Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 hours ago, EuphangeL said:

 

Είναι γνωστό "visual" bug, την πραγματική ταχύτητα μπορείς να την δεις στο Network Settings -> Bandwidth Usage

Σύμφωνα με τα υπολειπόμενα gb του παιχνιδιού, όντως η ταχύτητα φαίνεται να πέφτει...

Τέλος οαμτων

21 hours ago, EuphangeL said:

 

Είναι γνωστό "visual" bug, την πραγματική ταχύτητα μπορείς να την δεις στο Network Settings -> Bandwidth Usage

Σύμφωνα με τα υπολειπόμενα gb του παιχνιδιού, όντως η ταχύτητα φαίνεται να πέφτει...

Τέλος πάντων, δε με ενοχλεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος όταν ένα παιχνίδι βγαίνει από το game pass και εγώ το σβήσω από την κονσόλα μετά αν πάω και το αγοράσω το save παραμένει και για πιο συγκεκριμένα εγώ κατεβάσει και παίζω το Red dead online αν από Δευτέρα που βγαίνει το σβήσω χάνεται ο χαρακτήρας μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, DimitriosT86 είπε

Καλησπέρα μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος όταν ένα παιχνίδι βγαίνει από το game pass και εγώ το σβήσω από την κονσόλα μετά αν πάω και το αγοράσω το save παραμένει και για πιο συγκεκριμένα εγώ κατεβάσει και παίζω το Red dead online αν από Δευτέρα που βγαίνει το σβήσω χάνεται ο χαρακτήρας μου; 

Τα saves δεν έχουν καμία σχέση με το Gamepass. Και μένουν και στην κονσόλα και στο cloud, ακόμα και μετά την απεγκατάσταση του παιχνιδιού (θέλει 2-3 πατήματα extra για να διαγραφούν οπότε δεν παίζει να γίνει καταλάθος).

Τώρα το RDO, λόγω της φύσης του, ενδεχομένως να μην αποθηκεύει τίποτα στην κονσόλα, αλλά να είναι όλα στην μεριά του σέρβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Τα saves δεν έχουν καμία σχέση με το Gamepass. Και μένουν και στην κονσόλα και στο cloud, ακόμα και μετά την απεγκατάσταση του παιχνιδιού (θέλει 2-3 πατήματα extra για να διαγραφούν οπότε δεν παίζει να γίνει καταλάθος).

Τώρα το RDO, λόγω της φύσης του, ενδεχομένως να μην αποθηκεύει τίποτα στην κονσόλα, αλλά να είναι όλα στην μεριά του σέρβερ.

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά διότι έχω το S και αυτό μου πιάνει το 1/3 του χώρου μου από την άλλη δε θέλω να χάσω ότι έχω κάνει κ σκοπεύω να το αγοράσω οπότε να το κάνω ένα uninstall να μην πιάνει χώρο κ βλέπουμε. 

Φίλε εχει 2 μέρες που το πήρα Και δεν ξέρω τι να πρώτο παίξω 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το The Artful Escape. Απο τα ομορφοτερα indies που εχω δει.
Gameplay σχεδον ανυπαρκτο, ειναι walking simulator στην ουσία, αλλα ειναι μια 4-5 ωρη μουσικη και οπτικη πανδεσία. Ειδικα αν γουσταρεις space guitar solos απο τα 80s, σκετο χάσιμο! 

Ειναι κ αυτο στο gamepass οποτε το προτείνω σε ολους να το δουν.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Skywalker333 said:

Τελος το The Artful Escape. Απο τα ομορφοτερα indies που εχω δει.
Gameplay σχεδον ανυπαρκτο, ειναι walking simulator στην ουσία, αλλα ειναι μια 4-5 ωρη μουσικη και οπτικη πανδεσία. Ειδικα αν γουσταρεις space guitar solos απο τα 80s, σκετο χάσιμο! 

Ειναι κ αυτο στο gamepass οποτε το προτείνω σε ολους να το δουν.

 

Και μόλις θα ποσταρα να το τσεκαρουν. Πολύ ωραίο παιχνίδι. Χαλαρωτικό και ότι πρέπει για OLED tv 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

80s και κιθαριστικά σολο φαίνονται δελεαστικος συνδυασμός αν και τα παιχνίδια της Annapurna δεν με έχουν ενθουσιασει. αφού είναι στο gamepass θα το δοκιμάσω!

Το breathe edge φαίνεται ενδιαφέρον space survival θα το δοκιμάσω και αυτό.

το psychonauts φοβερό παιχνίδι, σου κράτα συνέχεια το ενδιαφέρον, πολύ καλο gameplay και έχει εξαιρετικο tutorial.

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που λεει ο @Fulgore για το πρωτο red dead, να ρωτησω κατι,

Πεφτει ποτε η τιμη του στο store ή θα μενει για παντα στα €30?

Οπως και το Call of Duty 3 (2006) που ειναι συνεχεια στα €20

Θα πεσουν ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, Fulgore said:

Εχει μήπως πετύχει κάποιος red dead redemption 1 goty edition?

skroutz και σε μερικά amazon που κοιταξα,δεν βρήκα κάτι.

Το έχει στο γερμανικό Amazon στα 36 ευρώ. 

4 minutes ago, firepc said:

Τωρα που λεει ο @Fulgore για το πρωτο red dead, να ρωτησω κατι,

Πεφτει ποτε η τιμη του στο store ή θα μενει για παντα στα €30? 

Δεν υπάρχει λόγος, το game είναι τόσο μεγαλειώδες που 30 ευρώ είναι λίγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το έχει στο γερμανικό Amazon στα 36 ευρώ. 

Το είδα ευχαριστώ αλλα μάλλον θα περιμένω σε έκπτωση να μπει στο store η απλη,αλλά ευχαριστώ για την απάντηση(εκτός αν το πετύχω φθηνοτερα σε amazon μέχρι τότε).

27 λεπτά πριν, firepc είπε

Τωρα που λεει ο @Fulgore για το πρωτο red dead, να ρωτησω κατι,

Πεφτει ποτε η τιμη του στο store ή θα μενει για παντα στα €30?

Συμφωνα με εδω,πρέπει να μπαίνει 1φορά σχεδόν κάθε 6μήνες σε έκπτωση 

https://xbdeals.net/gr-store/game/622704/red-dead-redemption

Βέβαια το Undead Nightmare dlc,δεν νομίζω να υπάρχει ψηφιακό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...