Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, MANOSFFFF είπε

Καλησπέρα σε όλους. ,Το Xbox series x  παρά πολλές φορές όταν παίζω σβήνει μόνο του . Τι μπορεί να φταίει?  Ξαφνικά σβήνει και μετά ανάβει μόνο από το κουτί όχι από το χειριστήριο. Το κάνει και μετά από 10 λεπτά παιχνιδιού χωρίς να έχει ζεσταθεί . Να το στείλω για εγγύηση? 

Μου το έχει κάνει και εμένα (όχι πολλές φορές αλλά σίγουρα καμιά 4-5 φορές μετά από λίγη ώρα παιχνιδιού χωρίς να έχει ζεσταθεί).

Αυτό που ακολούθησα είναι η τρίτη λύση από τις τέσσερις:

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/console/console-turns-off-unexpectedly

xbox.jpg.a016af352365867ea14cc09861a78fda.jpg

Να φανταστείς το έκανα προχθές αυτό οπότε δεν ξέρω αν κάνει τπτ.

Αν κάποιος άλλος έχει καμιά ιδέα, είναι καλοδεχούμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, MANOSFFFF είπε

Καλησπέρα σε όλους. ,Το Xbox series x  παρά πολλές φορές όταν παίζω σβήνει μόνο του . Τι μπορεί να φταίει?  Ξαφνικά σβήνει και μετά ανάβει μόνο από το κουτί όχι από το χειριστήριο. Το κάνει και μετά από 10 λεπτά παιχνιδιού χωρίς να έχει ζεσταθεί . Να το στείλω για εγγύηση? 

Πρώτα τσέκαρε να σβήσεις την cache μήπως γίνεται τπτ περίεργο.
Μετά τσέκαρε αν σου το κάνει σε όλα τα games μήπως τρομπάρει κάποιο συγκεκριμένο game + Δοκίμασε αυτό που είπε ο @nevermore απο πάνω

Επίσης τσέκαρε να το βάλεις μόνο του σε καμιά καλή πρίζα μην παίζει τπτ με το ρεύμα και σβήνει για protection.

Αν όλα αυτά αποτύχουν, στείλτο για check up - απ 'ότι ξέρω είναι υποδειγματικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

BATTLEFIELD 2042

Εδώ και λίγη ώρα παίζουμε open beta

Είναι απλά απιοστευτο!!!

το. παιχνίδι απλά δεν υπάρχει....

Επεξ/σία από whiteman7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, George7Byron είπε

Θα το δοκιμάσω ξανά το dolby vision στην C9 αλλά όταν το δοκίμασα στο xbox insider δεν με εντυπωσιασε ιδιαίτερα ακόμα και σε παιχνίδια που το υποστηρίζουν.Μου φαινόταν λίγο πιο σκοτεινό και θυμάμαι ότι το γυρισα hdr.

Εντ μεταξύ μέσα από την κονσόλα δεν μπορούμε να καλιμπραρουμε το dv όπως το hdr ε?

κανονικά το dolby vision έχει δύο mode όταν ενεργοποιείτε το ένα φωτεινό και το άλλο σκοτεινό. Το φωτεινό για τα γούστα μου δείχνει απείρος πολύ καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chek2fire είπε

κανονικά το dolby vision έχει δύο mode όταν ενεργοποιείτε το ένα φωτεινό και το άλλο σκοτεινό. Το φωτεινό για τα γούστα μου δείχνει απείρος πολύ καλύτερο. 

Στην lg δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αντίστοιχο,είναι πολύ μικρή αλλαγή αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι αυτό που πλασάρεται.Θα παίξω ακόμα με ρυθμίσεις αλλά και το hdr 10 είναι σούπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

BATTLEFIELD 2042

Εδώ και λίγη ώρα παίζουμε open beta

Είναι απλά απιοστευτο!!!

το. παιχνίδι απλά δεν υπάρχει....

τι λες.ρεπαιδί μου... γιανα το λες, θα ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, chek2fire είπε

κανονικά το dolby vision έχει δύο mode όταν ενεργοποιείτε το ένα φωτεινό και το άλλο σκοτεινό. Το φωτεινό για τα γούστα μου δείχνει απείρος πολύ καλύτερο. 

