Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γρήγορες εντυπώσεις από beta: Πολύ ωραίο flow στη μάχη, γραφικάρες και γουστάρω πολύ το θέμα με την ΑΙ που ρυθμίζεις δυσκολία κλπ για δοκιμές σε loadouts και 'ζέσταμα'. Αν όλα πάνε καλά θα είναι σούπερ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, hexenlord είπε

Αμαν! Βασιλης Οχιας μπλαστ φρομ δε παστ! Που σαι ρε συ!

Χαρούυυληηη!!! Χαθήκαμε φιλαράκι, που είναι οι καλές εποχές! Τώρα και με μωρό 3μηνών μπαίνω σπάνια. 

Όπως και να'χει cya inside!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ θετικες εντυπωσεις και απο εμενα μεχρι τωρα για την beta του halo ,  και δεν μου αρεσουν και πολυ  τα online fps..  Ειναι παρα πολυ διασκεδαστικο και μεχρι τωρα το ευχαριστιεμαι οσο δεν παει ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια σε ενα τεχνικο θεμα. Εχω αγοράσει αυτό https://www.gulikit.com/productinfo/506077.html και δουλευει μια χαρα στην usb c του ps5. Ειναι Plug n play βαζω τα freebuds pro και τα βλεπει αμεσως. 

Το Series X δεν εχει usb c(?) οποτε το συνδεω με το usb ανταπτορακι της συσκευασιας. Φαινεται οτι δουλευει , δηλαδη αναβουν τα δυο led που δειχνουν οτι λειτουργει και εχει βρει τα freebuds αλλα ο ηχος δεν περναει , τον ακουω απο την τιβι. 

Στο ps5 αντιθετα με το που αναψουν τα led ακουω απο τα freebuds και κοβεται ο ηχος της τιβι. 

Χανω κατι ή ειναι θέμα xbox? ΄Η μηπως ειναι καποια ρυθμιση απο το μενου που δεν μπορω να βρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, james9tito είπε

Μια βοηθεια σε ενα τεχνικο θεμα. Εχω αγοράσει αυτό https://www.gulikit.com/productinfo/506077.html και δουλευει μια χαρα στην usb c του ps5. Ειναι Plug n play βαζω τα freebuds pro και τα βλεπει αμεσως. 

Το Series X δεν εχει usb c(?) οποτε το συνδεω με το usb ανταπτορακι της συσκευασιας. Φαινεται οτι δουλευει , δηλαδη αναβουν τα δυο led που δειχνουν οτι λειτουργει και εχει βρει τα freebuds αλλα ο ηχος δεν περναει , τον ακουω απο την τιβι. 

Στο ps5 αντιθετα με το που αναψουν τα led ακουω απο τα freebuds και κοβεται ο ηχος της τιβι. 

Χανω κατι ή ειναι θέμα xbox? ΄Η μηπως ειναι καποια ρυθμιση απο το μενου που δεν μπορω να βρω? 

αλλο πρωτοκολο ηχου εχει το Xbox και αλλο το PS. Ο ιδιος ο κατασκευαστης γραφει οτι δεν το υποστηριζει. Ειναι το ιδιο πραγμα που γινεται και με τα ακουστικα. Βγαζει η ταδε εταιρια ακουστικο 300GR που υποστηριζεται ασυρματα για ps/pc και βγαζει και 300GRx που υποστηριζει Xbox/PC.
2 ακουστικα μονο στην αγορα υπαρχουν αυτη τη στιγμη που υποστηριζουν ασυρματα και τις δυο κονσολες, ολα τα αλλα είναι ή για το ένα ή για το άλλο.
Οποτε ή εχεις 2 ακουστικα ή στη μια κονσολα, κοτσαρεις 3.5mm καλωδιο πανω στο gamepad.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2021 στις 3:35 ΜΜ, D.Luffy είπε

Βρε παιδιά τι σκ@τ@ συμβαίνει με την εφαρμογή του Store?

Τις τελευταίες 2-3 περίπου βδομάδες σχεδόν κάθε μέρα κατεβάζει updates και παρόλα αυτά όταν πάω να κάνω launch την εφαρμογή πολλές φορές ζητάει πάλι update στο καπάκι! Ευτυχώς το store λειτουργεί και δεν με πετάει έξω ακόμα και αν αρνηθώ την αναβάθμιση αλλά έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό. Έχετε κι εσείς παρόμοιο θέμα? 

Μόνο το store σου βγάζει αναβάθμιση; 

Εγώ έχω εγκατεστημένα 25 παιχνίδια... κάθε λίγο και λιγάκι μου βγάζουν updates από 1GB έως και 60 (π.χ nba2k).

Οι κονσόλες είναι πλέον όπως τα κινητά με συνεχή updates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Μόνο το store σου βγάζει αναβάθμιση; 

Εγώ έχω εγκατεστημένα 25 παιχνίδια... κάθε λίγο και λιγάκι μου βγάζουν updates από 1GB έως και 60 (π.χ nba2k).

Οι κονσόλες είναι πλέον όπως τα κινητά με συνεχή updates...

Από παιχνίδια σπάνια μπορώ να σου πω. Παίζει ρόλο βέβαια και τι έχεις εγκατεστημένο. 
 

Το store είναι με διαφορά η εφαρμογή με τα περισσότερα updates σε εμένα. Απορώ γιατί μια τέτοια εφαρμογή απαιτεί τόσες αναβαθμίσεις. Το ίδιο συμβαίνει και στα Windows 10 με την συγκεκριμένη εφαρμογή και από κει έχει τις ρίζες της λογικά. Πάντως νέα πράγματα από άποψη λειτουργικότητας δεν βλέπω ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

αλλο πρωτοκολο ηχου εχει το Xbox και αλλο το PS. Ο ιδιος ο κατασκευαστης γραφει οτι δεν το υποστηριζει. Ειναι το ιδιο πραγμα που γινεται και με τα ακουστικα. Βγαζει η ταδε εταιρια ακουστικο 300GR που υποστηριζεται ασυρματα για ps/pc και βγαζει και 300GRx που υποστηριζει Xbox/PC.
2 ακουστικα μονο στην αγορα υπαρχουν αυτη τη στιγμη που υποστηριζουν ασυρματα και τις δυο κονσολες, ολα τα αλλα είναι ή για το ένα ή για το άλλο.
Οποτε ή εχεις 2 ακουστικα ή στη μια κονσολα, κοτσαρεις 3.5mm καλωδιο πανω στο gamepad.

Σε ευχαριστω, το ειχα παρει για switch και ps5 αλλα το switch εβαλε υποστηριξη bluetooth. Δεν προσεξα οτι δεν παιζει στο xbox αλλα οκ και για το ps5 χρησιμο ειναι . Ακουστικα εχω καλα ενσυρματα, το gulikit το ηθελα για καποιες φορες που θελω να παιξω στα γρηγορα μιση-μια ωρα και βαριεμαι να βαζω βγαζω καλωδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...