Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Εχεις κανα λινκ γιατι δεν το βρισκω?

https://www.germanos.gr/product/gaming/games/xbox-one-games/the-outer-worlds-xbox-one/?productId=20383900

Με το που το τσίμπησα το έδειξε εξαντλημένο 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, stelios86 είπε

https://www.germanos.gr/product/gaming/games/xbox-one-games/the-outer-worlds-xbox-one/?productId=20383900

Με το που το τσίμπησα το έδειξε εξαντλημένο 😕

Κριμα..Το εψαχνα και δε το εβρισκα στο site.Thanks οπως και να χει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Εχεις κανα λινκ γιατι δεν το βρισκω?

Τελείωσε ήδη. Τσίμπησα και αυτό στα 9.90.

https://www.germanos.gr/product/gaming/games/xbox-one-games/dishonored-and-prey-the-arkane-collection-xbox-one/?productId=20398919&fname=&fvalue=

Τα έχω και στο PC τα Dishonored αλλά και τα τρία μαζί με το Prey στα 9,90 και επειδή όλα έχουν πάρει update για Series Χ, δεν το σκέφθηκα καν.

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ 5 κομμάτια βάζουν προσφορά κρίμα θα το τσίμπαγα το Collection.

Σε συναγωνιστές το νήματος που παίζουν Hades. Περίπου στα πόσα run βγαίνει το true ending γιατί το έχω ήδη κάνει 5 φορές και έχω αρχίσει να κουράζομαι. Ειδκά το επαναλαμβανόμενα boss με σκοτώνουν. Μακάρι να το έκαναν σαν το Binding of Isaac που υπάρχουν διαφορετικά boss για κάθε όροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Σε συναγωνιστές το νήματος που παίζουν Hades. Περίπου στα πόσα run βγαίνει το true ending γιατί το έχω ήδη κάνει 5 φορές και έχω αρχίσει να κουράζομαι. Ειδκά το επαναλαμβανόμενα boss με σκοτώνουν. Μακάρι να το έκαναν σαν το Binding of Isaac που υπάρχουν διαφορετικά boss για κάθε όροφο.

Θα συμφωνήσω στο θέμα των bosses, θα βελτιωνόταν πολύ το παιχνίδι αν είχε 2-3 παραλλαγές σε κάθε επίπεδο.

Από κει και πέρα, κάθε run είναι τελείως διαφορετικό λόγω των διαφορετικών όπλων και boons και σε συνδυασμό με τις άπειρες αναβαθμίσεις που έχεις να κάνεις δίνουν ένα συμπαθητικό replayability.

Το true ending εμένα μου βγήκε σίγουρα μετά το 20ο run. Μπορεί να λέω και λίγα. Στην αρχή χωρίς τις αναβαθμίσεις ακόμα και ο Άδης δύσκολα βγαίνει, αλλά μετα το 10ο run περίπου έκανα και σερί 7-8 τελειώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Μετά τις διακοπές, έχω βουτήξει στο Flight Simulator. Αυτό το μαγικό κουτί που λέγεται Series X με έφερε πίσω στο club των simmers χωρίς να πρέπει να κάτσω να ασχοληθώ να στήσω και να συντηρώ PC (λες και δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω).

Το game τρέχει σε full resolution στο 1440p monitor μου, δεν έχω δει ούτε μισό resolution drop. Το framerate με ενεργοποιημένο VRR κυμαίνεται στα 50-60fps με ελάχιστα drops πιο κάτω όταν είναι πιο απαιτητική η σκηνή (μεγάλες πόλεις - χαμηλά flyovers - μεγάλα αεροδρόμια σε ώρες αιχμής).

Όλα τα visuals, ειδικά lighting και landscapes είναι πραγματικά next-gen σε ποιότητα. Βγάζει μάτι οτι αυτά δεν τα έβλεπες στην προηγούμενη γεννιά ούτε σε cutscenes

Παίζω με controller για τα flight controls και mouse/keyboard για όλα τα υπόλοιπα.

Υπάρχουν bugs, απ'ότι διαβάζω είναι κοινά και στο PC version, η Asobo όμως είναι πολύ ενεργή στα forums.

Έκαναν join την Asobo οι τύποι της "Working Title" που έφτιαχναν community mods με τρομερό ρεαλισμό και τεχνογνωσία. Αυτό είναι τρομερά θετικό για το μέλλον, ήδη το Garmin G1000 NXi mod τους είναι στο marketplace και για το Xbox, και σε λίγο θα κάνει replace και το stock.

