Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Quarterly reminder οτι το SeX ειναι το πιο vfm high end hardware που εχουμε δει εδω και χρονια. 

Πραγματικά εχουν περασει 7 μηνες, εχω παρει 2 κονσολες και ακομα το θαυμαζω οποτε το βλεπω.

Στα του gaming, μια απίστευτη εκπληξη για μενα ηταν το immortals, fenyx rising. Το ξεκινησα σε jb ps4 εντελως τυχαια και αφοτου επαιξα 4-5 ωρες το αγορασα κανονικα στο SeX για να το παιξω οπως του αξίζει.  Νομιζα οτι θα ηταν ενα βαρετο botw clone και παρολο που ειναι πραγματικα κλωνος ειναι μια πολυ πιο fun, καλυτερη εκδοση του zelda. Ειναι βελτιωμενο απο ολες τις αποψεις και ειναι από πο τα παιχνιδια που σε προκαλουν να εξερευνήσεις την καθε γωνιά τους.

Ξερω οτι ειναι λιγο ιεροσυλία αυτο που λεω (οι περισσότεροι ξερουν τη λατρεια μου για τα zelda) , αλλα it is what it is. Δεν έχει κατι βαρετο η busywork για το γαμωτο. Ειναι pure fun. 

Η Ubisoft το εκαψε αυτο το παιχνιδι. Το εβγαλε μαζι με το (μετριοτατο) φετινο AC και το (κακιστο) Watchdogs Legion και χαθηκε εντελως διχως κανενα ουσιαστικο σπρωξιμο.

Και ειναι με διαφορα το καλύτερο παιχνιδι απο τα τρια. Αλλα τραγική κυκλοφορία (και μη πιασω κ το βλακώδες όνομα) του στέρησε κατι πολυ πολυ καλυτερο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Quarterly reminder οτι το SeX ειναι το πιο vfm high end hardware που εχουμε δει εδω και χρονια. 

Πραγματικά εχουν περασει 7 μηνες, εχω παρει 2 κονσολες και ακομα το θαυμαζω οποτε το βλεπω.

Στα του gaming, μια απίστευτη εκπληξη για μενα ηταν το immortals, fenyx rising. Το ξεκινησα σε jb ps4 εντελως τυχαια και αφοτου επαιξα 4-5 ωρες το αγορασα κανονικα στο SeX για να το παιξω οπως του αξίζει.  Νομιζα οτι θα ηταν ενα βαρετο botw clone και παρολο που ειναι πραγματικα κλωνος ειναι μια πολυ πιο fun, καλυτερη εκδοση του zelda. Ειναι βελτιωμενο απο ολες τις αποψεις και ειναι από πο τα παιχνιδια που σε προκαλουν να εξερευνήσεις την καθε γωνιά τους.

Ξερω οτι ειναι λιγο ιεροσυλία αυτο που λεω (οι περισσότεροι ξερουν τη λατρεια μου για τα zelda) , αλλα it is what it is. Δεν έχει κατι βαρετο η busywork για το γαμωτο. Ειναι pure fun. 

Ενώ σκεφτόμουν να πάρω το συγκρκριμένο παιχνίδι από τότε που βγήκε, φοβόμουν πως θα είναι ένας ακόμη generic τίτλος που δεν προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο.

Είναι πράγματι τόσο καλό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Charismo είπε

Ενώ σκεφτόμουν να πάρω το συγκρκριμένο παιχνίδι από τότε που βγήκε, φοβόμουν πως θα είναι ένας ακόμη generic τίτλος που δεν προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο.

Είναι πράγματι τόσο καλό?

 

Εάν σου αρέσει το botw και γενικώς τα action puzzle games, πάρτο με κλειστά μάτια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Η Ubisoft το εκαψε αυτο το παιχνιδι. Το εβγαλε μαζι με το (μετριοτατο) φετινο AC και το (κακιστο) Watchdogs Legion και χαθηκε εντελως διχως κανενα ουσιαστικο σπρωξιμο.

Και ειναι με διαφορα το καλύτερο παιχνιδι απο τα τρια. Αλλα τραγική κυκλοφορία (και μη πιασω κ το βλακώδες όνομα) του στέρησε κατι πολυ πολυ καλυτερο. 

