Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο χαίρομαι που κάνουν port όλο και περισσότερα παιχνίδια στρατηγικής για τις κονσόλες. To CoH εδώ φαίνεται πολύ καλό. Θυμίζω ότι θα βγουν και τα Age of Empires 2 και 4 το 23. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, rodosf1 είπε

τσεκάρετε Ms Flight Simulator screenshot από το ταπεινό xbox, ενα game που σε pc θέλει configuration 2000€+. Exclusive Series S/X εννοείται! 

https://www.xbox.com/play/media/RV9DKE2XV5

Αν αυτό δεν είναι art of computing, τι είναι... 

Το έβαλα από το gamepass την πρώτη μέρα που πήρα το Series X. Λόγω δουλειάς και επειδή μένω Σαντορίνη, κατέβασα το αεροδρόμιο του νησιού... Δεν υπάρχει αυτό που αντίκρυσα, σε 55ρα 4Κ και στα 120 ΗΖ... Η απεικόνιση είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Παιδιά γιατί σέρνονται οι σερβερ της Microsoft με 100αρα και κατεβάζω παιχνίδια με 5 mbps είναι δυνατόν?

 

 

με 95% κατεβάζω συνήθως του bandwidth. Μήπως είσαι με wifi? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

με 95% κατεβάζω συνήθως του bandwidth. Μήπως είσαι με wifi? 

Καλωδιακά είμαι, βασικά όταν παίζω ένα παιχνίδι ακόμα και αν είναι offline μου ρημάζει τη ταχύτητα, έπαιζα plaque tale και μολης το έκλεισα από 5 mbps πήγε 90 mbps, γιατί το κάνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Καλωδιακά είμαι, βασικά όταν παίζω ένα παιχνίδι ακόμα και αν είναι offline μου ρημάζει τη ταχύτητα, έπαιζα plaque tale και μολης το έκλεισα από 5 mbps πήγε 90 mbps, γιατί το κάνει αυτό?

Όταν παίζεις οποιοδήποτε παιχνίδι, βάζει κόφτη. Για να κατεβάζεις φουλ, δεν πρέπει να παίζεις τίποτα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Καλωδιακά είμαι, βασικά όταν παίζω ένα παιχνίδι ακόμα και αν είναι offline μου ρημάζει τη ταχύτητα, έπαιζα plaque tale και μολης το έκλεισα από 5 mbps πήγε 90 mbps, γιατί το κάνει αυτό?

σβήσε το game που παίζεις από το quick resume και θα φτιάξει. αλλά θα χάσεις το quick resume μέχρι την επόμενη φορά που θα το ξεκινήσεις πάλι το ίδιο game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Καλωδιακά είμαι, βασικά όταν παίζω ένα παιχνίδι ακόμα και αν είναι offline μου ρημάζει τη ταχύτητα, έπαιζα plaque tale και μολης το έκλεισα από 5 mbps πήγε 90 mbps, γιατί το κάνει αυτό?

Ότι είπε και ο φιλος πιο πάνω. Κάνε quit τα παιχνίδια που έχεις στο quick resume και στρώνει. Ναι έτσι γίνεται και στο δικό μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αξίζει η αγορά red dead redemption 2 στο series x ή να περιμένω την next gen έκδοση μιας και δε νομίζω να είναι free. Πια είναι η γνώμη σας?

Όσοι δεν το έχουμε παίξει περιμένουμε 60fps upgrade. Άντε να δούμε πότε θα δεήσει ο Rockstar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Αξίζει η αγορά red dead redemption 2 στο series x ή να περιμένω την next gen έκδοση μιας και δε νομίζω να είναι free. Πια είναι η γνώμη σας?

To ειχα σε PC ,το πέτυχα πρόσφατα σε φθηνό δισκάκι χβοχ ονε. Δεν θα το πρότεινα, εκτός αν γίνει update. 

Περιμένω τα wireless headset microsoft. Δυστύχώς Πολύ λίγες επιλογές το Proprietary wireless της microsoft. ειναι το αρνητικό με την επέκταση μνήμης. ήθελα και bluetooth για ταινίες στην TV.  η σύνδεση στο χειριστήριο είναι άβολη. Tα dolby atmos για headphones αξιζει η αγορά; θα ισχύει η ίδια αγορά και για PC ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Όσοι δεν το έχουμε παίξει περιμένουμε 60fps upgrade. Άντε να δούμε πότε θα δεήσει ο Rockstar.

Δεν θα δεησει απο οτι φαινεται

Μιας και ποτε δεν δινει αναβαθμισεις τσαμπα

Τελος η εκδοση για ps5  και series x,s εγινε cancel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Αξίζει η αγορά red dead redemption 2 στο series x ή να περιμένω την next gen έκδοση μιας και δε νομίζω να είναι free. Πια είναι η γνώμη σας?

Ακυρώθηκε η έκδοση για PS5/Xbox Series.

Δυστυχώς κι εγώ ήθελα να το ξαναπαίξω στο Series S, αλλά βλέπω στο YT ότι τρέχει σε 900p και θα είναι χειρότερα κι από το PS4 Pro που το πρωτοέπαιξα.

Ο μόνος λόγος που θέλω να το αγορασω ξανα είναι γιατί το έπαιξα βιαστικά για να το πουλήσω (έπαιξα μόνο τη βασική ιστορία) και σε κάποια τμήματα του παιχνιδιού είχε αρκετά framedrops κι ήθελα μια πιο σταθερή εμπειρία στο Series...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, τώρα με τις εκπτώσεις αγοράζετε κανένα παιχνίδι από αυτά που έχει το gamepass?

Σε περίπτωση που φύγουν απο το gamepass να τα έχετε; Μέχρι στιγμής έχω πάθει το αντίστροφο όπου έχω πληρώσει κάποια παιχνίδια που εν τέλη μπήκαν στο gamepass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...