί :

Το να ανέβεις lvl είναι πραγματικά αργό.Σε παραπέμπει σε battle pass σαν το fortnite πραγματικα είναι σχεδιασμένο το concept.Εγώ προσωπικά χαλάστηκα.Ακόμα και για items πρέπει να τα σκάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gust said:

Συμπτωματικά και εγώ αυτή τη στιγμή εψαχνα για το μέλλον του προγράμματος.

Εντάξει για το backwards compatibility με το original xbox το χώνεψα (εχαψα) τις προάλες ότι τέλος λόγω δυσκολιών με τo licencing κλπ, ΟΜΩΣ κάτσε ρε συ γιατι παγώνουν και το 360 backwards compatibility και το fps boost? το οποίο είναι σημειωτέον μεγάλο selling point της ζωής των series έναντι του ανταγωνισμού. Εντάξει γνωστό ότι απαιτούνται assets σε δυναμικό και παράδες αλλά μικρομαλακή είσαι δεν έχεις ανάγκη οικονομική. Νομίζω ότι αυτά είναι PR δικαιολογίες.

Με λύπη διαπιστώνω ότι μάλλον τέλος το πρόγραμμα και λέω με λύπη γιατι πραγματικά παρόλο που έχω μεγάλη συλλογή σε physical αλλα και τις παλιές κονσόλες με ιντρίγκαρε η συμβατότητα έτσι όπως την προμόταρε και την υποστήριζε μέχρι τώρα η μαμα ms.

Ελπίζω να αναθεωρήσουν ή να κάνω λάθος

Αν υπάρχει η οικονομική υποστήριξη βρίσκονται και τρόποι για τη συμβατότητα με περισσότερα παιχνίδια.

πχ έχεις fps boost σε doshonored 1 και death of the outsider αλλά όχι dishonored 2......

Αυτά.....ζοχαδιάστηκε μεσημεριάτικα.....

το fps boost δεν παγωνει. Συνεχιζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...