Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, thagkol είπε

To DOA είναι ευθύνη του μαγαζιού που σου πούλησε την κονσόλα, από εκεί μπορείς να προσπαθήσεις να ζητήσεις refund είτε καινούριο controller και ας τα βρουν αυτοί μετά με τη Microsoft. Αν πας στη Microsoft ο ίδιος θα πάρεις refurbished αναγκαστικά.

Α να γειά σου, κάνεις DOA μέσω του καταστήματος που το αγόρασες και φυσικά όχι όλο το πακέτο, μόνο το controller.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@DiAvOl Τα κουμπιά αυτά στα seires/one controllers δεν είναι φτιαγμένα να φέρονται σαν mechanical switches (το dpad είναι στα συγκεκριμένα - θα το ακούς όταν κάνει register). Ουσιαστικά κάτω απο τα κουμπιά αυτά υπάρχει rubber το οποίο πρεπει να πιέσει ένα έλασμα απο κάτω. Μπορεί να φαίνεται ελεγχόμενο tactility , αλλα δεν είναι.  Σίγουρα θα υπάρχουν μικρά inconsistencies μεταξύ κουμπιών για 100άδες λόγους. Ακριβώς τον ίδιο μηχανισμό έχει και το PS4 controller στο dpad του. Εγώ θα πήγαινα για DOA στο controller, η απλά θα το έστελνα στην MS. Εκτός κι αν το ανοίξεις αλλα μετά πας αλλού ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το στειλεις στην ms να ξερεις οτι πας σε refurbish με αποστολη με δικα τους εξοδα με UPS στην Γερμανια και θα κανει 15 με 20 μερες για να επιστραφει . Το εστειλα τον Νοεμβριο το δικο μου με προβλημα στο RT εμενε μεσα για μερικα χιλιοστα του δευτερολεπτου σαν να κολλουσε . Μου το αλλαξαν με αλλο . Απο την στιγμη που το χειριστηριο ειναι καινουργιο εγω προτεινω DOA με το καταστημα ολα τα καταστηματα εχουν DOA xx ημερων ( συνηθως 14 ) αλλα φοβαμαι οτι θα σου πουνε οτι ειναι πακετο με την κονσολα και θα θελουν να γινει ολοκληρο doa και οχι μονο το χειριστηριο . Αν εχουν αλλη κονσολα εκεινη την στιγμη ολα καλα αν ομως δεν υπαρχει διαθεσιμη κονσολα θα μπεις σε διαδικασια του περιμενε που δεν ξερω αν κρατησει 15 με 20 μερες που θα κανει το χειριστηριο να παει Γερμανια . Το refurbish που μου στειλανε παντως εμενα αν εξαιρεσεις οτι δεν ηταν στο δικο του κουτι δεν θα το καταλαβαινα ποτε παρα ειναι σαν καινουργιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Αν το στειλεις στην ms να ξερεις οτι πας σε refurbish με αποστολη με δικα τους εξοδα με UPS στην Γερμανια και θα κανει 15 με 20 μερες για να επιστραφει . Το εστειλα τον Νοεμβριο το δικο μου με προβλημα στο RT εμενε μεσα για μερικα χιλιοστα του δευτερολεπτου σαν να κολλουσε . Μου το αλλαξαν με αλλο . Απο την στιγμη που το χειριστηριο ειναι καινουργιο εγω προτεινω DOA με το καταστημα ολα τα καταστηματα εχουν DOA xx ημερων ( συνηθως 14 ) αλλα φοβαμαι οτι θα σου πουνε οτι ειναι πακετο με την κονσολα και θα θελουν να γινει ολοκληρο doa και οχι μονο το χειριστηριο . Αν εχουν αλλη κονσολα εκεινη την στιγμη ολα καλα αν ομως δεν υπαρχει διαθεσιμη κονσολα θα μπεις σε διαδικασια του περιμενε που δεν ξερω αν κρατησει 15 με 20 μερες που θα κανει το χειριστηριο να παει Γερμανια . Το refurbish που μου στειλανε παντως εμενα αν εξαιρεσεις οτι δεν ηταν στο δικο του κουτι δεν θα το καταλαβαινα ποτε παρα ειναι σαν καινουργιο 

Αν δεν έχουν κονσόλα θα κάνω επιστροφή της κονσόλας για full refund (δικαίωμα υπαναχώρησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Saloufas είπε

Ανάποδα τα λες, αυτά που έχουν αριστερά το x/s και δεξιά τα βελάκια.

Βασικά όποια παιχνίδια είναι ConsoleType:XboxOneGen9Aware ασχέτως αν έχουν πάρει update για series x/s μπορούν να τρέξουν από εξωτερικό δίσκο.

Μερικά που βλέπω στο δικό μου σύστημα είναι:

Assassin's Creed Odyssey,Skyrim,Halo MCC, Ori2,Shadow of the tomb raider,star wars squadrons, state of decay 2, ghost reacon breakpoint, zombie army4, division2, Minecraft dungeons, mass effect trilogy κτλ.

Σωστός, μια παρατήρηση, κάποια παιχνίδια ακόμα και όταν έχουν τα 2 σηματάκια παίζουν από εξωτερικό, 2 που είδα είναι το Skyrim και το Mass Effect Trilogy. Ενώ σου δείχνουν τα βελάκια να τα μεταφέρεις τρέχουν μια χαρά. 

Επεξ/σία από Racooon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε το UFL, είμαι και εγώ περίεργος τι θα δούμε γιατί το FIFA έμεινε πλέον χωρίς ανταγωνισμό στάσιμο ενώ το PES αυτο-καταστράφηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, privateer είπε

Πιστευω θα ειναι αντιγραφη του PES. Ελπιζω προς το καλυτερο. 5 χρονια το φτιαχνουν οποτε πρεπει να δειξουν κατι καλο.

Από άδειες θα εχουν κατι? Η London blue και Donaldo? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, imr said:

Από άδειες θα εχουν κατι? Η London blue και Donaldo? 

Μην περιμενεις πολλα πραγματα

Untitled.png

Λενε παντως πως ειναι ο καλυτερος εξομοιωτης ποδοσφαιρου. Φαινονται πολυ αισιοδοξοι😂

Επισης κατι που μαλλον δεν ξερουν πολλοι αλλα υπαρχει και αλλο ποδοσφαιρακι που ερχεται. και αυτοι λενε ειναι ο καλυτερος εξομοιωτης ποδοσφαιρου 😂

λεγεται GOALS

 

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο κοτσαρουν το "simulation" διπλα σε online competitive ποδοσφαιρακια τοσο θα αποτυγχανουν. Δε γινεται να συνδιαστουν αυτα τα δυο.

Η θα κανεις offline simulator η arcade competitive. Και δυστυχως το offline εχει ψοφησει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...