Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, privateer είπε

 

 

 

Ο κόσμος του FH5 είναι καταπληκτικός, το θέμα είναι τι θα θυσιαστεί στο performance mode.

Έχω ξενερώσει άσχημα με τα 30fps.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@privateer

 Δίνουν την σούπα στο Humble Trove και δίνουν το καλό πράγμα στο Game Pass.

Αυτά δεν γίνονται!!! Ούτε δηλαδή ο αισιδοξότερος δεν το φανταζόταν.

Τώρα μένει να μπει και το Uplay Plus και μιλάμε για μονόδρομο για κάθε gamer παγκοσμίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Lobo10 said:

Ο κόσμος του FH5 είναι καταπληκτικός, το θέμα είναι τι θα θυσιαστεί στο performance mode.

Έχω ξενερώσει άσχημα με τα 30fps.

Πάλι κατάφεραν να μας εντυπωσιασουν. Θα έχει και 60 fps mode. 

 

Αν και επειδή παίζω και το 3 που είναι στα 30 τα horizon είναι από τα λίγα παιχνίδια που δεν με ενοχλεί το 30αρι. Θα είμαι σε δίλημμα όταν βγει που θα καταλήξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα παιχνιδια του pass μπορεις να τα παιξεις μονο σε standard edition και για να παιξεις σε gold η ultimate θα πρεπει αγορασεις το παιχνιδι με την αντιστοιχη εκδοση ξεχωριστα η θα πληρωσεις μονο την εκδοση χωρις να το αγορασεις μεσω pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, privateer είπε

Πάλι κατάφεραν να μας εντυπωσιασουν. Θα έχει και 60 fps mode. 

 

Αν και επειδή παίζω και το 3 που είναι στα 30 τα horizon είναι από τα λίγα παιχνίδια που δεν με ενοχλεί το 30αρι. Θα είμαι σε δίλημμα όταν βγει που θα καταλήξω.

Συμφωνα με αυτό https://www.gamesradar.com/forza-horizon-5-performance-mode-benchmarks-revealed/ 

δεν θα υπάρχει κανένα προβλημα στο XsX και μια χαρά θα πλησιάζει 2160p@60Hz, απο οτι λενε οι devs.  Η ανάλυση του XsS απο την άλλη θα ειναι χαμηλότερη για να πετύχει 60fps. Θεωρώ οτι στη χειρότερη περίπτωση στο XsX να τρέχει dynamic με 1440p...2160p@ 60Hz. Μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FPS>Resolution

Όταν έκανα το άλμα από το One S στο Series X αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο στο FH4 ήταν η ομαλότητα και όχι τα γραφικά. Επίσης, μιλάμε για racing τίτλο. Το 60αρι θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο για κάθε game αυτού του genre.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Κατάφερε κανείς να ενεργοποιήσει το FPS Boost στο AC Odyssey που υποτίθεται ότι κυκλοφόρησε χθες; Ενώ το Series X μου, μου λέει ότι έγινε updated χθες το παιχνίδι, σαν version έχω ακόμα την 1.5.5, στα compatibility settings της οποίας είναι γκριζαρισμένο το FPS Boost. Αν δεν κάνω λάθος, η νέα δυνατότητα θα αφορά την έκδοση 1.6.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, ClawHammer είπε

Καλησπέρα. Κατάφερε κανείς να ενεργοποιήσει το FPS Boost στο AC Odyssey που υποτίθεται ότι κυκλοφόρησε χθες; Ενώ το Series X μου, μου λέει ότι έγινε updated χθες το παιχνίδι, σαν version έχω ακόμα την 1.5.5, στα compatibility settings της οποίας είναι γκριζαρισμένο το FPS Boost. Αν δεν κάνω λάθος, η νέα δυνατότητα θα αφορά την έκδοση 1.6.0.

Δεν γίνεται μέσω FPS Boost. Το ίδιο το patch 1.6.0 προσθέτει τη δυνατότητα native στο παιχνίδι χωρίς να πειράξεις κανένα setting. 
 

Κάνε μια επανεκκίνηση μήπως και το κατεβάσει. Εγώ το πήρα κανονικά εχθές και παίζω στα 60fps. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, privateer είπε

 

Έχουν ένα-ενάμιση μήνα το CoD Vanguard και το BF 2042 για να πουλήσουν ότι προλάβουν.

Με τις απαράδεκτες επιλογές που κάνουν εκατέρωθεν τελευταία, βλέπω το μερίδιο αγοράς που τους αναλογεί να πέφτει δραματικά μετά την κυκλοφορία του Halo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Charismo said:

Έχουν ένα-ενάμιση μήνα το CoD Vanguard και το BF 2042 για να πουλήσουν ότι προλάβουν.

Με τις απαράδεκτες επιλογές που κάνουν εκατέρωθεν τελευταία, βλέπω το μερίδιο αγοράς που τους αναλογεί να πέφτει δραματικά μετά την κυκλοφορία του Halo.

H beta/alpha του BF δεν αφησε καλες εντυπωσεις αλλα πιστευω στο τελος θα ειναι καλο παιχνιδι. Το cod εχει το θετικο οτι θα εχει την μηχανη του 2019 αλλα δευτερος παγκοσμιος δεν εχει πολλους fan. Ουτε και αλλιως παλι warzone θα παιζουν και θα εξαρτηθει αν θα κανει δουλεια το νεο anticheat αλλιως θα παει απατο. To halo οσοι παιξαν την βετα ειχαν μονο τα καλυτερα να πουν (ελπιζω να μπω στην επομενη) οποτε ειναι ευκαιρια να τους χτυπησει μιας και πολλοι οταν θα βγει θα εχουν αρχισει να βαριουνται τα BF και COD.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Charismo είπε

Έχουν ένα-ενάμιση μήνα το CoD Vanguard και το BF 2042 για να πουλήσουν ότι προλάβουν.

Με τις απαράδεκτες επιλογές που κάνουν εκατέρωθεν τελευταία, βλέπω το μερίδιο αγοράς που τους αναλογεί να πέφτει δραματικά μετά την κυκλοφορία του Halo.

Ναι ειδικά το call of duty να το φοβασαι πολυ,οπως και τα προηγουμενα,δεν πουλανε καθολου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις πήρε επίσημα και το X/S badge το AC Odyssey.
 

Για όσους έχουν εξωτερικό σκληρό, το παιχνίδι τρέχει κανονικά από εκεί χωρίς να χρειάζεται να το μεταφέρετε στην internal storage. Αναφορικά, το ίδιο ισχύει και για το Shadow of Tomb Raider. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...