Ναι δύο mode έχει και στη δικιά μου, σωστά τα λες .. Το έγραψα λάθος.. Έχει dolby vision υψηλή και χαμηλή φωτεινότητα .. Dolby vision σε παιχνίδι (game mode) δεν μου βγάζει, εκεί πάει HDR παιχνίδι.. 

Edit Τελικά σε στυλ εικόνας που μου γράφει hdr παιχνίδι μπαίνει σε dolby vision και ας γράφει hdr.. Συν όταν το παιχνίδι ξεκινάει γράφει dolby vision.. 

IMG_20211006_212228.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν η Beta του Battlefield 2042 είναι μια χαρά:

- Το gunplay ωραίο
- Το input είναι reworked από τα προηγούμενα battlefield
- Δεν έχει input lag
- Δεν έχει mouse / keyboard support 🤬
- Έχει field of view setting

Εγώ καταστάλαξα σε:
Stick sensitivity 28
Field of view 20
Vertical relative sensitivity 19
Deadzone Right Stick 10
 

Επεξ/σία από EuphangeL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Ναι δύο mode έχει και στη δικιά μου, σωστά τα λες .. Το έγραψα λάθος.. Έχει dolby vision υψηλή και χαμηλή αντίθεση .. Dolby vision σε παιχνίδι (game mode) δεν μου βγάζει, εκεί πάει HDR παιχνίδι.. 

Edit Τελικά σε στυλ εικόνας που μου γράφει hdr παιχνίδι μπαίνει σε dolby vision και ας γράφει hdr.. Συν όταν το παιχνίδι ξεκινάει γράφει dolby vision.. 

IMG_20211006_212228.jpg

 

IMG_20211006_213211.jpg

IMG_20211006_212149.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει σε κανέναν να στέλνει game ή party invite σε άλλους και από μηνύματα που τους στέλνεις μετά να σου λένε ότι δεν έλαβαν τίποτα?

Αν ναι υπάρχει λύση όταν συμβαίνει αυτό?

17 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Ναι δύο mode έχει και στη δικιά μου, σωστά τα λες .. Το έγραψα λάθος.. Έχει dolby vision υψηλή και χαμηλή φωτεινότητα .. Dolby vision σε παιχνίδι (game mode) δεν μου βγάζει, εκεί πάει HDR παιχνίδι.. 

Edit Τελικά σε στυλ εικόνας που μου γράφει hdr παιχνίδι μπαίνει σε dolby vision και ας γράφει hdr.. Συν όταν το παιχνίδι ξεκινάει γράφει dolby vision.. 

IMG_20211006_212228.jpg

Αυτό το system update είναι μόνο στους xbox insiders ή έχει έρθει κανονικά και στους μη xbox insiders?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχει τύχει σε κανέναν να στέλνει game ή party invite σε άλλους και από μηνύματα που τους στέλνεις μετά να σου λένε ότι δεν έλαβαν τίποτα?

Αν ναι υπάρχει λύση όταν συμβαίνει αυτό?

Αυτό το system update είναι μόνο στους xbox insiders ή έχει έρθει κανονικά και στους μη xbox insiders?

Δεν είμαι insider.. Κανονικά ήρθε dolby vision επέλεξε το από τις ρυθμίσεις βίντεο .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2021 στις 7:30 ΜΜ, LionHurt1982 είπε

Το απενεργοποιησα απο το xbox αλλα μαλλον θα πρεπει να το απενεργοποιησω και απο το μενου της oled. Ισως αυτο δημιουργει το προβλημα.

Επισης θα δοκιμασω και σε αλλο mode της τηλεορασης πλην του gaming. Θα επανελθω οταν δοκιμασω αυτα.

Επιβεβαιώνω. Πρέπει να απενεργοποιηθει το freesync και απο την κονσολα αλλα και απο το μενου της cx. Επισης πρέπει να γυρίσει το xbox σε 4κ 60 και μετα να βαλεις απο το μενου του xbox να επιτρεπεται το dolby vision για παιχνιδια. Ευχαριστω παιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Έχει τύχει σε κανέναν να στέλνει game ή party invite σε άλλους και από μηνύματα που τους στέλνεις μετά να σου λένε ότι δεν έλαβαν τίποτα?

Σε εμένα δεν έχει τύχει αλλά είναι κάτι που το λέω συχνά όταν θέλω να αποφύγω κάποια άτομα. 

-Που είσαι; Σου στείλαμε πόσα invite

-Δεν έλαβα τίποτα 

😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...