Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, iskon είπε

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια απορία, στο store έχει το AC odyssey gold edition προσφορά στα 30€ αλλά χωρίς το x|s banner(aka 60fps που αναφέρετε από πάνω), ενώ στην απλή version των 70€ αναγράφεται το σηματάκι. Αυτό τι σημαίνει πρακτικά; Αν αγοράσω το gold θα παίζω στα 60 FPS η μπα;

Το αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο εχθές. Η έκδοση που βγάζει σε Series X είναι η 1.5.5.2663 (και όχι 1.6.0)

Δεν είμαι σίγουρος αν τρέχει στα 60fps, καθώς δεν το είχα ξαναπαίξει για να παρατηρήσω διαφορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsomby είπε

Το αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο εχθές. Η έκδοση που βγάζει σε Series X είναι η 1.5.5.2663 (και όχι 1.6.0)

Δεν είμαι σίγουρος αν τρέχει στα 60fps, καθώς δεν το είχα ξαναπαίξει για να παρατηρήσω διαφορές. 

Και εγώ τελικά την έκδοση που αναφέρεις έχω και το παιχνίδι τρέχει στα 60fps. 
 

Τι εννοείς δεν είσαι σίγουρος; Νομίζω ότι η διαφορά από τα 30 στα 60 είναι εύκολα αντιληπτή στο μάτι άσχετα με το αν έχεις παίξει ή όχι ένα συγκεκριμένο παιχνίδι. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Εξαιρετική δουλειά. Όσοι είναι fans των platform games, εννοείται ότι πρέπει να το πάρουν με κλειστά μάτια. Εχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι αδικείται και δεν λαμβάνει την προσοχή που του αξίζει από τα media επειδή δεν έχει κραυγαλέο όνομα άλλων εμπορικών σειρών. 

Κάπου διάβασα ένα σχόλιο πως είναι επιστροφή στις καθαρόαιμες πλατφόρμες που το θεωρώ παντελώς άτοπο, ακόμα και το Yoshi είναι πολύ περισσότερη καθαρόαιμη πλατφόρμα σε σχέση με το P2.

Το Ρ2 αδικείται επειδή ακριβώς όταν κατατάσσεται ως παιχνίδι πλατφόρμας ενώ προσφέρει και άλλα στοιχεία όπως περιπέτεια και δράση. Ουσιαστικά είναι ένα υβρίδιο και αποτελεί μια ξεχωριστή κατηγορία από μόνο του λόγω της διαφορετικότητας μέσω των ψυχικών δυνατοτήτων και αισθητικής. 

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mansa2k είπε

Κάπου διάβασα ένα σχόλιο πως είναι επιστροφή στις καθαρόαιμες πλατφόρμες που το θεωρώ παντελώς άτοπο, ακόμα και το Yoshi είναι πολύ περισσότερη καθαρόαιμη πλατφόρμα σε σχέση με το P2.

Το Ρ2 αδικείται επειδή ακριβώς όταν κατατάσσεται ως παιχνίδι πλατφόρμας ενώ προσφέρει και άλλα στοιχεία όπως περιπέτεια και δράση. Ουσιαστικά είναι ένα υβρίδιο και αποτελεί μια ξεχωριστή κατηγορία από μόνο του λόγω της διαφορετικότητας μέσω των ψυχικών δυνατοτήτων και αισθητικής. 

ισως αν θελει καποιος να του βαλει ταμπελα, να το πει ειναι action 3D platformer του στυλ που βλεπαμε κατα κορον επι PS2 αλλα σημερα εχει σχεδον εξαφανιστει. Περα απο Mario Odyssey, yooka-laylee και αντε κ Super Lucky's Tale δεν εχουμε κ πολλα αλλα παραπλησια εδω κ πολλα χρονια. Κ με το μεγαλο αβανταζ απεναντι σε αυτα οτι το P2 εχει κ γερη ιστορια κ τρελη παλαβομαρα που το κανει να ξεφευγει εντελως κ να ξεχωριζει απο τον ανταγωνισμο.

Εχω γραψει 15 ωρες ηδη κ δε θελω να τελειωσει. αν συνεχισει ετσι θα ειναι ανετα το GotY ως τωρα για εμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφη η limeted Halo edition για το sX , τοσο που σκεφτομαι να δωσω τη δικια μου κ να παρω αυτην ! Για psycho2 τωρα φαινεται παιχνιδαρα απο αυτα που μεγαλωσαμε μαζι απλα αν ηταν ps exclusive θα ειχε ενα 92+ σιγουρο 😏

Οπως κ να χει απο τον προηγουμενο μηνα με Flight sim , Ascent , Hades με Psychonauts2 οπως κ το Τhe Gunk που ανυπομονω να το παιξω το με το gamepass "γιναμε" 😉

Και μετα με Forza horizon 5 και Ηalo απογειωθηκαμε κ ολας !!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το Hades . Το πήγα μέχρι το 3ο boss με κράτησε το ενδιαφέρον . Με χάλασε το γεγονός ότι επειδή πέθανα θα πρέπει πάλι απο τον 1ο κόσμο . Υπολόγιζα ότι τουλάχιστον θα ξεκινήσω απο την αρχή του 3ου κόσμου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ωραίο το Hades . Το πήγα μέχρι το 3ο boss με κράτησε το ενδιαφέρον . Με χάλασε το γεγονός ότι επειδή πέθανα θα πρέπει πάλι απο τον 1ο κόσμο . Υπολόγιζα ότι τουλάχιστον θα ξεκινήσω απο την αρχή του 3ου κόσμου 

Έτσι είναι όλα τα roguelites, κάθε φορά απ' την αρχή. Αυτό που σε κρατάει είναι τα διαφορετικά builds.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είχα παίξει ελάχιστα roguelite στην ζωή μου,το hades το θεωρώ επικίνδυνα εθιστικό και πραγματικά δεν θυμάμαι να καίγομαι τόσο πολύ σε game μέσα σε τόσο λίγες μέρες κυκλοφορίας του. Ηδη μετράω  65 ώρες αλλά και 8 μέρες που έλειπα διακοπές.

Εκπληκτικό απλά.

 

Χθές δοκίμασα 12 minutes,πολύ πρωτότυπο και ενδιαφέρον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό το Hades! 36 ώρες και το τελείωσα μία φορά. Δεν θα παίξω άλλο όμως για τους τίτλους τέλους γιατί κάπου είδα ότι θέλει να το τελειώσεις 10 φορές! Πάμε γι' άλλα! (Έχει και epilogue που θέλει ακόμα περισσότερο grinding...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, GaGaS_Thess said:

Λίγο πάνω από 2;2€ ΜΑΖΙ με το spyro, αλλά από Βραζιλία μεριά. 

 

Σκέτο το crash βγαίνει λίγο πάνω από 12€ (Βραζιλία και πάλι) 

 

 

Αν κάποιος όμως δε θέλει να "μπλέξει" με τις εκεί αγορές, τότε τα 20€ είναι καλή τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...