Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις ποιο ειναι το τηλέφωνο support του xbox? Ανανεωθηκε το βραδυ το gamepass αυτοματα (ειχα ξεχασει το auto renewal) , οκ βλακεια μου δεν εγινε τιποτα, αλλα ενω μου εχουν τραβηξει λεφτα και η συνδρομη φαινεται active, δεν με αφηνει να παιξω κανενα παιχνιδι και μου λεει οτι η συνδρομη εχει ληξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 ώρα πριν, james9tito είπε

Ξερει κανεις ποιο ειναι το τηλέφωνο support του xbox? Ανανεωθηκε το βραδυ το gamepass αυτοματα (ειχα ξεχασει το auto renewal) , οκ βλακεια μου δεν εγινε τιποτα, αλλα ενω μου εχουν τραβηξει λεφτα και η συνδρομη φαινεται active, δεν με αφηνει να παιξω κανενα παιχνιδι και μου λεει οτι η συνδρομη εχει ληξει .

Ορίστε:

https://support.xbox.com/el-GR/contact-us

ή

https://support.microsoft.com/en-us/topic/global-customer-service-phone-numbers-c0389ade-5640-e588-8b0e-28de8afeb3f2

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Μιλησα τελικα και γενικα το εχουν χασει λιγο το θεμα. Μου ειπαν οτι εχει ξανασυμβει σε πολλους το ιδιο πραγμα. Δηλαδη λήγει η συνδρομη στις 12 το βραδυ και στις 3 το πρωι σου τραβαει λεφτα οπως εχεις ορισει. Τα λεφτα φευγουν απο το λογαριασμο σου η συνδρομη φαινεται active αλλα δεν μπορεις να παιξεις γιατι το συστημα σε βλεπει ως ακυρωμενη συνδρομη. 

Αυτο συνηθως για να λυθει θελει περιπου 24 ωρες. Οποτε εσυ εχεις πληρωσει αλλα συνδρομη δεν εχεις. First world problems βεβαια, δεν θα πεθανω χωρις xbox για 1-2 μερες αλλα μου φαινονται χαζα τετοια προβληματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είχες ξεχάσεις να απενεργοποιησεις το auto renew τοτε ειναι καθαρά δικό σου το λάθος και όχι της ms. 

Edit: Εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος. 

Που μάλλον κατάλαβα το αντίθετο ότι δεν ήθελες να σου ανανέωση αυτόματα ενώ μάλλον εσύ ήθελες. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αν είχες ξεχάσεις να απενεργοποιησεις το auto renew τοτε ειναι καθαρά δικό σου το λάθος και όχι της ms. 

Edit: Εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος. 

Που μάλλον κατάλαβα το αντίθετο ότι δεν ήθελες να σου ανανέωση αυτόματα ενώ μάλλον εσύ ήθελες. 

Ναι το ειχα ξεχασει αλλα το προβλημα μου δεν ηταν αυτο. Καλως με χρεωσε και οκ δεν θα σκασω κιολας. Αλλα αφου με χρεωσε γιατι πρεπει να περιμενω 24 ωρες για να παιξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2021 στις 8:09 ΜΜ, Malthador είπε

Γιατί το Nier Replicant δεν υποστηρίζει Quick Resume; Δεν το υποστηρίζουν όλα τα νέα games; 

Τι πρωτόγονα πράγματα είναι αυτά, λες και είμαστε στα 90's;

Και να φανταστείς οτι παίζω Borderlands 2 (360 ver. via BC) παιχνίδι του 2007 και το quick resume δουλεύει ρολόι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε, αλήθεια τώρα, το έχουν κάνει επίτηδες τέτοιο χάλι το Nier Replicant, έτσι;

Δεν δουλεύει το Quick Resume, εντάξει το καταπίνω, λες και δεν ζω σε χώρα του δυτικού κόσμου.

Τώρα παρατηρώ ότι όταν παίζω, αν κλείσω την κονσόλα και την ξανανοίξω (σε rest mode πάντα), μπαίνει στο game, αλλά έχει disconnected το gamepad και εννοείται πως δεν ξανασυνδέεται το gamepad, πρέπει να κλείσω το game από το menu και να το ξαναρχίσω.

Εκπληκτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε το gamepad και ξανανοιξέ το αυτό έκανα εγώ 

Είχα την ισπανική έκδοση δεν νομίζω να διαφέρει σε τίποτα από τις άλλες ούτε ισπανικό audio ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Ρε, αλήθεια τώρα, το έχουν κάνει επίτηδες τέτοιο χάλι το Nier Replicant, έτσι;

Δεν δουλεύει το Quick Resume, εντάξει το καταπίνω, λες και δεν ζω σε χώρα του δυτικού κόσμου.

Τώρα παρατηρώ ότι όταν παίζω, αν κλείσω την κονσόλα και την ξανανοίξω (σε rest mode πάντα), μπαίνει στο game, αλλά έχει disconnected το gamepad και εννοείται πως δεν ξανασυνδέεται το gamepad, πρέπει να κλείσω το game από το menu και να το ξαναρχίσω.

Εκπληκτικό.

βγαλε μπαταριες, switch on και εισαι κομπλε. Μου το κανει στο FM6 + FM7 μετα απο quick resume (οχι παντα, αλλα το κανει).

Συμφωνω πως δεν θα επρεπε να γινεται και πρεπει να το φτιαξουν αλλα παρατηρω οτι το αφηνεις να σε "πειραξει" περισσοτερο απ'οτι του αξιζει. Αν με παινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Με το καλό!

Screenshot_20211009-124257_Facebook.jpg

Δηλαδή ενώ αρχικά η τηλεόραση δεν υποστήριζε 120hz με ένα απλό firmware update θα υποστηρίζει?

Γιατί νομίζω ότι τα 120hz στις hdmi 2.1 θήρες είναι και τεχνικό το θέμα όχι μόνο software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...