Το μόνο θέμα με το Xbox version είναι μάλλον το licensing. Δεν έχουν μιλήσει για το πως θα μπορούσαμε να περνάμε liveries και άλλες customιές, που έχουν πάνω λογότυπα από εταιρίες κλπ, εφόσον περνάνε μέσα από το marketplace αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Λοιπόν.

Μετά τις διακοπές, έχω βουτήξει στο Flight Simulator. Αυτό το μαγικό κουτί που λέγεται Series X με έφερε πίσω στο club των simmers χωρίς να πρέπει να κάτσω να ασχοληθώ να στήσω και να συντηρώ PC (λες και δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω).

Το game τρέχει σε full resolution στο 1440p monitor μου, δεν έχω δει ούτε μισό resolution drop. Το framerate με ενεργοποιημένο VRR κυμαίνεται στα 50-60fps με ελάχιστα drops πιο κάτω όταν είναι πιο απαιτητική η σκηνή (μεγάλες πόλεις - χαμηλά flyovers - μεγάλα αεροδρόμια σε ώρες αιχμής).

Όλα τα visuals, ειδικά lighting και landscapes είναι πραγματικά next-gen σε ποιότητα. Βγάζει μάτι οτι αυτά δεν τα έβλεπες στην προηγούμενη γεννιά ούτε σε cutscenes

Παίζω με controller για τα flight controls και mouse/keyboard για όλα τα υπόλοιπα.

Υπάρχουν bugs, απ'ότι διαβάζω είναι κοινά και στο PC version, η Asobo όμως είναι πολύ ενεργή στα forums.

Έκαναν join την Asobo οι τύποι της "Working Title" που έφτιαχναν community mods με τρομερό ρεαλισμό και τεχνογνωσία. Αυτό είναι τρομερά θετικό για το μέλλον, ήδη το Garmin G1000 NXi mod τους είναι στο marketplace και για το Xbox, και σε λίγο θα κάνει replace και το stock.

Το μόνο θέμα με το Xbox version είναι μάλλον το licensing. Δεν έχουν μιλήσει για το πως θα μπορούσαμε να περνάμε liveries και άλλες customιές, που έχουν πάνω λογότυπα από εταιρίες κλπ, εφόσον περνάνε μέσα από το marketplace αναγκαστικά.

Θα πάρεις Hotas;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Θα πάρεις Hotas;

Περιμένω το VelocityOne της Turtle Beach ή/και να δω τι ετοιμάζει η HONEYCOMB.

Επίσης θα χρειαστεί USB hub με όλα αυτά, ελπίζω να υποστηρίζονται 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρξε διαστημα κατα το οποιο εξεταστηκε περαιτερω επεκταση της αναβολης κυκλοφοριας του Halo Infinite απο την 343 Industries, συμφωνα με το παρακατω αρθρο.

https://comicbook.com/gaming/news/halo-infinite-release-date-delay-considered/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, privateer είπε

 

 

Δείχνει όμορφο ! Για κάποιο λόγο μου άρεσε ότι είδα ... Μου θύμισε το TumblePop σε νέα γενιά δεν ξέρω γιατί .. ίσως η <<σκούπα>> ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Υπηρξε διαστημα κατα το οποιο εξεταστηκε περαιτερω επεκταση της αναβολης κυκλοφοριας του Halo Infinite απο την 343 Industries, συμφωνα με το παρακατω αρθρο.

https://comicbook.com/gaming/news/halo-infinite-release-date-delay-considered/

Και αυτό που το παιχνίδι δεν θα έχει Co op στο launch ποσο τραγικό;

Κάτι από Cyberpunk θυμίζει η όλη φάση, προσπάθησαν μάλλον να φτιάξουν κάτι μεγαλεπήβολο και μοναδικό και είδαν στην πορεία ότι δεν τους βγαίνει όπως θα ήθελαν.

Επίσης, το παιχνίδι υποτίθεται ότι θα ήταν launch τίτλος. Αντί για αυτό κοντεύουμε Σεπτέμβρη και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί ημερομηνία κυκλοφορίας. Και ο πιο μεγάλος φαν θα πρέπει να κρατάει μικρό καλάθι πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...