Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Dmspolys είπε

 Το μόνο που θα σου πω είναι πήρα την κονσόλα μόνο γιαυτο το παιχνίδι . 

Το FS έχει κυκλοφορήσει στο PC εδώ και πολύ καιρό. Λες ότι πήρες την κονσόλα μόνο γι αυτό το παιχνίδι. Τόσο καιρό λοιπόν δεν είδες από περιέργεια ούτε ένα βίντεο? Ούτε μερικά screenshots? Ούτε μερικά reviews? Τίποτα δηλαδή που να προσδίδει την μετριότητα του παιχνιδιού; Το είδες για πρώτη φορά στην κονσόλα σου και απογοητεύτηκες?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το FS έχει κυκλοφορήσει στο PC εδώ και πολύ καιρό. Λες ότι πήρες την κονσόλα μόνο γι αυτό το παιχνίδι. Τόσο καιρό λοιπόν δεν είδες από περιέργεια ούτε ένα βίντεο? Ούτε μερικά screenshots? Ούτε μερικά reviews? Τίποτα δηλαδή που να προσδίδει την μετριότητα του παιχνιδιού; Το είδες για πρώτη φορά στην κονσόλα σου και απογοητεύτηκες?

 

Συγνώμη εσυ δηλαδή έβλεπες βίντεο για το παιχνίδι για υπολογιστή και έβγαλες συμπέρασμα; Γιατί εγώ στα βίντεο είδα πολύ όμορφα γραφικά σε οκά όσα έδειχναν και στην κονσόλα μόλις πριν λίγες μέρες βγήκε χαλάρωσε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το έχω δει στο pc ,το παιχνίδι σε τεχνικό τομέα είναι με το παραπάνω εντυπωσιακό στο series x.Αν θεωρήσουμε οτι αυτό είναι το παιχνίδι που λυγίζει τα high end pc, τότε έκαναn σπουδαία δουλειά στην έκδοση του xbox.

Το περίμενα οτι θα υπάρχουν πολλά generic μέρη, όπως προκύπτει και για την Ελλάδα αλλά η εικόνα του είναι πολύ πειστική και η πτήση μου πάνω απο την πόλη ,μέχρι το Σούνιο με καλύψε πάρα πολύ.Η αίσθηση οτι μπορείς να πάς παντού είναι επαναστατική, αν το συνδυάσεις και με μια απο 300+ πόλεις με έξτρα λεπτομέρειες τότε μιλάμε για την απόλυτη chill out εμπειρία.Χαβαλεδιάσαμε με την Ελλάδα, πήγαμε Ψαχνα Ευβοίας στο ΤΕΙ μου, αλλά υπάρχει ένας ολόκληρος πλανήτης να οργώσουμε,δεν θα σκαλώσω στο Αντίριο, στην Βυτίνα και στο Κιλκίς.

Μπράβο MIcrosoft και asobo

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Συγνώμη εσυ δηλαδή έβλεπες βίντεο για το παιχνίδι για υπολογιστή και έβγαλες συμπέρασμα; Γιατί εγώ στα βίντεο είδα πολύ όμορφα γραφικά σε οκά όσα έδειχναν και στην κονσόλα μόλις πριν λίγες μέρες βγήκε χαλάρωσε . 

Εγώ μια χαρά χαλαρός είμαι. Απλά όταν κάτι εκθειάζεται από πολύ κόσμο και βγαίνει κάποιος και υποστηρίζει ότι είναι μια μετριότητα, θα περίμενα λίγο παραπάνω τεκμηρίωση από το να λέει ότι η χώρα μας και κάνα δυο άλλες περιοχές που είδε (πριν λίγες μέρες) έμειναν στην απέξω.

Η κλίμακα του συγκεκριμένου παιχνιδιού είναι απίστευτη και δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα εκεί έξω που να επιχειρεί να κάνει κάτι παρόμοιο και σε τέτοιο βαθμό λεπτομέρειας. Προφανώς και δεν μπορούν να αποδώσουν με την ίδια λεπτομέρεια ολόκληρο τον πλανήτη και όλες τις χώρες του κόσμου. Τώρα αν αυτός είναι ο λόγος που το παιχνίδι το θεωρείς μέτριο, ΟΚ. Μάλλον έχεις ανεβάσει τον πήχη σε μη ρεαλιστικά επίπεδα.  

Επίσης τα γραφικά στο Xbox είναι κοντά στα ultra settings του PC σύμφωνα με το DF. Αν το παιχνίδι λοιπόν έχει όμορφα γραφικά στο PC το ίδιο ισχύει και στην κονσόλα. 

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Dmspolys είπε

Έχει τόσα βίντεο στο YouTube για έκδοση για υπολογιστή που απλά τα γραφικά αυτήν την στιγμή δυστηχως είναι απογοήτευση πάνε Ζάκυνθο να βλέπεις ναυάγιο και να δείχνει λάσπες πάνε δραμα να βλέπεις δρόμους για κάρα πάνε Θεσσαλονίκη κανένας λευκός Πύργο , πάνε Αθήνα να βλέπεις Παρθενώνα λες και είναι από τα Lidl . Α και μην ξεχάσω πετά με υδροπλάνα να στρίβεις δεξιά να Πάει  αριστερά να πατάς να στρίψει αριστερά και να γυρίζει ανάποδα το φτερό !! Φυσικά πάνε και μια Πάτρα και δε την γέφυρα να είναι σαν γέφυρα από Lidl Επίσης!!! Και αν πεις Ε εντάξει Ελλάδα είναι θα σου πω πάνε Μαλδίβες και δες πατημένα νησάκια λες και τα πάτησε σίδερο !!! Έλα εντάξει τόσο Hype για το μέτριο.    

