Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, privateer είπε

 

Εμένα μου φαίνονται κάπως υπερβολικά τέτοιου είδους tweets. Θα παίζουμε λέει το Infinite για 10ετίες(!!!) και το campaign είναι το καλύτερο εδώ και 20 χρόνια. Πάρα πολύ μεγάλες κουβέντες λέγονται εδώ. Και όλα αυτά από ένα studio που μετά από τόσα χρόνια, ακόμα δεν έχει καταφέρει να δώσει μια συνέχεια αντάξια της Bungie... Αναρωτιέμαι τι σχεδίαζαν να παραδώσουν πέρισυ αν δεν είχε πέσει η κατακραυγή και πως μέσα σε ένα μόλις χρόνο πηγαίνουμε από κάτι που φαινόταν μέτριο σε πρωτοφανή αριστούργημα.

Όλα αυτά θα φανούν σύντομα. Η 8η είναι κοντά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, D.Luffy said:

Εμένα μου φαίνονται κάπως υπερβολικά τέτοιου είδους tweets. Θα παίζουμε λέει το Infinite για 10ετίες(!!!) και το campaign είναι το καλύτερο εδώ και 20 χρόνια. Πάρα πολύ μεγάλες κουβέντες λέγονται εδώ. Και όλα αυτά από ένα studio που μετά από τόσα χρόνια, ακόμα δεν έχει καταφέρει να δώσει μια συνέχεια αντάξια της Bungie... Αναρωτιέμαι τι σχεδίαζαν να παραδώσουν πέρισυ αν δεν είχε πέσει η κατακραυγή και πως μέσα σε ένα μόλις χρόνο πηγαίνουμε από κάτι που φαινόταν μέτριο σε πρωτοφανή αριστούργημα.

Όλα αυτά θα φανούν σύντομα. Η 8η είναι κοντά.

το μουλτι το ειδαμε και ειναι το καλυτερο fps για φετος. Το campaign θα το δοκιμασουμε μεθαυριο αλλα ουτε και αλλιως ξερουμε οτι το Infinite ειναι αρχη πανω στο οποιο θα στηριχτουν τα επομενα χαλο για τα επομενα 10 χρονια. για αυτο και αναφερει τα περι 10 χρονια.

https://www.gamesradar.com/halo-infinite-is-meant-to-be-the-last-standalone-halo-title-for-at-least-the-next-10-years/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξυ αυτο το καιρο παιζω δυο παιχνιδια: Red Dead Red 2 και Village και τα κραταω στη μνημη. 

Με το QUICK RESUME απο το ξεκινημα της κονσολας ειμαι στην πιστα και παιζω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, privateer είπε

το μουλτι το ειδαμε και ειναι το καλυτερο fps για φετος. Το campaign θα το δοκιμασουμε μεθαυριο αλλα ουτε και αλλιως ξερουμε οτι το Infinite ειναι αρχη πανω στο οποιο θα στηριχτουν τα επομενα χαλο για τα επομενα 10 χρονια. για αυτο και αναφερει τα περι 10 χρονια.

https://www.gamesradar.com/halo-infinite-is-meant-to-be-the-last-standalone-halo-title-for-at-least-the-next-10-years/

Το multi είναι εθισμός!! Ότι καλύτερο έχω παίξει φέτος από shooter. Ούτε cod ουτε bf αγορασα,που πάντα τα παιρνω,η beta δεν με κέρδισε από κανένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, privateer είπε

το μουλτι το ειδαμε και ειναι το καλυτερο fps για φετος. Το campaign θα το δοκιμασουμε μεθαυριο αλλα ουτε και αλλιως ξερουμε οτι το Infinite ειναι αρχη πανω στο οποιο θα στηριχτουν τα επομενα χαλο για τα επομενα 10 χρονια. για αυτο και αναφερει τα περι 10 χρονια.

https://www.gamesradar.com/halo-infinite-is-meant-to-be-the-last-standalone-halo-title-for-at-least-the-next-10-years/

Να ξεκαθαρίσω ότι από multi δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και ασχολούμαι μόνο με το campaign της σειράς. Μπορεί όντως να είναι ό,τι καλύτερο εκεί.

Λέει όμως (αμέσως μετά τις 10ετίες) ότι υπάρχουν 1000άδες τρόποι να κάνεις replay :P. Εντάξει δεν είναι το πρώτο open/semi world shooter που θα δούμε... Προφανώς τέτοιου είδους παιχνίδια σου δίνουν μεγαλύτερη ελευθερία και επιλογές ως προς τις αποστολές αλλά το σημαντικότερο είναι πόσο καλά υλοποιούνται όλα αυτά και αν σου δίνει το έναυσμα για πειραματισμούς. Για παράδειγμα HL2 και Far Cry 6... Το ίδιο είδος και αυτά αλλά το ένα είναι όντως αριστούργημα το άλλο για τον... μη πω καλύτερα.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Να ξεκαθαρίσω ότι από multi δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και ασχολούμαι μόνο με το campaign της σειράς. Μπορεί όντως να είναι ό,τι καλύτερο εκεί.

