Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα δωρεάν παιχνίδια με  gold gamepass μένουν αυτόματα για πάντα ή πρέπει να γίνει claim και αν ναι πως;

μόνο επιλογή για download μου βγάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, The_Judas είπε

τα δωρεάν παιχνίδια με  gold gamepass μένουν αυτόματα για πάντα ή πρέπει να γίνει claim και αν ναι πως;

μόνο επιλογή για download μου βγάζουν.

Αφού τα κάνεις claim επιλέγοντας να τα κατεβάσεις, τα μεν παιχνίδια που αφορούν Χ360/ΧOG είναι δικά σου για πάντα ανεξαρτήτως αν έχεις ενεργή συνδρομή gold, τα δε παιχνίδια που αφορούν XONE, πρέπει να έχεις ενεργή συνδρομή για να τα παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το darksiders 3 μόνο σε μένα φάνηκε πολύ δύσκολο? Τερμάτισα 1 και 2, ξεκίνησα το 3 και κάπου το παράτησα γιατί θα έφευγε κάνα joystick σε τοίχο. Το έχει τερματίσει κάνεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, The_Judas είπε

όποτε πρέπει υποχρεωτικά να τα κατεβάσω;

.. και αν μετά τα σβήσω παραμένουν παλι δικα μου;

Ξεκίνα έστω το download ούτως ώστε να πάρεις το token ότι τα έκανες claim και να "δεθούν" με το λογαριασμό σου και μετά πάτα cancel download αν θες. Αν τα σβήσεις, παραμένουν δικά σου απλά ισχύει αυτό που σου είπα στο προηγούμενο post.

Τσέκαρε και εδώ https://support.microsoft.com/en-us/topic/get-free-xbox-games-with-games-with-gold-28b9440a-b98e-e04d-1881-a109d73293a0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Αυτό το darksiders 3 μόνο σε μένα φάνηκε πολύ δύσκολο? Τερμάτισα 1 και 2, ξεκίνησα το 3 και κάπου το παράτησα γιατί θα έφευγε κάνα joystick σε τοίχο. Το έχει τερματίσει κάνεις? 

Το έχω κάνει 100% σε achievement και όντως είναι πιο δύσκολο σε επίπεδο dark Souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Εχει HDR το the Ascent?...Μου το κανει launch μονο σε SDR

Καλησπέρα μόλις το ξεκίνησα και παρατήρησα το ίδιο δεν έχει HDR και λέω κάτσε να μπω να ρωτήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreas443 είπε

Καλησπέρα μόλις το ξεκίνησα και παρατήρησα το ίδιο δεν έχει HDR και λέω κάτσε να μπω να ρωτήσω

εχει θεμα ,δε ξεκιναει σε HDR στο xbox τελικα,τι ειδα στο reddit ....Παντως στο store γραφει οτι υποστηριζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρεσει πολυ παντως το the ascent...επαιξα την πρωτη αποστολη, αυτην πριν ξεκινησουν τα credits του παιχνιδιου.

Επισης, δεν εχει ουτε rt η εκδοση του xbox απο οτι διαβασα...το hdr δεν το παρατηρησα καν οτι δεν ειχε...

θελω να τσεκαρω παντως αν μπορεις να ξαναπας στις ιδιες περιοχες...γιατι στην πρωτη που τελειωσα ειχα αφησει κανα δυο πραγματακια..

Το παιχνιδι ειναι οτι πρεπει για coop αλλα η γυναικα μου δεν σκαμπαζει δυστυχως απο τετοια...

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The ascent reviews:

Eurogamer

Metacritic

IGN

Δεν είναι κακό. Δεν φαίνεται να είναι RPG και καλύτερα! Πιο ανάλαφρο coop shooting. Περιμένω να δω τι γίνεται με το HDR και το RT στο XSX πριν το ξεκινήσω.  

EDIT: Μην περιμένουμε RT σε κονσόλα (αν και στο MS store του XSX το αναφέρει), από ότι λένε οι devs (που είναι μικρο team και μάλλον δεν έχουν το manpower ) το RT είναι μόνο για PC. Oh well ας διορθώσουν το HDR και πάμε. 
 

 

 

 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...