Μεγάλη αλήθεια αυτή. Και εγώ ασχολήθηκα με το valhalla (μεχ) αλλα το immortals (με το πραγματικά απαίσιο όνομα) δε το είχα δώσει την παραμικρή σημασία μέχρι που το έπιασα καταλάθος. Είναι όντως το καλύτερο (πιο διασκεδαστικό ενιγουέι) open world απο τα 3.

2 ώρες πριν, Charismo είπε

Ενώ σκεφτόμουν να πάρω το συγκρκριμένο παιχνίδι από τότε που βγήκε, φοβόμουν πως θα είναι ένας ακόμη generic τίτλος που δεν προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο.

Είναι πράγματι τόσο καλό?

Είναι generic τίτλος (ότι και να σημαίνει αυτό). Παρόλα αυτά είναι όπως είπα μια τουρμπαρισμένη έκδοση του botw. Κυριολεκτικά κλώνος αλλα με πολύ πιο πλήρες χάρτη και καλύτερο action. Τα vaults/shrines είναι εύκολα συγκρίσιμα αν όχι καλύτερα. Στα 20 απο μπραζίλ (μετάνιωσα που δεν πήρα την gold edition) αξίζει με τα χίλια. Τώρα τα 69.99 τα δικά μας... ούτε καν.

@Bourdoulas αστα bro και γω δε το πιστεύω οτι το γράφω αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω μηπως παρει κανα rdr2 60αρι που δεν το εχω παιξει.

Ακομα μαρεσει το shadow of war αλλα και αυτο 30αρι δεν μπορω να το παιξω.απορω πως δεν του εχουν δωσει 60αρι σαυτο.

Το mad max ειναι και γαμω τα games στα 60 -120 frames με frame boost. αλλα δεν εχει παρει patch το game ουτε για one x το παλιο.. οποτε μιλαμε για xbox one  εκδοση. Πολυ θολουρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια αστεία ερώτηση για τον controller του XSX.
Ενοχλεί να έχω μπαταρίες και καλώδιο ταυτόχρονα ή μπορεί να συμβεί κάτι στις μπαταρίες? 
Με απλό καλώδιο usb C, υπάρχει πιθανότητα να κάνει φόρτιση ή λειτουργεί κάνοντας bypass τις μπαταρίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiorta είπε

Καλησπέρα, μια αστεία ερώτηση για τον controller του XSX.
Ενοχλεί να έχω μπαταρίες και καλώδιο ταυτόχρονα ή μπορεί να συμβεί κάτι στις μπαταρίες? 
Με απλό καλώδιο usb C, υπάρχει πιθανότητα να κάνει φόρτιση ή λειτουργεί κάνοντας bypass τις μπαταρίες?

Δεν μπορεις να φορτισεις  μπαταριες μεσω του usb καλωδιου.

Καλωδιο εχεις οταν θες να παιξεις ενσυρματα.

Μπαταριες οταν θες να παιξεις ασυρματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν μπορεις να φορτισεις  μπαταριες μεσω του usb καλωδιου.

Καλωδιο εχεις οταν θες να παιξεις ενσυρματα.

Μπαταριες οταν θες να παιξεις ασυρματα.

 Ευχαριστώ. Αρα όταν έχω το καλώδιο δεν πειράζει να υπάρχουν και μπαταρίες μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiorta είπε

 Ευχαριστώ. Αρα όταν έχω το καλώδιο δεν πειράζει να υπάρχουν και μπαταρίες μέσα?

Πειράζει εννοείτε...μόνο αν έχεις το δικό του kit changer battery δεν υπάρχει πρόβλημα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiorta είπε

 Ευχαριστώ. Αρα όταν έχω το καλώδιο δεν πειράζει να υπάρχουν και μπαταρίες μέσα?

Δεν κερδιζεις κατι με το να το κανεις αυτο. Υποτιθεται οτι το ολο ''κολπο''στις επαναφορτιζομενες μπαταριες και την χρηση τους ειναι να φορτιζεις μια 4αδα,να χρησιμοποιεις τις 2 και μολις αδειασουν να τις βαλεις για φορτιση και να χρησιμοποιησεις τις αλλες.

Αρα με λιγα λογια να μην χρειαστει ποτε να βαλεις το καλωδιο,παρα μονο αν ολες οι μπαταριες ειναι αδειες και θελουν φορτιση(εαν θες να παιξεις και δεν μπορεις να περιμενεις).

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...