Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, privateer είπε

το fps boost δεν παγωνει. Συνεχιζεται

Επίσημα αυτό λένε αλλα όταν ρε συ Privateer διαβάζω και ακούω στο Podcast τον Jason:

"if we are able to develop new methods to further enhance backwards compatible titles we will pursue them, but we don't have anything on the immediate horizon"

Αρχίζουν να μου μπαίνουν ιδέες....μακάρι να κάνω λάθος και να συνεχίσει η υποστήριξη του project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Πραγματικά πολλά posts εδώ με έχουν βοηθήσει και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό! Έχω μια απορία σχετικά με χρήση πληκτρολογίου και ποντικιού: υπάρχει κάποια ενδεδειγμένη λύση για να λειτουργεί σωστά ο έλεγχος από πληκτρολόγιο και ποντίκι; Γιατί έβαλα ένα Microsoft set που έχω στην μπροστινή usb του Xbox αλλά δεν έπαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοει οτι υπαρχει η τεχνικη του fps boost η οποια δουλευει με συγκεκριμενο τροπο. Για πολλα παιχνιδια δεν κανει ο συγκεκριμενος τροπος για διαφορους λογους. Αυτα τα παιχνιδια θελουν κατι διαφορετικο και δεν φαινεται να υπαρχει κατι που θα έκανε για αυτα

2 hours ago, gust said:

Επίσημα αυτό λένε αλλα όταν ρε συ Privateer διαβάζω και ακούω στο Podcast τον Jason:

"if we are able to develop new methods to further enhance backwards compatible titles we will pursue them, but we don't have anything on the immediate horizon"

Αρχίζουν να μου μπαίνουν ιδέες....μακάρι να κάνω λάθος και να συνεχίσει η υποστήριξη του project.

στο προσεχες μελλον. οποτε θα δουμε fps boost μονο για τα παιχνιδια που υποστηριζουν τον συγκεκριμενο τροπο. Ποσα ακομη ειναι αυτα δεν ξερω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, georpapas είπε

γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ series X ή πχ αν πότε θα ξανα βγούν διαθέσιμα ?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/772634-διαθεσιμότητα-εξέλιξη-παραγγελίας-και-αποστολών-xbox-series-x-s/page/21/#comments

Δες αυτό και δοκίμασε Κότσο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, καταρχάς να ενημερώσω ότι το elite controller 2 πήρε χθες update και πλέον συνδέεται σε 2 συσκευές πολύ γρήγορα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι ενώ σε μια συσκευή xbox ας πούμε και μια συσκευή με bluetooth συνδέεται αυτόματα σε 2 συσκευές xbox δεν το κάνει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που το κάνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Tigio13 said:

Καλημέρα, καταρχάς να ενημερώσω ότι το elite controller 2 πήρε χθες update και πλέον συνδέεται σε 2 συσκευές πολύ γρήγορα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι ενώ σε μια συσκευή xbox ας πούμε και μια συσκευή με bluetooth συνδέεται αυτόματα σε 2 συσκευές xbox δεν το κάνει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που το κάνει? 

Το θέμα είναι ότι με το προηγούμενο update το Elite 2 δεν μπορούσε να συνδεθεί σε πισί με bluetooth, κάτι έσπασαν εκεί.

Ας ελπίσουμε ότι το διόρθωσαν με το τελευταίο update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ρωτησει σχετικα με το controller και χρηση σε pc. Γενικα εκει που παιζω forza και βρισκομαι σε ουτε 1 μετρο απο το pc, χανει συνδεση. Το δοκιμασα και με 2ο και κανει το ιδιο. Εχω την μητρικη aorus ultra x570 και εχω μεταφερει την κεραια wifi στο μπροστα μερος του κουτιου μιας και διαβαζω οτι αυτες οι κεραιες ειναι και για bt.

