Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ok, επειδή έχω αρχίσει και απελπίζομαι, ας ρωτήσω και εδώ.

Βρίσκετε games να αγοράσετε σε φυσιολογικές τιμές or is it just me; 

Ψάχνω διακαώς εδώ και κανά δίμηνο το Nier: Replicant και το Mass Effect Legendary, τα θέλω είτε μεταχειρισμένα physical, είτε digital από κλειδάδικο. Games 6μήνου είναι, υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπαιζαν στο 30άρι. Αμ δε, σε αγγελίες (είτε εδώ, είτε σε fb) δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα (και αν παρ' ελπίδα βρεθεί ένα από τα δύο, τότε η τιμή του είναι 5 ευρώ κάτω από καινούριου ξέγω 'γω), ενώ στα κλειδάδικα κοστίζουν όσο καινούρια physical. 

Σε καταστήματα που πουλάνε μεταχειρισμένα δεν υπάρχουν ποτέ, ενώ η τιμή τους σαν καινούρια είναι σχεδόν ίδια με το launch ακόμα (τα πρώτα skroutzομάγαζα που βαράνε την τιμή δεν έχουν διαθεσιμότητα).

Τι φάση; Εγώ όταν πουλάω μεταχειρισμένα games δεν μπορώ να τα δώσω πάνω από 10 ευρώ, τώρα τι έχει συμβεί ακριβώς; 

Καλό και χρυσό το Game Pass, αλλά αν θέλουμε να βρούμε game εκτός αυτού από που αγοράζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ok, επειδή έχω αρχίσει και απελπίζομαι, ας ρωτήσω και εδώ.

Βρίσκετε games να αγοράσετε σε φυσιολογικές τιμές or is it just me; 

Ψάχνω διακαώς εδώ και κανά δίμηνο το Nier: Replicant και το Mass Effect Legendary, τα θέλω είτε μεταχειρισμένα physical, είτε digital από κλειδάδικο. Games 6μήνου είναι, υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπαιζαν στο 30άρι. Αμ δε, σε αγγελίες (είτε εδώ, είτε σε fb) δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα (και αν παρ' ελπίδα βρεθεί ένα από τα δύο, τότε η τιμή του είναι 5 ευρώ κάτω από καινούριου ξέγω 'γω), ενώ στα κλειδάδικα κοστίζουν όσο καινούρια physical. 

Σε καταστήματα που πουλάνε μεταχειρισμένα δεν υπάρχουν ποτέ, ενώ η τιμή τους σαν καινούρια είναι σχεδόν ίδια με το launch ακόμα (τα πρώτα skroutzομάγαζα που βαράνε την τιμή δεν έχουν διαθεσιμότητα).

Τι φάση; Εγώ όταν πουλάω μεταχειρισμένα games δεν μπορώ να τα δώσω πάνω από 10 ευρώ, τώρα τι έχει συμβεί ακριβώς; 

Καλό και χρυσό το Game Pass, αλλά αν θέλουμε να βρούμε game εκτός αυτού από που αγοράζουμε;

Λίγο που έψαξα τώρα για το Mass Effect Legendary το βρήκα στα 46 ευρώ digital σε κλειδαδικο .. Ψάξε μια στο mtcgame, από εκεί είχα πάρει πέρυσι το fifa 21 next gen us στα 25 ευρώ ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του.. Εδώ ο τρόπος πως κάνεις αγορές από εκεί (δεν έχει PayPal) https://xbox-store-checker.com/en/how-buy-game-key/

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ok, επειδή έχω αρχίσει και απελπίζομαι, ας ρωτήσω και εδώ.

Βρίσκετε games να αγοράσετε σε φυσιολογικές τιμές or is it just me; 

Ψάχνω διακαώς εδώ και κανά δίμηνο το Nier: Replicant και το Mass Effect Legendary, τα θέλω είτε μεταχειρισμένα physical, είτε digital από κλειδάδικο. Games 6μήνου είναι, υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπαιζαν στο 30άρι. Αμ δε, σε αγγελίες (είτε εδώ, είτε σε fb) δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα (και αν παρ' ελπίδα βρεθεί ένα από τα δύο, τότε η τιμή του είναι 5 ευρώ κάτω από καινούριου ξέγω 'γω), ενώ στα κλειδάδικα κοστίζουν όσο καινούρια physical. 

Σε καταστήματα που πουλάνε μεταχειρισμένα δεν υπάρχουν ποτέ, ενώ η τιμή τους σαν καινούρια είναι σχεδόν ίδια με το launch ακόμα (τα πρώτα skroutzομάγαζα που βαράνε την τιμή δεν έχουν διαθεσιμότητα).

Τι φάση; Εγώ όταν πουλάω μεταχειρισμένα games δεν μπορώ να τα δώσω πάνω από 10 ευρώ, τώρα τι έχει συμβεί ακριβώς; 

Καλό και χρυσό το Game Pass, αλλά αν θέλουμε να βρούμε game εκτός αυτού από που αγοράζουμε;

To mass effect 34 € και το nier 41€ Ειναι κωδικος Αργεντινης αλλα κανεις απλα redeem με ενα vpn κ εισαι οκ 😉

 

https://www.eneba.com/xbox-mass-effect-legendary-edition-xbox-live-key-argentina 

https://www.eneba.com/xbox-nier-replicant-ver-1-22474487139-xbox-live-key-argentina
 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, malias4 είπε

To mass effect 34 € και το nier 41€ Ειναι κωδικος Αργεντινης αλλα κανεις απλα redeem με ενα vpn κ εισαι οκ 😉