Λέει όμως (αμέσως μετά τις 10ετίες) ότι υπάρχουν 1000άδες τρόποι να κάνεις replay :P. Εντάξει δεν είναι το πρώτο open/semi world shooter που θα δούμε... Προφανώς τέτοιου είδους παιχνίδια σου δίνουν μεγαλύτερη ελευθερία και επιλογές ως προς τις αποστολές αλλά το σημαντικότερο είναι πόσο καλά υλοποιούνται όλα αυτά και αν σου δίνει το έναυσμα για πειραματισμούς. Για παράδειγμα HL2 και Far Cry 6... Το ίδιο είδος και αυτά αλλά το ένα είναι όντως αριστούργημα το άλλο για τον... μη πω καλύτερα.

 

ολα ειναι στο χερι (συγκεκριμενα στο grappleshoot στο χερι σου).
σου δινει παρα πολυ διαφορετικους τροπους στο πως να προσεγγίσεις μαχες, βασεις, οχυρώσεις κλπ. 
Αλλαζει δλδ πολυ το πως μπορουσες να παιξεις ενα Halo ως τωρα.

αλλα οκ, 1000αδες τροποι ειναι απλα marketing words, δε νομιζω να τσιμπαει κανεις απο αυτα :P 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν φανατικός της σειράς, είμαι απίστευτα ενθουσιασμένος με όσα διαβάζω από το πρωί και συνοπτικά, προσπαθώντας να διαβάσω όσα λιγότερα γίνεται για να αποφύγω Spoilers, καταλαβαίνω ότι μιλάμε για την επιστροφή της σειράς.

Επίσης ελάχιστα Gameplay videos που είδα, το Open world στοιχείο, μαζί με το γνωστό και αγαπημένο gunplay και την νέα προσθήκη του hook με αφήνουν με το στόμα ανοιχτό και ένα σαλάκι να πέφτει.

Σήμερα, το πολύ αύριο. Πάω να τσιμπήσω ένα Xbox Series S. Και καλή γενιά να έχουμε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

 

Τελοσπάντων, πάω στο Public λέω στο σέρβις πως έχει το πράγμα, μου λένε ότι εννοείται πως έχει δύο χρόνια εγγύηση το gamepad, γιατί πάει στο πακέτο η εγγύηση και όχι στα επιμέρους parts (duh!)

Για αυτό μου είπαν εμένα στο public όταν αγόρασα την κονσόλα ότι έχει(η κονσόλα) 1 χρόνο εγγύηση? :P

Για να μην αναφέρω άλλα κουλά που είχα αναφέρει παλιότερα για 1 χρόνο εγγύηση(πάλι από public) σε Logitech ακουστικά κλπ

Αρα κάποιες φορές(ανάλογα την εταιρεία και την περίπτωση)καλύτερα να μιλάμε με την ίδια την εταιρεία,παρά με τον πωλητή,παρόλο που το τελευταίο είναι το πιο σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ειμαι περιεργος να δω πως θα τρεχει το παιχνιδι στο απλο xbox one s.

Φαντάζομαι όπως θα έτρεχε και σε ενα pc με χαμηλό επεξεργαστή που απλα οριακά θα το σήκωνε με τα οποία πετσοκομματα σε frame ,texture, φωτισμούς κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, Fulgore said:

Για αυτό μου είπαν εμένα στο public όταν αγόρασα την κονσόλα ότι έχει(η κονσόλα) 1 χρόνο εγγύηση? :P

Ε οκ θα ήταν άσχετος ο υπάλληλος, και στο σάιτ τους 24 μήνες γράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Φαντάζομαι όπως θα έτρεχε και σε ενα pc με χαμηλό επεξεργαστή που απλα οριακά θα το σήκωνε με τα οποία πετσοκομματα σε frame ,texture, φωτισμούς κλπ 

Οne s εχω, ελπιζω να παιζεται το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ειμαι περιεργος να δω πως θα τρεχει το παιχνιδι στο απλο xbox one s.

Εδώ έτρεξε ικανοποιητικά και αξιοπρεπέστατα ολόκληρο Horizon 5. Για το Infinite είστε περίεργοι? Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δεν τρέξει πολύ καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Οne s εχω, ελπιζω να παιζεται το παιχνιδι.

Εγω παλι εχω  series S και το περιμένω πως και πως μέσα στις γιορτές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στο one x επαιξα cyberpunk 2077 και 30 χρονια gamer δεν ειχα ξαναδει καλυτερα γραφικα στη ζωη μου ποτε, και εσεις αναρωτιεστε αν θα τρεχει καλα στο series s που ειναι και δυνατοτεη κονσολα? σοβαρα τωρα ρε παιδια 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...