Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Και αυτό που το παιχνίδι δεν θα έχει Co op στο launch ποσο τραγικό;

Κάτι από Cyberpunk θυμίζει η όλη φάση, προσπάθησαν μάλλον να φτιάξουν κάτι μεγαλεπήβολο και μοναδικό και είδαν στην πορεία ότι δεν τους βγαίνει όπως θα ήθελαν.

Επίσης, το παιχνίδι υποτίθεται ότι θα ήταν launch τίτλος. Αντί για αυτό κοντεύουμε Σεπτέμβρη και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί ημερομηνία κυκλοφορίας. Και ο πιο μεγάλος φαν θα πρέπει να κρατάει μικρό καλάθι πλέον.

Σοβαρο μειον η ελλειψη του co-op campaign, το οποιο ειναι αναποσπαστο κομματι της Halo κληρονομιας. Θελω ωστοσο να διατηρησω θετικο πνευμα ως προς την τελικη εκβαση του εγχειρηματος παρα τα (πολλα) συννεφα. Σε 3 μηνες θα ξερουμε σε καθε περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σοβαρο μειον η ελλειψη του co-op campaign, το οποιο ειναι αναποσπαστο κομματι της Halo κληρονομιας. Θελω ωστοσο να διατηρησω θετικο πνευμα ως προς την τελικη εκβαση του εγχειρηματος παρα τα (πολλα) συννεφα. Σε 3 μηνες θα ξερουμε σε καθε περιπτωση.

 

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Και αυτό που το παιχνίδι δεν θα έχει Co op στο launch ποσο τραγικό;

Κάτι από Cyberpunk θυμίζει η όλη φάση, προσπάθησαν μάλλον να φτιάξουν κάτι μεγαλεπήβολο και μοναδικό και είδαν στην πορεία ότι δεν τους βγαίνει όπως θα ήθελαν.

Επίσης, το παιχνίδι υποτίθεται ότι θα ήταν launch τίτλος. Αντί για αυτό κοντεύουμε Σεπτέμβρη και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί ημερομηνία κυκλοφορίας. Και ο πιο μεγάλος φαν θα πρέπει να κρατάει μικρό καλάθι πλέον.

Εγώ πάλι νομίζω οτι θα πάει πολύ καλά για ακριβώς τους ίδιους λόγους να λέμε την αλήθεια. Αντί να χώσουν τα πάντα μέσα και να τρέχουν, κάνουν staged release με τελειοποιημένα τα πιο core components.

Προσωπικά δεν είμαι και κάνας τρελός φαν της σειράς, αλλα απ 'ότι φάνηκε στο multiplayer alpha τους, φαίνεται οτι έχει γίνει πολύ σωστή δουλειά.

Ξέρω οτι το split screen co-op είναι για κάποια μερίδα κόσμου σημαντικό, αλλα να κρατήσεις το game 3 μήνες πίσω, με όλο το feedback και bugfixing που θα χάσει δεν έχει κανένα παντελώς νόημα IMHO

Επεξ/σία από chncynic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, privateer είπε

Επισης ειμαι στην beta του riders republic. Extreme sports σε open world. Απο οσα εχω δει θα ειναι καλο.

Από θέμα χειρισμού πως είναι; Μου φαίνεται ενδιαφέρον ως concept, αλλά φοβάμαι μήπως είναι σαν το steep, το οποίο όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να συνηθίσω με τίποτα. Λες και δεν είχα παίξει 3rd person άλλη φορά, τόσο χάλια πήγαινα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, stevenfins said:

Από θέμα χειρισμού πως είναι; Μου φαίνεται ενδιαφέρον ως concept, αλλά φοβάμαι μήπως είναι σαν το steep, το οποίο όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να συνηθίσω με τίποτα. Λες και δεν είχα παίξει 3rd person άλλη φορά, τόσο χάλια πήγαινα

Αν και δεν εχω παιξει το Steep ο χειρισμος ευκολος μου φανηκε. Εχει και καποια assists να απενεργοποιησεις φανταζομαι για να το κανεις πιο ρεαλιστικο αλλα δεν το δοκιμασα. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostiger είπε

Υπηρξε διαστημα κατα το οποιο εξεταστηκε περαιτερω επεκταση της αναβολης κυκλοφοριας του Halo Infinite απο την 343 Industries, συμφωνα με το παρακατω αρθρο.

https://comicbook.com/gaming/news/halo-infinite-release-date-delay-considered/

Απο το να βγει σαν το 5 καλύτερα να το βγάλουν όταν πρέπει και να μην είναι σούπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί να δοκιμάσει κάποιος να μπει ασύρματα να παίξει με κάποιο κινητό? Έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικά controllers και κάποια κουμπιά δε δουλεύουν καθόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Υπάρχει τρόπος να βάλω συντόμευση του πλήρους τερματισμού στην αρχική οθόνη του xbox;

2) Ανεξαρτήτως του fps boost, το Assasin's creed odyssey έχει καλά γραφικά/physics κλπ σε xbox;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, The_Judas είπε

1) Υπάρχει τρόπος να βάλω συντόμευση του πλήρους τερματισμού στην αρχική οθόνη του xbox;

Χμμ αυτό θα με έψηνε και μένα, άλλες φορές θέλω full shutdown άλλες όχι (όχι για restart, για απενεργοποίηση κανονικά)

Όπως έχουν restart στο παρατεταμένο Guide button press, θα ήθελα να έχουν και full shutdown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...