 

https://www.eneba.com/xbox-mass-effect-legendary-edition-xbox-live-key-argentina 

https://www.eneba.com/xbox-nier-replicant-ver-1-22474487139-xbox-live-key-argentina
 

 

Από το eneba είχα πάρει φθηνά live gold Brazil ετήσιες πιο παλιά.. Στα καινούργια games είναι πιο φθηνό το mtcgame.. To nba 2k22 για series x το eneba το έχει 68 ευρώ αλλά είναι global και το mtc το έχει 53.84 us με vpn και το ευρωπαϊκό 63.74 χωρίς vpn (αλλά δεν έχουν PayPal αυτοί για αγορά).. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, malias4 said:

To mass effect 34 € και το nier 41€ Ειναι κωδικος Αργεντινης αλλα κανεις απλα redeem με ενα vpn κ εισαι οκ 😉

 

https://www.eneba.com/xbox-mass-effect-legendary-edition-xbox-live-key-argentina 

https://www.eneba.com/xbox-nier-replicant-ver-1-22474487139-xbox-live-key-argentina
 

 

Το είχα ξεχάσει το eneba, θξ μαν.

Κοίταζα allkeyshop, αλλά τα φθηνά είναι accounts που πουλάνε εκεί και δεν ψήνομαι ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Malthador είπε

Ok, επειδή έχω αρχίσει και απελπίζομαι, ας ρωτήσω και εδώ.

Βρίσκετε games να αγοράσετε σε φυσιολογικές τιμές or is it just me; 

Δυστηχως για πολλα παιχνιδια σε xbox μερια ειναι πολύ κακή η διαθεσιμότητα(αριθμός καταστημάτων)η οποια φαντάζομαι προέρχεται από χαμηλό ενδιαφέρον/ζητηση,εξου και οι υψηλές τιμές.

Αυτό φαινεται πολύ εντονα στο mass effect πχ.

Εγω περιμένω τωρα τις γιορτές μήπως παίξει τίποτα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε καινούργιο update για το series x.. Ακόμα δεν βάλανε dolby vision στα games.. Πάντως ο browser έγινε ταχύτατος και είναι και πολύ βολικός με το gamepad.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δυστηχως για πολλα παιχνιδια σε xbox μερια ειναι πολύ κακή η διαθεσιμότητα(αριθμός καταστημάτων)η οποια φαντάζομαι προέρχεται από χαμηλό ενδιαφέρον/ζητηση,εξου και οι υψηλές τιμές.

Αυτό φαινεται πολύ εντονα στο mass effect πχ.

Εγω περιμένω τωρα τις γιορτές μήπως παίξει τίποτα.

Με τις τιμές χώμα που παίζουν στα κλειδάδικα με VPN και στο Βραζιλιάνικο store συνδυαστικά με game share δεν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος με retail. Όλα τα multiplatform μου στοιχίζουν κάτω απο 20 € το καθένα πολλές φορές και day one..

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Από το eneba είχα πάρει φθηνά live gold Brazil ετήσιες πιο παλιά.. Στα καινούργια games είναι πιο φθηνό το mtcgame.. To nba 2k22 για series x το eneba το έχει 68 ευρώ αλλά είναι global και το mtc το έχει 53.84 us με vpn και το ευρωπαϊκό 63.74 χωρίς vpn (αλλά δεν έχουν PayPal αυτοί για αγορά).. 

Ε θελει λιγο ψαξιμο , συνηθως απο xbox store checker βλεπεις τι παιζει κ αναλογα και τις τιμες σε gift card . Συνηθως αξιζει αγορες με gift card απο βραζιλιανικο store κ κωδικους παιχνιδιων απο αργεντινη με vpn.

Οπως λεει κ ο @Lobo10 οι τιμες ειναι χωμα σε σχεση με πχ τις τιμες των παιχνιδιων του playstation..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, malias4 είπε

Ε θελει λιγο ψαξιμο , συνηθως απο xbox store checker βλεπεις τι παιζει κ αναλογα και τις τιμες σε gift card . Συνηθως αξιζει αγορες με gift card απο βραζιλιανικο store κ κωδικους παιχνιδιων απο αργεντινη με vpn.

Οπως λεει κ ο @Lobo10 οι τιμες ειναι χωμα σε σχεση με πχ τις τιμες των παιχνιδιων του playstation..

Με gift card από Βραζιλία χρειάζεται και πάλι vpn? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Με τις τιμές χώμα που παίζουν στα κλειδάδικα με VPN 

Αν σε βολεύει κάτι τέτοιο(και όποιον τον βολεύει),δεκτο.

Προσωπικά δεν ειμαι των αγορών μέσω npn.

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός όμως ότι δυστηχώς στην Ελλαδα όλο και μειώνεται με τον καιρό η διαθεσιμότητα παιχνιδιών,ακόμα και πιο πρόσφατων,για όσους από μάς αγοράζουμε κουτάτα παιχνίδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν σε βολεύει κάτι τέτοιο(και όποιον τον βολεύει),δεκτο.

Προσωπικά δεν ειμαι των αγορών μέσω npn.

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός όμως ότι δυστηχώς στην Ελλαδα όλο και μειώνεται με τον καιρό η διαθεσιμότητα παιχνιδιών,ακόμα και πιο πρόσφατων,για όσους από μάς αγοράζουμε κουτάτα παιχνίδια.

 

Δεν χρειάζεται vpn για να αγοράσεις παιχνίδια από το βραζιλιάνικο store πχ, μόνο βραζιλιάνικη gift card 

3 ώρες πριν, iskon είπε

Με gift card από Βραζιλία χρειάζεται και πάλι vpn? 

Όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...