Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μόνο σε PC pre-download

halo_infinite_preload_campaign

"On Xbox consoles, there is currently no method to pre-load the game at the time of writing. Only the multiplayer version of the game is available, with no campaign option either as an add-on or as a separate download as on PC. (We tried finding it on both the console and on the Xbox phone app, but no luck; the Xbox Game Pass app also has a campaign entry, but it currently doesn't download anything.)"

https://www.eurogamer.net/articles/halo-infinite-release-time-download-size-pre-load-8031

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, malias4 είπε

Ωπα καλοριζικο !

Ευχαριστώ.

Θα ήταν αμαρτία να μην το πάρω σε cd κι ας μην έχει το βιβλιαράκι.

Θυμάμαι εποχές 2003 που είχα πάρει το κονσολι της ms και ο Γερμανός τα μοστραρε στην βιτρίνα του😁Τοτε το combat evolved μου είχε αφήσει ένα πρωτόγνωρο συναίσθημα ... εύχομαι το infinite να βγει αντάξιο των προσδοκιών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Update on Dec. 7, 2021: Full List of Games Available for ID@Xbox Winter Game Fest

Now is the time! We are excited to offer 38 amazing demos of unreleased games on Xbox Series X|S and Xbox One. You can download and play these in the comfort of your own home between December 7 – 21.

Demos will be playable starting today, and we encourage you to continue to check the Xbox Dashboard on your console as more will continue to become available throughout the week! Keep in mind that most of these demos are an early look at gameplay and may not represent the full game at their release, including the availability in each country as developers continue to update and refine their title ahead of launch.

We're also excited to share the 4 newly announced games below are coming to Xbox!
 
  • Grid Force – Mask of the Goddess (Playtra Games)
  • Kraken Academy!! (Fellow Traveller/Happy Broccoli Games)
  • Outbreak: Contagious Memories (Dead Drop Studios)
  • Overpass: Rhythm Roadtrip (The Quantum Astrophysicists Guild/Studio Bean)
Along with those titles, there are a great variety of games that will be available to try! Below is a list of games, and their developers, participating in the ID@Xbox Summer Game Demo Fest:
 
  • Apico (Whitethorn Digital/TNgineers)
  • Aspire: Ina's Tale (Untold Tales/Wondernauts Studio)
  • Aztech Forgotten Gods (Lienzo)
  • Best Month Ever! (Klabater/Warsaw Film School Video Game & Film Production Studio)
  • Blacktail (The Parasight)
  • Blind Fate: Edo no Yami (101XP/Troglobytes Games)
  • Breakers Collection (QUByte Interactive)
  • Castle on the Coast (Klabater/Big Heart Productions)
  • Chenso Club (Aurora Punks/Pixadome)
  • Death Trash (Crafting Legends)
  • Demon Turf (Playtonic Games/Fabraz)
  • Flewfie's Adventure (Valorware LTD)
  • Freshly Frosted (The Quantum Astrophysicists Guild)
  • Grid Force – Mask of the Goddess (Playtra Games)
  • Josh Journey: Darkness Totems (QUByte Ineractive/Província Studio)
  • Justice Sucks: Recharged (Samurai Punk)
  • Kraken Academy!! (Fellow Traveller/Happy Broccoli Games)
  • Lonesome Village (Ogre Pixel)
  • Loot River (straka.studio)
  • Mind Scanners (Brave At Night/The Outer Zone)
  • Nobody Saves the World (Drinkbox Studios)
  • Outbreak: Contagious Memories (Dead Drop Studios)
  • Overpass: Rhythm Roadtrip (The Quantum Astrophysicists Guild/Studio Bean)
  • Princess Farmer (Whitethorn Games/Samobee Games)
  • Raccoo Venture (QUByte Ineractive/Diego Ras)
  • Space Boat (Recombobulator Games)
  • Spacelines From the Far Out (Skystone Games/Coffeenauts)
  • Super Toy Cars Offroad (Eclipse Games)
  • The Chase of Ellen (Nick Silverstein)
  • The Darkest Tales (101XP/Trinity Team)
  • The Gardener and the Wild Vines (Finite Reflection Studios)
  • The Kostka (Nejcraft)
  • The Last Oricru (Koch Media/Prime Matter/GoldKnights)
  • The Tale of Bistun (Black Cube Games)
  • Treasures of the Aegean (Numskull Games/Undercoders)
  • Tunic (Finji/Isometricorp)
  • What Lies in the Multiverse (Untold Tales/Studio Voyager)
Head over to your Xbox and start enjoying these fantastic game demos on Xbox One and Xbox Series X|S! And yes, we'd love to hear what you think. Connect with us on Twitter, Instagram, Discord, Twitch, and YouTube. Please note, some demos are subject to regional availability. Stay tuned to Xbox Wire to learn more about what Team Xbox has planned and of course, have an amazing winter of gaming!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά στο halo πως βρίσκουμε αυτά τα αεριωθούμενα οχήματα;