Πρωτου προχωρησω στο adapter, υπαρχει μηπως καμια ρυθμιση στις συνδεσεις να δοκιμασω? Ή στα power options κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η δική μου μητρική αν και 570 δεν έχει bt έχω το adapter. Και ενώ σε αλλαγή xbox-κινητό μέσω bluetooth γίνεται αυτόματα από το κουμπί συγχρονισμού, στην αλλαγή xbox-pc (με adapter) χρειάζεται κάθε φορά επανασυγχονισμό από την αρχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή η δική μου μητρική αν και 570 δεν έχει bt έχω το adapter. Και ενώ σε αλλαγή xbox-κινητό μέσω bluetooth γίνεται αυτόματα από το κουμπί συγχρονισμού, στην αλλαγή xbox-pc (με adapter) χρειάζεται κάθε φορά επανασυγχονισμό από την αρχή. 

Βασικα εχω disconnect και αμεσο reconnect. Βρηκα αυτο και θα το δοκιμασω

 

Και τα 2 ηθελαν update, οποτε θα δειξει στο επομενο game session

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το xbox accessories στο pc και δοκίμασα να δω αν έχει update και για το pc και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα. Οπότε μάλλον θα έρθει και στο pc το update για να δουλεύουν όλα όπως πρέπει. 

20211129_151846.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή η δική μου μητρική αν και 570 δεν έχει bt έχω το adapter. Και ενώ σε αλλαγή xbox-κινητό μέσω bluetooth γίνεται αυτόματα από το κουμπί συγχρονισμού, στην αλλαγή xbox-pc (με adapter) χρειάζεται κάθε φορά επανασυγχονισμό από την αρχή. 


Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί χρησιμοποιείς τον wireless adapter στο PC που είναι στην ουσία το ίδιο dedicate πρωτόκολλο της MS που χρησιμοποιείται και στο XBOX, ενώ στο κινητό το συνδέεις μέσω BT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ειχα ρωτησει σχετικα με το controller και χρηση σε pc. Γενικα εκει που παιζω forza και βρισκομαι σε ουτε 1 μετρο απο το pc, χανει συνδεση. Το δοκιμασα και με 2ο και κανει το ιδιο. Εχω την μητρικη aorus ultra x570 και εχω μεταφερει την κεραια wifi στο μπροστα μερος του κουτιου μιας και διαβαζω οτι αυτες οι κεραιες ειναι και για bt.

Πρωτου προχωρησω στο adapter, υπαρχει μηπως καμια ρυθμιση στις συνδεσεις να δοκιμασω? Ή στα power options κτλ

Και εγώ πάντως που είχα ανάλογα θέματα, άκρη δεν βρήκα, οπότε πήρα το adapter και σώθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ειχα ρωτησει σχετικα με το controller και χρηση σε pc. Γενικα εκει που παιζω forza και βρισκομαι σε ουτε 1 μετρο απο το pc, χανει συνδεση. Το δοκιμασα και με 2ο και κανει το ιδιο. Εχω την μητρικη aorus ultra x570 και εχω μεταφερει την κεραια wifi στο μπροστα μερος του κουτιου μιας και διαβαζω οτι αυτες οι κεραιες ειναι και για bt.

Πρωτου προχωρησω στο adapter, υπαρχει μηπως καμια ρυθμιση στις συνδεσεις να δοκιμασω? Ή στα power options κτλ

Το εδώ θέμα όμως αφορά το xbox seriesX που δεν υπάρχουν αυτά τα θέματα συνδεσιμότητας,και αν υπάρχουν τότε μιλάς κατευθείαν με την MS(support).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε


Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί χρησιμοποιείς τον wireless adapter στο PC που είναι στην ουσία το ίδιο dedicate πρωτόκολλο της MS που χρησιμοποιείται και στο XBOX, ενώ στο κινητό το συνδέεις μέσω BT.

Οπότε μάλλον χρειάζεται να υπάρχουν 2 διαφορετικά πρωτόκολλα για να δουλέψει. Μπορεί να είναι και έτσι. Θα περιμένω πάντως να κάνει ένα update και το pc και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...