Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Demis είπε

Θα έπρεπε να δουλεύει με το που κουμπώσει το jack. Υποθέτω πως δουλεύουν σε άλλη συσκευή, σωστά; 

 

Δοκίμασε άλλα ακουστικά στο ίδιο χειριστήριο, αν πάλι δε δουλεύουν πάλι κατά πάσα πιθανότητα έχει θέμα το module για τα ακουστικά  μέσα στο χειριστήριο 

στον υπολογιστη λειτουργουν κανονικα . Εχουν 2 jack ( ενα για ηχο ενα για μικροφωνο λογικα ?!?!?! ) οποτε συνδεοντας το 1 jack δεν θα λειτουργει το μικροφωνο αν λειτουργησουν σαν ακουστικα ; ή κανω λαθος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, GaGaS_Thess said:

στον υπολογιστη λειτουργουν κανονικα . Εχουν 2 jack ( ενα για ηχο ενα για μικροφωνο λογικα ?!?!?! ) οποτε συνδεοντας το 1 jack δεν θα λειτουργει το μικροφωνο αν λειτουργησουν σαν ακουστικα ; ή κανω λαθος ; 

Με συγχωρείς που κάνω τέτοιες ερωτήσεις αλλά συνήθως ο διάβολος κρύβεται στις απλες λεπτομέρειες. 

 

Είσαι σίγουρος ότι κουμπώνεις το jack για τον ήχο και όχι για το μικρόφωνο; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Demis είπε

Με συγχωρείς που κάνω τέτοιες ερωτήσεις αλλά συνήθως ο διάβολος κρύβεται στις απλες λεπτομέρειες. 

 

Είσαι σίγουρος ότι κουμπώνεις το jack για τον ήχο και όχι για το μικρόφωνο; :D

χαχαχα το ιδιο μου ειπε χθες και η μικρη μου κορη ( 10 ετων ) . Ρε μπαμπα εισαι ασχετος δεν βλεπεις οτι εχει και αλλο ιδιο καλωδιο ; βαλε το αλλο και θα δουλεψει  ! Τα εβαλα και τα 2 αλλα το αποτελεσμα ειναι ιδιο :(

Αυριο ερχεται απο επισκευη και το 2ο χειριστηριο θα δοκιμασω και εκει μηπως εχει προβλημα το χειριστηριο μου :(

Στην αλλη ερωτηση μπας ξερεις; Πως θα λειτουργησει και το ακουστικο και το μικροφωνο αφου εχει ενα jack το χεριστηριο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, GaGaS_Thess said:

χαχαχα το ιδιο μου ειπε χθες και η μικρη μου κορη ( 10 ετων ) . Ρε μπαμπα εισαι ασχετος δεν βλεπεις οτι εχει και αλλο ιδιο καλωδιο ; βαλε το αλλο και θα δουλεψει  ! Τα εβαλα και τα 2 αλλα το αποτελεσμα ειναι ιδιο :(

Αυριο ερχεται απο επισκευη και το 2ο χειριστηριο θα δοκιμασω και εκει μηπως εχει προβλημα το χειριστηριο μου :(

Στην αλλη ερωτηση μπας ξερεις; Πως θα λειτουργησει και το ακουστικο και το μικροφωνο αφου εχει ενα jack το χεριστηριο ; 

Θέλεις κάτι σαν αυτό. 

 

Αν πάντως το χειριστήριο είναι εκτός εγγύησης και όντως έχει χαλάσει η υποδοχή για τον ήχο, είναι πολύ απλή η επισκευή. Το ανταλλακτικό κοστίζει 5 ευρω Μαξ και σου παίρνει το πολύ 10 λεπτά η αλλαγή. Έχω αλλάξει 2 φορές σε παλιό χειριστήριο 

Screenshot_20211130-104908__01.jpg

Επεξ/σία από Demis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το 3.5 jack εμένα μου έχει βγάλει περίεργα προβλήματα.

Δουλεύει με λίγο θόρυβο και αναγκάστηκα να κάνω ρυθμίσεις στην ένταση του ήχου μέσα από το xbox για να μειωθεί.