συνέχεια βλέπω να τα έχουν οι αντίπαλοι και εγώ δεν έχω ιδέα που βρίσκονται σε οποιαδήποτε πιστα 🙄😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να ξεκινήσει η Microsoft να παίρνει μπροστά! Σιγά σιγά μπαίνει το νερό στο αυλάκι που λένε! Το game pass έχει πάρει φωτιά το τελευταίο διάστημα! Χαίρομαι που επέστρεψε δυναμικά! Έχει μέσα παιχνίδια για ολα τα γούστα! Περιμένω πως και πως Halo infinite! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 06/12/2021 at 13:54, Malthador said:

Το γράφω εδώ να υπάρχει για να είστε ενήμεροι τι ενδέχεται να αντιμετωπίσετε. Μου χάλασε το δεξί αναλογικό από το gamepad που είχε έρθει μαζί με την κονσόλα. Παίρνω απευθείας στην MS (γιατί είμαι μαζόχα και δεν θέλω να εκμεταλλεύομαι πλήρως τα δικαιώματά μου), δίνω serial κλπ, μου λέει είναι εκτός εγγύησης. Του απαντάω «τι εκτός εγγύησης καμάρι μου, η κονσόλα δεν έχει δύο χρόνια στην αγορά». Μου απαντάει «ναι, αλλά τα gamepads έχουν ένα χρόνο εγγύηση». Του αναφέρω ότι δεν δουλεύει έτσι το πράγμα και ότι όλο το πακέτο μαζί έχει δύο χρόνια εγγύηση, αυτός ανένδοτος.

Τελοσπάντων, πάω στο Public λέω στο σέρβις πως έχει το πράγμα, μου λένε ότι εννοείται πως έχει δύο χρόνια εγγύηση το gamepad, γιατί πάει στο πακέτο η εγγύηση και όχι στα επιμέρους parts (duh!) και ότι θα το στείλουν αυτοί στην ΜS, απλά να γνωρίζω ότι η MS ενδέχεται να επικοινωνήσει μαζί μου και ότι μπορεί να πάρει κάνα μήνα η όλη φάση.

Οπότε, επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά ο κανόνας: απευθυνόμαστε πάντα στο κατάστημα που κάναμε την αγορά και όχι απευθείας στο σέρβις. Νόμος.

Να δώσω ένα update εδώ, η ΜS επιμένει μέσα από τρεις διαφορετικούς υπαλλήλους της ότι το gamepad που βρίσκεται εντός του κουτιού της κονσόλας έχει ένα έτος εγγύηση και όχι δύο όπως η κονσόλα. Όταν ζήτησα τους όρους της εγγύησης να τους διαβάσω κάπου, ο υπάλληλος ζορίστηκε, το απέφυγε και μου είπε πως θα μου στείλει e-mail μόλις τους βρει, το οποίο πολύ ευχαρίστως θα το ανεβάσω εδώ εάν και εφόσον μου σταλεί.

Το κατάστημα (Public Golden Hall) προς τιμήν του μου αντικατέστησε το controller χωρίς πολλά πολλά, το πήραν πάνω τους για να μην ταλαιπωρηθώ.

20 hours ago, leo066 said:

Δεν είναι μόνο αυτό το bug. Με το quick resume δεν παίζει το χειριστήριο, για να ξαναδουλέψει πρέπει να τερματίσει το παιχνίδι. Αντί να φτιάξουν μ πράγματα με το update τα έκαναν χειρότερα.

Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα με το Νier Replicant, ίσως να μην χρειάζεται να τερματίσει το game. Μπορεί να αρκεί να κλείσεις και ξανανοίξεις το gamepad πατώντας το home button παρατεταμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, The_Judas είπε

ρε παιδιά στο halo πως βρίσκουμε αυτά τα αεριωθούμενα οχήματα;

συνέχεια βλέπω να τα έχουν οι αντίπαλοι και εγώ δεν έχω ιδέα που βρίσκονται σε οποιαδήποτε πιστα 🙄😁

Αν μιλας για πιστα BTB (Big Team Battle), αυτα γινονται random spawns και ερχονται στον χαρτη με dropship.
Aν μιλας για τις μικροτερες πιστες πχ του Quick Play, προφανως δεν υπαρχουν σε ολες τις πιστες. Σε αυτες που υπαρχει κατι, παντα γινεται spawn σε συγκεκριμενο σημειο αλλα ειναι 1, δεν βγαινουν 8 για να παρει ο καθενας απο ενα :P . Oταν καταστραφει το ενα, μετα απο καποια ωρα ξαναβγαινει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να δώσω ένα update εδώ, η ΜS επιμένει μέσα από τρεις διαφορετικούς υπαλλήλους της ότι το gamepad που βρίσκεται εντός του κουτιού της κονσόλας έχει ένα έτος εγγύηση και όχι δύο όπως η κονσόλα. Όταν ζήτησα τους όρους της εγγύησης να τους διαβάσω κάπου, ο υπάλληλος ζορίστηκε, το απέφυγε και μου είπε πως θα μου στείλει e-mail μόλις τους βρει, το οποίο πολύ ευχαρίστως θα το ανεβάσω εδώ εάν και εφόσον μου σταλεί.

Το κατάστημα (Public Golden Hall) προς τιμήν του μου αντικατέστησε το controller χωρίς πολλά πολλά, το πήραν πάνω τους για να μην ταλαιπωρηθώ.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που στο αντεκατεστησε το public. Γενικά και καλή εμπειρία δεν έχω από τη συγκεκριμένη αλυσίδα αλλά και θα περίμενα να σου πουν ότι σου είπε και η ms. 

Σου έδωσαν κάποιες επιλογές για την αντικατάσταση? Τύπου άλλο controller, πιστωτικό ή τα λεφτά σου?

Επειδή εγώ νομίζω πως αν ήταν αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο δε θα είχες την ίδια αντιμετώπιση στο συγκεκριμένο πρόβλημα, θεωρώ πως είναι πολύ καλός λόγος να πάρεις controller από αλυσίδα αν δίνουν όλες 1+1 χρόνο εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να δώσω ένα update εδώ, η ΜS επιμένει μέσα από τρεις διαφορετικούς υπαλλήλους της ότι το gamepad που βρίσκεται εντός του κουτιού της κονσόλας έχει ένα έτος εγγύηση και όχι δύο όπως η κονσόλα. Όταν ζήτησα τους όρους της εγγύησης να τους διαβάσω κάπου, ο υπάλληλος ζορίστηκε, το απέφυγε και μου είπε πως θα μου στείλει e-mail μόλις τους βρει, το οποίο πολύ ευχαρίστως θα το ανεβάσω εδώ εάν και εφόσον μου σταλεί.

Το κατάστημα (Public Golden Hall) προς τιμήν του μου αντικατέστησε το controller χωρίς πολλά πολλά, το πήραν πάνω τους για να μην ταλαιπωρηθώ.

Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα με το Νier Replicant, ίσως να μην χρειάζεται να τερματίσει το game. Μπορεί να αρκεί να κλείσεις και ξανανοίξεις το gamepad πατώντας το home button παρατεταμένα.

Το public σωστά σε κάλυψε, το public είναι ο πωλητής σε αυτή τη περίπτωση και ήταν υποχρεωμένο να σε καλύψει, η Microsoft δεν ξέρω γιατί αλλά το καλύπτει με ένα χρόνο, δεν έχει υποχρέωση να σε καλύψει με δυο όπως το public που είναι ο πωλητής. 
Για το gamepad όχι, δεν γίνεται τίποτα, ακόμη και αν βγάλω μπαταρίες, δεν δουλεύει στο Forza παρά μόνο αν το τερματίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...