Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tip of the day: Μπορειται να να κανετε preload οποιο παιχνιδι θελετε μεσα απο την εφαρμοχη του χβοχ για κινητο. Το λεω εν οψιν avengers γιατι ειναι και 140 GB νομιζω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Παιχτικα είναι κλασεις ανώτερο το προ ακομα και σήμερα. Σε presentation αντίστοιχα το fifa.

Δε συμφωνω αλλα νομιζω θα ηταν και χαζο να διαφωνησουμε στο ποιο ειναι χειροτερο αναμεσα σε δυο κακα παιχνιδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2021 στις 6:28 ΠΜ, Malthador είπε

Ψάχνω διακαώς εδώ και κανά δίμηνο το Nier: Replicant και το Mass Effect Legendary, τα θέλω είτε μεταχειρισμένα physical, είτε digital από κλειδάδικο. Games 6μήνου είναι, υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπαιζαν στο 30άρι. Αμ δε, σε αγγελίες (είτε εδώ, είτε σε fb) δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα (και αν παρ' ελπίδα βρεθεί ένα από τα δύο, τότε η τιμή του είναι 5 ευρώ κάτω από καινούριου ξέγω 'γω), ενώ στα κλειδάδικα κοστίζουν όσο καινούρια physical. 

 

https://www.microsoft.com/pt-br/p/nier-replicant-ver122474487139/9nmbk4v30xjr?activetab=pivot:overviewtab

25,78E Απο βραζιλιανικο Store (με χρήση δωροκάρτας μόνο)

Thank me later ;) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 minutes ago, darklordvader77 said:

https://www.microsoft.com/pt-br/p/nier-replicant-ver122474487139/9nmbk4v30xjr?activetab=pivot:overviewtab

25,78E Απο βραζιλιανικο Store (με χρήση δωροκάρτας μόνο)

Thank me later ;) 

Θξ, μπρο, αλλά το τσίμπησα χθες από mtcgame για €27.

Δωροκάρτες από Βραζιλία που βρίσκουμε;

-------------------------

Also, να πω εδώ ότι το streaming από κονσόλα σε Windows 10 τρέχει νεράκι πλέον, από τη μαμά του, χωρίς workarounds.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θξ, μπρο, αλλά το τσίμπησα χθες από mtcgame για €27.

Δωροκάρτες από Βραζιλία που βρίσκουμε;

-------------------------

Also, να πω εδώ ότι το streaming από κονσόλα σε Windows 10 τρέχει νεράκι πλέον, από τη μαμά του, χωρίς workarounds.

Εκεί που αγόρασες και το παιχνίδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Δε συμφωνω αλλα νομιζω θα ηταν και χαζο να διαφωνησουμε στο ποιο ειναι χειροτερο αναμεσα σε δυο κακα παιχνιδια.

Δεν τα θεωρώ κακά παιχνίδια σε καμια περίπτωση αλλά και παλι, χεστηκε η Φατμε στο Γενι Τζαμι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Θξ, μπρο, αλλά το τσίμπησα χθες από mtcgame για €27.

Δωροκάρτες από Βραζιλία που βρίσκουμε;

-------------------------

Also, να πω εδώ ότι το streaming από κονσόλα σε Windows 10 τρέχει νεράκι πλέον, από τη μαμά του, χωρίς workarounds.

Ωω καλή αρχή..!! Μακάρι να το παιζα παλι πρωτη φορα. :) 

Όπως είπε και ο Leo απ το mtcgame βρίσκεις σχεδον πάντα (είχε κάποια φεγγάρια και το eneba αλλα σπανια πλεον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, darklordvader77 said:

Ωω καλή αρχή..!! Μακάρι να το παιζα παλι πρωτη φορα. :) 

Το έχω παίξει ήδη, μιας και το Nier ήταν ένας από τους δύο λόγους που δεν ήθελα να αποχωριστώ το PS3 μου κάποτε (ο άλλος ήταν το πρώτο Ni no Kuni). Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγραφούν τα συναισθήματα που βγάζει αυτό το game είναι ισάξιο -αν όχι καλύτερο- με το Nier: Automata.

8 minutes ago, Edel said:

Τα σχόλια για το s από κάτω έχουν πολύ ενδιαφέρον 

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/py1zfs/taketwo_ceo_mentions_30_million_gamepass/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Πολύ ενδιαφέρον, ανέβηκαν οι συνδρομές από 18m τον Ιανουάριο σε 30m τον Αύγουστο, δηλαδή η MS πούλησε 1,7m συνδρομές τον μήνα.

Πιάνει τον στόχο της, δίνει συνδρομές πιο γρήγορα απ' ότι δίνει κονσόλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Το έχω παίξει ήδη, μιας και το Nier ήταν ένας από τους δύο λόγους που δεν ήθελα να αποχωριστώ το PS3 μου κάποτε (ο άλλος ήταν το πρώτο Ni no Kuni). Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγραφούν τα συναισθήματα που βγάζει αυτό το game είναι ισάξιο -αν όχι καλύτερο- με το Nier: Automata.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο..!! Περιττό να σου πω πως όταν το τερμάτισα έκανα να ξαναπιάσω παιχνίδι ενα μήνα. Νιώθεις ένα κενό τερματίζοντας το που δε μπορεί να στο γεμίσει εύκολα άλλο παιχνίδι.. 

p.s. Μάζεψε όλα τα όπλα στα 2 πρώτα Playthroughs για να πάνε νεράκι μετά τα Ending C/D/E ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το PES, που τόσα χρόνια τώρα τα physics μπάλας του ισοδυναμούν με μπαλόνι και τα physics των παιχτών ισοδυναμούν με τρένο σε ράγες, έχει καλύτερο gameplay απ'το FIFA.. 

Αυτό, εδώ και χρόνια είναι κάτι που ακούς μόνο στα βαλκάνια, για κάποιο περίεργο λόγο. Στον υπόλοιπο κόσμο που ασχολείται με μπάλα αν το πεις αυτό σε περνάνε για χαζό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι άτομο στην ευρύτερη παρέα μου το οποίο έπαιζε PES με το D-PAD και νομίζω ξενέρωσε που κάποια στιγμή το αφαίρεσαν σαν επιλογή για την κίνηση.

Επεξ/σία από EuphangeL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Το PES, που τόσα χρόνια τώρα τα physics μπάλας του ισοδυναμούν με μπαλόνι και τα physics των παιχτών ισοδυναμούν με τρένο σε ράγες, έχει καλύτερο gameplay απ'το FIFA.. 

Αυτό, εδώ και χρόνια είναι κάτι που ακούς μόνο στα βαλκάνια, για κάποιο περίεργο λόγο. Στον υπόλοιπο κόσμο που ασχολείται με μπάλα αν το πεις αυτό σε περνάνε για χαζό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι άτομο στην ευρύτερη παρέα μου το οποίο έπαιζε PES με το D-PAD και νομίζω ξενέρωσε που κάποια στιγμή το αφαίρεσαν σαν επιλογή για την κίνηση.

Eνω στο φιφα που ολα τα σουτ και οι πασες ειναι ομοιογενη, με αποτελεσμα ολοι οι παικτες να εχουν το ιδιο στυλ παιχνιδιου, λεγε με τικι τακα της παλαι ποτε κραταιας Barcelona, το gameplay ειναι στη στρατοσφαιρα..

Αυτο το περι Βαλκανιων επισης δεν ισχυει, αμετρητα τα αρθρα και οι κριτικες στο διαδικτυο που καταρριπτουν τον ισχυρισμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...