Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^

Τελικά ο μύθος καταρίφθηκε. Καταφέραν να τρέξει το Crysis :D

Παιδιά το λέω γιατί είμαι έτοιμος να σκάσω.

Άρχισα σήμερα τον Άδη και ήξερα ότι θα κολλούσα. Το παίζω με αδηφαγία και φθάνω στο πρώτο boss.

Εκεί βλέπω frame drops. Με το boss και δύο spawns του στην οθόνη. Για εμφανή frame drop επαναλαμβάνω. Στιγμιαία βρίζω τα 12.15 τέραφλοπ που εντέλει δεν φτάνουν αν δεν έχει πατσαριστεί σωστά το παιχνίδι για το πορτ.

Ελπίζω δηλαδή να είναι θέμα πατς γιατί το παιχνίδι τα σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα αυτο το video  και στο gamepass  για πισι αλλα πιστευω ταιριαζει και εδω γιατι οσοι εχετε gamepass ultimate  μπορει να εχετε και κανα λαπτοπακι.. Πλεον το xcloud  το βελτιωνει συνεχεια η MS  και ηδη παιζει παρα πολυ καλα ... Θα το χαρειτε οταν ερθει και Ελλαδα

 

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choutas είπε

^

Τελικά ο μύθος καταρίφθηκε. Καταφέραν να τρέξει το Crysis :D

Παιδιά το λέω γιατί είμαι έτοιμος να σκάσω.

Άρχισα σήμερα τον Άδη και ήξερα ότι θα κολλούσα. Το παίζω με αδηφαγία και φθάνω στο πρώτο boss.

Εκεί βλέπω frame drops. Με το boss και δύο spawns του στην οθόνη. Για εμφανή frame drop επαναλαμβάνω. Στιγμιαία βρίζω τα 12.15 τέραφλοπ που εντέλει δεν φτάνουν αν δεν έχει πατσαριστεί σωστά το παιχνίδι για το πορτ.

Ελπίζω δηλαδή να είναι θέμα πατς γιατί το παιχνίδι τα σπάει.

Υπάρχουν αναφορές για αρκετά performance issues σε Xbox αλλά και PlayStation. Επίσης, διαφόρων ειδών bugs με savefiles που χάνονται και κρασαρίσματα. Θεωρώ ότι είναι θέμα port και ελπίζω να έχει γρήγορο patch, γιατί όταν το έπαιζα στο Switch δεν είχε απολύτως κανένα θέμα και σκέψου πως είχα κλείσει πάνω από 100 ώρες στο παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια κάψιμο έχω να κάνω χρόνια πάντως.Μεσα στο Σ/Κ έχω ήδη 25 ώρες gameplay..Ήθελα λίγο παραπάνω unique content να πω την αλήθεια αλλά ίσως μεγάλωναν πολύ τα runs έτσι.

Τώρα η πρέζα του Hades είναι σωστή,ένα ακόμα run ίσως τα καταφέρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι σταμάτησα το Valhalla και παίζω Hades.

Ενώ φαίνεται να επαναλαμβάνεται,στην ουσία καμία πίστα δεν είναι ίδια.

Ουσιαστικά τα deaths είναι η ευκαιρία σου για αναβάθμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον αναρωτιέται γιατί δεν εμφανίζονται τα achievements στο Hades, είναι κάποιο bug. Κλείστε εντελώς το παιχνίδι, (και από την quick resume λίστα) και επανεκινήστε το. Θα έρθουν όλα μαζεμένα 😁

Επεξ/σία από gregpec2
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Charismo είπε

Υπάρχουν αναφορές για αρκετά performance issues σε Xbox αλλά και PlayStation. Επίσης, διαφόρων ειδών bugs με savefiles που χάνονται και κρασαρίσματα. Θεωρώ ότι είναι θέμα port και ελπίζω να έχει γρήγορο patch, γιατί όταν το έπαιζα στο Switch δεν είχε απολύτως κανένα θέμα και σκέψου πως είχα κλείσει πάνω από 100 ώρες στο παιχνίδι. 

Όλες τι επόμενεες φορές δεν ξαναείδα τέτοιου επιπέδου framedrop.Ίσως λίγο στην Ύδρα κατί μικροπραγματάκια.

Είχαν ενεργό το quick resume όταν έγινε μετά όταν έκανα quit από το άλλο παιχνίδι νομίζω ότι βοήθησε. Μια θεωρία δηλαδή για όποιον δει εμφανή frame drop στο παιχνίδι να απενεργοποιήσει το quick resume.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Έχει δοκιμάσει να βάλει κανείς από εδώ emulator στις νέες κονσόλες να μας πει την εμπειρία του? 

Πρέπει να πληρώσεις άπαξ κάπου στα 5 ευρώ για να ξεκλειδώσεις το sideloading από την Microsoft.

Εγώ προσωπικά ξέρω ότι δεν πρόκεται να παίξω για αυτό δεν το επιχείρησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα jtag 360 που του έχω βάλει κάποιους emulators αλλά αν είναι εύκολη η διαδικασία και δουλεύει σωστά θα το επιχειρούσα για να μην έχω 2 κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Εγώ έχω ένα jtag 360 που του έχω βάλει κάποιους emulators αλλά αν είναι εύκολη η διαδικασία και δουλεύει σωστά θα το επιχειρούσα για να μην έχω 2 κονσόλες. 

Ναι δουλεύει μια χαρά το retroarch και το ppsspp emulator σε retail mode χωρίς αγορές κτλ.. Το Retroarch παίζει τα πάντα από παλιές κονσόλες μέχρι dreamcast, ps2, gamecube και wii με υψηλότερες αναλύσεις.. Δοκιμασμένα σε series x.. 

 

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Πρέπει να πληρώσεις άπαξ κάπου στα 5 ευρώ για να ξεκλειδώσεις το sideloading από την Microsoft.

Εγώ προσωπικά ξέρω ότι δεν πρόκεται να παίξω για αυτό δεν το επιχείρησα.

Αυτό είναι για dev mode.. Μια χαρά μπορείς να βρεις το retroarch και ppsspp emulator σε retail mode χωρίς να πληρώσεις και λειτουργούν μια χαρά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...