Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Θυμαμαι ειχε γραφτει οτι το gamepass βοηθαει την αναγνωρισιμοτητα των παιχνιδιων και τα κανει προσβασιμα σε ενα ευρυ κοινο που διαφορετικα μπορει να μην ασχολιοταν. Με βαση αυτο αλλα και την συζητηση που γινεται τωρα τελευταια με το τι θα γινει με τα games της sierra και αν θα αναβιωθουν, ευσεβης μου ποθος ειναι το gamepass να γινει ενας χωρος υποδοχης point and click adventure games, που ειναι απο τα αγαπημενα μου ειδη...

Όλοι οι boomers ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ την αναβίωση όλων των ιστορικών adventures που έχει στην κατοχή του πλέον ο θείος Φιλ. Επιτέλους να πιάσουν τόπο τα βραζιλιάνικα ρεαλ που δίνουμε! :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά τι ακουστικά χρησιμοποιείτε?


Σκεφτόμουν να πάρω τα Xbox Wireless Headset αλλά δεν ξέρω μήπως με πιάνουν ψυχαναγκασμοί με το όποιο latency υπάρχει. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει.


Έψαχνα μία λύση (και wired δεν με πειράζει) για να κάνει dual connection πχ με κινητό ή λαπτοπ για discord.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Γνώμη μου είναι ότι το gamepass το έχουμε παρεξηγήσει λίγο και η θεοποίησή του το αδικεί. Είναι μια γαμώ της υπηρεσίες αλλά έχει και συγκεκριμένη χρήση. Η λογική που υπάρχει ότι αν έχω συνδρομή gamepass δε θα ξαναδώσω ούτε ένα Ευρώ για παιχνίδια απλά το αδικεί γιατί μπορεί να έχει πολλά παιχνίδια, μπορεί να μπαίνουν συνέχεια παραπάνω παιχνίδια αλλά δε μπαίνουν ούτε τα έχει ΟΛΑ.

Κατ' επέκταση έρχεται κάποια στιγμή που χαζεύεις τη βιβλιοθήκη του και δεν έχει κάτι που καίγεσαι να παίξεις. Εδώ συχνά(όπως τώρα πχ.) μπαίνω στο store και των 2 κονσολών και θέλω να τους δώσω τα ωραία λεφτά μου και δε βρίσκω κάτι να με τραβάει να το παίξω.

Αυτό που θέλω να πω είναι δε χρειάζεται η συνδρομή σου να είναι μόνιμα ανοιχτή και να "τρέχει" αν δε το χρησιμοποιείς. Τουλάχιστον όταν δε θα κοστίζει ψίχουλα μέσω Βραζιλίας κτλ. Μπορείς απλά όταν μπουν κάποια παιχνίδια που θες πραγματικά να παίξεις να βάλεις 1-2 μήνες να παίξεις αυτά τα παιχνίδια, μετά να το ξανακόψεις γιατί θες να παίξεις κάτι εκτός gamepass, μετά να το ξαναβάλεις κτλ.

Αυτό πιστεύω προσπαθεί και να εξασφαλίσει η Microsoft στο μέλλον μέσω Activision και άλλων συμφωνιών που θεωρώ βέβαιο ότι θα ακολουθήσουν. Πολύς κόσμος έχει κονσόλα μόνο για Fifa, Cod, GTA και που και που παίζει και κανά άλλο παιχνίδι. Με το CoD σήμερα και το Fifa αύριο (που θεωρώ βέβαιο ότι θα ακολουθήσει) δένει τους συγκεκριμένους με 12μηνη.

Δύσκολα το σταματάς, κάνεις on line φίλους, έχεις progress σε συγκέκριμενα παιχνίδια που δεν θέλεις να χάσεις, μπορεί να δεσμεύεσαι με προπληρωμή ετήσια, μπορεί να παίζεις παχνίδια που παίζονται όλο το χρόνο όπως κάποιο fps ή sport game, συνηθίζεις μετά στην ύπαρξη του, έχεις πολλές επιλογές που αλλάζουν ανά διαστήματα, δεν ξέρω, δύσκολα θα το έκοβα, ειδικά τώρα που είναι τόσο φθηνό. Συμφωνώ όμως ότι με τα δημοφιλή παιχνίδια επιτυγχάνει να σε κρατήσει όλο τον χρόνο μέλος του pass.

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Δεν νομίζω ότι βασικός τους στόχος είναι το ελληνικό κοινό. Γι' αυτό και αφήνουν ακόμη ανοιχτά και τα παραθυράκια τύπου brazil vpn.

Σε πιο προηγμένες χώρες τα 13 ευρώ είναι λίγα. Αλλά και στην Ελλάδα για έναν gamer που αγοράζει 10-20 παιχνίδια το χρόνο, πάλι καλή προσφορά είναι.

Επίσης υπάρχει και το ερώτημα γιατί να έχεις ταυτόχρονα netflix,disney, ote, nova κλπ ;;;
Προλαβαίνει κανείς να τα χρησιμοποιεί όλα ταυτόχρονα; Οπως είπες και εσύ, επιλέγεις 1-2 υπηρεσίες που θέλεις περισσότερο.

