Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Δεν γίνεται μέσω FPS Boost. Το ίδιο το patch 1.6.0 προσθέτει τη δυνατότητα native στο παιχνίδι χωρίς να πειράξεις κανένα setting. 
 

Κάνε μια επανεκκίνηση μήπως και το κατεβάσει. Εγώ το πήρα κανονικά εχθές και παίζω στα 60fps. 

Και εγώ το έχω από χθες. Μετά από 160 ώρες είναι σα να ξεκίνησα να παίζω καινούριο παιχνίδι. Πραγματικά η διαφορά είναι χαοτική. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Και εγώ το έχω από χθες. Μετά από 160 ώρες είναι σα να ξεκίνησα να παίζω καινούριο παιχνίδι. Πραγματικά η διαφορά είναι χαοτική. 

Εγώ το είχα αγορασμένο σε εκπτώσεις πάνω από ένα χρόνο πριν αλλά δεν το άγγιξα ελπίζοντας να έρθει τελικά το 60fps update.

Μακάρι να γίνει το ίδιο και για το Origins το οποίο το έχω και αυτό αλλά δεν το έπαιξα ακόμα για τον ίδιο λόγο. 
 

Όπως και να χει, το σπρώξιμο στα 60fps αυτή τη γενιά είναι το μεγαλύτερο bonus για μένα και ο βασικός λόγος που άφησα το PC gaming. Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι. 
 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα να πάρει 60αρι γιαυτό και το ξεκίνησα. Και εγώ έχω πάρει origins και unity που δεν έχω παίξει. Για το 2ο το βλέπω πολύ δύσκολο να πάρει αλλά πλέον δεν τα ακουμπάω... 

Και εγώ πάντως πολύ καιρό τα είχα αγορασμένα από brasil. Έπαιξα το valhalla και μετά άρχισα να πηγαίνω προς τα πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,ψάχνω ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι όσο γίνεται πιο vfm και να δουλεύει άρτια στην κονσόλα,έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια απορία, στο store έχει το AC odyssey gold edition προσφορά στα 30€ αλλά χωρίς το x|s banner(aka 60fps που αναφέρετε από πάνω), ενώ στην απλή version των 70€ αναγράφεται το σηματάκι. Αυτό τι σημαίνει πρακτικά; Αν αγοράσω το gold θα παίζω στα 60 FPS η μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iskon είπε

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια απορία, στο store έχει το AC odyssey gold edition προσφορά στα 30€ αλλά χωρίς το x|s banner(aka 60fps που αναφέρετε από πάνω), ενώ στην απλή version των 70€ αναγράφεται το σηματάκι. Αυτό τι σημαίνει πρακτικά; Αν αγοράσω το gold θα παίζω στα 60 FPS η μπα;

Εγώ πριν πολύ καιρό είχα πάρει το odyssey gold από Βραζιλία στα 11 €. Πήρε το update κανονικά. Γενικά έχουμε ψωνίσει αρκετοί από εδώ από αλλά regions με χαμηλές τιμές. Θεωρώ πως οποία έκδοση και να πάρεις πάντως θα παίζεις στα 60 fps. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα τον επίλογο. Έφτυσα αίμα νομίζω με ξεζούμισε το Hades. Για αυτό έχει μόνο 0.30% το achievement. Για roguelike έχει τρομακτικη επαναληψιμότητα. Με εξαίρεση τα Hidden Aspect of Infernal Weapons νομίζω στα 50 runs καταλαβαίνεις τις σημαντικότερες συνεργείες και το παιχνίδι επαναλαμβάνεται πολύ.

Και πάλι στην ιστορία, παρουσίαση, μουσική, ύφος και ακόμα και το management για το σπίτι του Άδη ήταν κάτι που πρόσθετε και δεν κούραζε.

Πάω για 12 minutes τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκπληκτικό platform το Psychonauts 2. Έχει «κάτι» που σε τραβάει να συνεχίσεις να παίζεις χωρίς να καταλαβαίνεις πότε περνάει η ώρα. 
 

Ίσως είναι το art direction που είναι πολύ ιδιαίτερο με αυτή την πανδαισία χρωμάτων και περίεργων σχημάτων καθώς και οι πρωτότυποι χαρακτήρες με πολύ καλά voiceovers. 

Παίζοντας, ο κόσμος γύρω σου μεταβάλλεται και αλλάζει συνεχώς κάνοντας σε να μη χάνεις ποτέ το ενδιαφέρον σου να συνεχίσεις. Και όλο αυτό συνδυάζεται με κλασικούς αλλά στιβαρούς μηχανισμούς gameplay. 

Εξαιρετική δουλειά. Όσοι είναι fans των platform games, εννοείται ότι πρέπει να το πάρουν με κλειστά μάτια. Εχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι αδικείται και δεν λαμβάνει την προσοχή που του αξίζει από τα media επειδή δεν έχει κραυγαλέο όνομα άλλων εμπορικών σειρών. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εκπληκτικό platform το Psychonauts 2. Έχει «κάτι» που σε τραβάει να συνεχίσεις να παίζεις χωρίς να καταλαβαίνεις πότε περνάει η ώρα. 
 

Ίσως είναι το art direction που είναι πολύ ιδιαίτερο με αυτή την πανδαισία χρωμάτων και περίεργων σχημάτων καθώς και οι πρωτότυποι χαρακτήρες με πολύ καλά voiceovers. 

Παίζοντας, ο κόσμος γύρω σου μεταβάλλεται και αλλάζει συνεχώς κάνοντας σε να μη χάνεις ποτέ το ενδιαφέρον σου να συνεχίσεις. Και όλο αυτό συνδυάζεται με κλασικούς αλλά στιβαρούς μηχανισμούς gameplay. 

Εξαιρετική δουλειά. Όσοι είναι fans των platform games, εννοείται ότι πρέπει να το πάρουν με κλειστά μάτια. Εχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι αδικείται και δεν λαμβάνει την προσοχή που του αξίζει από τα media επειδή δεν έχει κραυγαλέο όνομα άλλων εμπορικών σειρών. 

Εγώ έπαιξα το 1 στα γεράματα πρίν κάνα 6μηνο και καταενθουσιάστηκα. Τρομερή δουλειά στους χαρακτήρες/διαλόγους! Αν σου αρέσει το 2 και δεν έχεις παίξει το 1, θα τρομάξεις λίγο με τα γραφικά και τον χειρισμό του 2000φάση αλλα αξίζει και αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...