Επίσης παίζει ταυτόχρονα και στα ακουστικά και στην ηχόμπαρα (hdmi arc) την οποία πρέπει να βάλω στο 0 για να μην ακούγεται.

Τέλος ορισμένες φορές όταν βγάζω το jack, το σύστημα νομίζει ακόμα ότι είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά και δεν δίνει ήχο από το hdmi arc όπως θα έπρεπε και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση της ηχόμπαρας και εκ νέου σύνδεση στο xbox.

Το τελευταίο πρόβλημα είναι το πιο ενοχλητικό και κουραστικό.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Με το 3.5 jack εμένα μου έχει βγάλει περίεργα προβλήματα.

Δουλεύει με λίγο θόρυβο και αναγκάστηκα να κάνω ρυθμίσεις στην ένταση του ήχου μέσα από το xbox για να μειωθεί.

Επίσης παίζει ταυτόχρονα και στα ακουστικά και στην ηχόμπαρα (hdmi arc) την οποία πρέπει να βάλω στο 0 για να μην ακούγεται.

Τέλος ορισμένες φορές όταν βγάζω το jack, το σύστημα νομίζει ακόμα ότι είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά και δεν δίνει ήχο από το hdmi arc όπως θα έπρεπε και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση της ηχόμπαρας και εκ νέου σύνδεση στο xbox.

Το τελευταίο πρόβλημα είναι το πιο ενοχλητικό και κουραστικό.

μου φαίνεται θα το παρατήσω γιατί και εγώ ηχομπάρα έχω και ούτως ή άλλως συνήθως όταν παίζω είμαι μόνος σπίτι ή το βράδυ με την σύζυγο παίζουμε μαζί οπότε τζάμπα η λύσσα μου με τα ακουστικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Στην αλλη ερωτηση μπας ξερεις; Πως θα λειτουργησει και το ακουστικο και το μικροφωνο αφου εχει ενα jack το χεριστηριο ; 

όπως λειτουργούσαν και τα ακουστικά των κινητών τηλεφώνων. βασικά οποίο από handsfree για κινητο αν χρησιμοποιήσεις θα λειτουργήσει (ειδικά τίποτα Beats η ακόμα και απλά apple, μια χαρα δουλευουν με που καλο ηχο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, privateer είπε

 

source.gif

SimplisticDownrightBobcat-size_restricted.gif

Αφου δεν ειναι ετοιμο το Halo coop θα παιξουμε αυτο😂

TΙΝΑΦΤΑΡΕ, θα μας τρελάνει η Μικροσοφτ. Το περίμενα πως και πως να μπει στο pass, είναι μανιακός με Αλιενς. Είχα λιώσει το colonial marines (+dlc) και ας κράζανε πως δεν ήταν καλό.  Πω πω πω πω τι έχει να γίνει. 
 

Κατι πρέπει να γίνει με το Pass, το έχουν ξεφτιλίσει, δεν προλαβαίνω να παίξω, έχω χάσει τη μπάλα. Από χτες μπήκαν 5 παιχνίδια μέσα. 

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, GaGaS_Thess said:

συνδεσα ακουστικα με μικροφωνο στο jack του controller ( Series X ) . Θελει καποια ρυθμιση για να παιξει ο ηχος απο τα ακουστικα ; Δεν ακουω απολυτως τιποτα απο αυτα μονο απο την τηλεοραση :(

Δοκίμασε να κουμπώσεις τα ακουστικά στο χειριστήριο και έπειτα να ανοίξεις την κονσόλα. (Ίσως χρειαστεί κανονικο reboot, όχι από instant on δηλαδή)

11 hours ago, GaGaS_Thess said:

συνδεσα ακουστικα με μικροφωνο στο jack του controller ( Series X ) . Θελει καποια ρυθμιση για να παιξει ο ηχος απο τα ακουστικα ; Δεν ακουω απολυτως τιποτα απο αυτα μονο απο την τηλεοραση :(

Δοκίμασε να κουμπώσεις τα ακουστικά στο χειριστήριο και έπειτα να ανοίξεις την κονσόλα. (Ίσως χρειαστεί κανονικο reboot, όχι από instant on δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...