Παλιότερες εποχές με το ζόρι νοικιάζαμε 1 βιντεοταινία την εβδομάδα. Τώρα θέλουμε να βλέπουμε άπειρες σειρές, να ακούμε άπειρη μουσική, άπειρα παιχνίδια κλπ.

Νομίζω ότι απάντησες μόνος σου. Γιατί να τα θέλεις όλα? Γιατί έχεις μετατραπεί σε υπερ καταναλωτή ψηφιακού περιεχομένου. Θες και The Wither (Netflix) να βλέπεις, θες και The Mandalorian (Disney+), θες και αθλητικά να μη χάνεις (Nova, OTE tv), τα πάντα όλα που έλεγε και ο Αλέφαντος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, alex-gate-7-1925 είπε

Γενικά τι ακουστικά χρησιμοποιείτε?


Σκεφτόμουν να πάρω τα Xbox Wireless Headset αλλά δεν ξέρω μήπως με πιάνουν ψυχαναγκασμοί με το όποιο latency υπάρχει. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας πει.


Έψαχνα μία λύση (και wired δεν με πειράζει) για να κάνει dual connection πχ με κινητό ή λαπτοπ για discord.

Εγώ πήρα την πρωτοχρονιά αυτά και είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος . Απίστευτος ήχος ειδικά αν πάρεις και την άδεια Dolby Atmos . Η τιμή τους είναι στα 99,90 € δεν ξέρω γιατί φαίνονται στο skroutz στα 147,90 € . Αγορασμένα από το ΠΛΑΙΣΙΟ 31/12/2021 στα 99,90 € 

https://www.skroutz.gr/s/27313448/Microsoft-Xbox-Wireless-Headset.html

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν είναι διαθέσιμα αυτή τη στιγμή. Αλλά τα βρίσκω 99 ευρώ σε Microsoft Store, οπότε το σκέφτομαι.

Έχεις παρατηρήσει latency στον ήχο. Ειδικά αν παίζεις fps πχ warzone κτλ?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, alex-gate-7-1925 είπε

Ναι δεν είναι διαθέσιμα αυτή τη στιγμή. Αλλά τα βρίσκω 99 ευρώ σε Microsoft Store, οπότε το σκέφτομαι.

Έχεις παρατηρήσει latency στον ήχο. Ειδικά αν παίζεις fps πχ warzone κτλ?

 

Ευχαριστώ

οχι τιποτα ουτε στο halo ειχα ποτε προβλημα ουτε γενικα σε παιχνιδι . Αυτο τον καιρο παιζω Mortal Kombat πολυ Online και The Gunk offline Και ειμαι πολυ ευχαριστημενος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Το the gunk αξιζει? το ειδα αλλα κατι δε μ αρεσε.... βεβαια αυτο το λαθος το χω κανει κι αλλες φορες.

και εμενα στην αρχη κατι με ξενερωσε και το παρατησα αλλα μετα απο 2 μερες κατι με ετρωγε και το ξανα κατεβασα . Δεν εινια κακο καλουτσικο ειναι αξιζει να του δωσεις μια ευκαιρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Το the gunk αξιζει? το ειδα αλλα κατι δε μ αρεσε.... βεβαια αυτο το λαθος το χω κανει κι αλλες φορες.

Αν δεν έχεις τι άλλο να παίξεις,το κατεβάζεις και το δοκιμάζεις.

Αν έχεις κάτι άλλο να παίξεις(που να σε τραβαει περισσότερο δηλαδή/backlog),τότε το προσπερνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψιλό βαρετό το gunk. Δεν είναι κακο αλλά με τόσα games δεν νομίζω να ασχοληθώ. Παίξτε όμως το nobody's save the world.Πολυ ωραίο. Ίσως και καλύτερο του death door το οποίο μπήκε μαζί του και ήταν από τα καλύτερα της περσινής χρονιάς.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

και εμενα στην αρχη κατι με ξενερωσε και το παρατησα αλλα μετα απο 2 μερες κατι με ετρωγε και το ξανα κατεβασα . Δεν εινια κακο καλουτσικο ειναι αξιζει να του δωσεις μια ευκαιρια 

To τελειώσα προσφατα. Δεν ειναι κατι φοβερο αλλα αυτες οι 5-10 ωρες που θα του αφιερω΄σεις περνανε ευχαριστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

To τελειώσα προσφατα. Δεν ειναι κατι φοβερο αλλα αυτες οι 5-10 ωρες που θα του αφιερω΄σεις περνανε ευχαριστα

μολις χθες εσωσα τον τυπο μεσα απο το υγρο που ηταν και σκοτωσα ενα <<boss>> . Νομιζω οτι ειμαι σχετικα στην αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Ποιό gunk? Παίξτε τα Hitman!

Ναι ρε φίλε.

Είχα να ακουμπήσω Hitman από το Absolution. Ξεκίνησα την τριλογία τώρα που ανέβηκε Gamepass και έχω φάει τρελό κόλλημα. Παίζω τις αποστολές ξανά και ξανά και κάθε φορά ανακαλύπτω καινούριους τρόπους να εκτελώ τους στόχους. 

Απίστευτα διασκεδαστικό. Προβλέπω να με απασχολεί για εβδομάδες.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...