Άστα να πάνε ρε φίλε, δεν κάτσανε να κάνουν handcraft την Θεσσαλονίκη, οι αλήτες και ιδού το αποτέλεσμα: 

απαράδεκτο...

και η Αθήνα χάλια μαύρα, καθόλου accurate 

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σορρυ αλλά....

Εγώ δε μιλησα για τα γραφικά του παιχνιδιού, τα οποία είναι εξαιρετικά...ούτε αν είναι hype κλπ

Απλά είπα πάμε παρακάτω 

Το βαρέθηκα γρήγορα , μου φάνηκε αδιάφορο

Την άποψη μου είπε, προσπεραστε την αν θέλετε...

Καλησπερες

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, whiteman7 είπε

Παιδιά σορρυ αλλά....

Εγώ δε μιλησα για τα γραφικά του παιχνιδιού, τα οποία είναι εξαιρετικά...ούτε αν είναι hype κλπ

Απλά είπα πάμε παρακάτω 

Το βαρέθηκα γρήγορα , μου φάνηκε αδιάφορο

Την άποψη μου είπε, προσπεραστε την αν θέλετε...

Καλησπερες

Μα δεν αναφερθήκαμε σε εσένα.. Δεν σε τράβηξε το συγκεκριμένο game και είναι απόλυτα σεβαστό. 

Η συζήτηση έγινε για έναν χρήστη ο οποίος υποστηρίζει ότι το παιχνίδι είναι μια μετριότητα επειδή μερικές περιοχές από ολόκληρο τον πλανήτη και τις χώρες του κόσμου, δεν έχουν αποδοθεί με τη μέγιστη δυνατή λεπτομέρεια.

Τέτοιες απαιτήσεις μου φαίνονται λίγο αστείες και παράλογες όταν αναλογίζομαι την κλίμακα του συγκεκριμένου παιχνιδιού.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Μα δεν αναφερθήκαμε σε εσένα.. Δεν σε τράβηξε το συγκεκριμένο game και είναι απόλυτα σεβαστό. 

Η συζήτηση έγινε για έναν χρήστη ο οποίος υποστηρίζει ότι το παιχνίδι είναι μια μετριότητα επειδή μερικές περιοχές από ολόκληρο τον πλανήτη και τις χώρες του κόσμου, δεν έχουν αποδοθεί με τη μέγιστη δυνατή λεπτομέρεια.

Τέτοιες απαιτήσεις μου φαίνονται λίγο αστείες και παράλογες όταν αναλογίζομαι την κλίμακα του συγκεκριμένου παιχνιδιού.

To πρόβλημα είναι διότι αντί να χρησιμοποιήσουμε τον simulator για να δούμε μέρη του πλανήτη που δεν είδαμε και μάλλον ούτε θα δούμε από κοντά, καθόμαστε και τσεκάρουμε με το αεροπλάνο τη γειτονιά μας, να δούμε αν τα δέντρα είναι στις σωστές θέσεις.

Και εγώ τσατίστηκα όταν πέταξα στο πατρικό μου στη Θεσσαλονίκη, και τον κυκλικό κόμβο δίπλα τον έκαναν συστάδα από θάμνους, αλλά εντάξει, το κατάπια και συνέχισα για Χαλκιδική.

Μετά με πήρε ο ύπνος. Η εμπειρία είναι πολύ relaxing 😊

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο video που ποσταρε ο φιλος @EuphangeL δεν φαίνονται περιοχες . Τι εννοώ . Εγώ όταν παίζω μου έχει στο βάθος ένα κυκλάκι μπλε και μου λέει Triandria πχ στην Θεσσαλονίκη 3 Miles . Εδώ αυτό το κυκλάκι δεν υπάρχει . Πως μπορώ να το βράλω απο το παιχνίδι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν μου ξεκιναει το outriders εδω και μερες. Στην οθονη που μπαινει στον λογαριασμο δεν προχωραει. Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα η γνωρίζει τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/8/2021 στις 3:40 ΜΜ, EuphangeL είπε

Άστα να πάνε ρε φίλε, δεν κάτσανε να κάνουν handcraft την Θεσσαλονίκη, οι αλήτες και ιδού το αποτέλεσμα: 

απαράδεκτο...

και η Αθήνα χάλια μαύρα, καθόλου accurate 

 

 

 

Οπότε δηλαδή με κατηγορείς ότι επειδή θέλω κάτι καλύτερο από αυτό που μας προσφέρουν στο παιχνίδι,  ότι δεν μπορώ να κρίνω αν αξίζει η όχι το παιχνίδι αυτό , αν είναι μέτριο η  πολύ καλό  λέω τη γνώμη μου για κάτι το οποίο θεωρώ ότι θα μπορούσε να είναι ακόμα καλύτερο , ξέρεις ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και από τη στιγμή που πληρώνουμε δεν είναι κακό να θέλουμε το καλύτερο. Όσο για τα βίντεο που παραθέτεις δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει αλλά αυτό αφορά μόνο γραφικά υπολογιστή και πέρα απ’ όλα αυτά τον έλεγχο των υδροπλάνων πού στο νερό πατάς αριστερά πάει δεξιά πατάς δεξιά πάει  αριστερά έτσι απλά απορία το έχω . 

Επεξ/σία από Dmspolys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δμ λέω να γκρινιάζω αλλά αν εξαιρέσω το Hades που θα τα τιμήσω τα άλλα ούτε καν που θα τα πιάσω.

Ελπίζω να βγει δυνατό και το Psychonauts 2 τα άλλα του Αυγούστου δεν μου κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...