Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Τρέξτε 😂

Screenshot_20211010-015248_Chrome.jpg

Προσοχή μόνο, δεν είναι η C14LB που πωλείται κανονικά και συμμετέχει και στις διάφορες προωθητικές ενέργειες της LG στην Ελλάδα. Καλό είναι να τσεκάρει κάποιος και αν έχει κανονική εγγύηση εδώ το συγκεκριμένο υπομοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stelios86 είπε

Προσοχή μόνο, δεν είναι η C14LB που πωλείται κανονικά και συμμετέχει και στις διάφορες προωθητικές ενέργειες της LG στην Ελλάδα. Καλό είναι να τσεκάρει κάποιος και αν έχει κανονική εγγύηση εδώ το συγκεκριμένο υπομοντέλο.

Έχει κανονικά Ευρωπαϊκή εγγύηση.

Prepaid δώρο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, hexenlord said:

βγαλε μπαταριες, switch on και εισαι κομπλε. Μου το κανει στο FM6 + FM7 μετα απο quick resume (οχι παντα, αλλα το κανει).

Παίζω με το Elite 2 συνήθως, άρα δεν μπορώ να βγάλω μπαταρίες. Ωστόσο, το κλείνω από το home button και πάλι δεν δουλεύει. Είναι bug του game το πιθανότερο, δεν μου το κάνει σε άλλο game.

12 hours ago, hexenlord said:

Συμφωνω πως δεν θα επρεπε να γινεται και πρεπει να το φτιαξουν αλλα παρατηρω οτι το αφηνεις να σε "πειραξει" περισσοτερο απ'οτι του αξιζει. Αν με παινεις.

Το να μην δουλεύει το Quick Resume γενικότερα, μπορώ να το ανεχτώ. Δεν το δέχομαι, μιας και θεωρώ ότι η MS έπρεπε να το έχει σαν προαπαιτούμενο πριν κυκλοφορήσει το game του ένας publisher στην κονσόλα της (όπως είχε υποχρεώσει η Sony άπαντες να κάνουν τα games του PS4 compatible με το PS5 από ένα σημείο κι έπειτα), αλλά ωστόσο μπορώ να το ανεχτώ.

Ωστόσο, θεωρώ αδιανόητο να κλείνω την κονσόλα με ανοιχτό το game και να μην κάνει resume από εκεί που το αφήνω όταν την ξανανοίγω, επειδή δεν μπορεί να συνδεθεί το gamepad. Νομίζω ότι με πειράζει ακριβώς όσο πρέπει να με πειράζει: δεν με πειράζει τόσο ώστε να παρατήσω το game, με πειράζει τόσο ώστε να στείλω report και να κράξω στο insomnia, μπας και έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ώστε να στείλει report κι αυτός μπας και το διορθώσουν κάποια στιγμή.

Αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι το τερμάτισα με απλό Series X controller και κάθε φορά που δεν διάβαζε το κοντρόλερ έσβηνα, άνοιγα και τότε το διάβαζε γιατί συμβαίνει σε εσένα αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Απλό κοντρόλερ έχεις να δοκιμάσεις μήπως φταίει το ελίτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Artful Escape είναι υπερτιμημένο όσο λίγα.

Τι indie game of the year, τι 10ρια . Το παιχνίδι είναι ελάχιστα platform, ελάχιστα rhythm, ελάχιστα adventure. Αν εξαιρέσουμε το οπτικό που έχει γίνει δουλειά δεν υπάρχει gameplay. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά καθώς δεν βλέπω κανέναν να αναφέρει ότι είναι interactive movie παρά βιντεοπαιχνίδι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω λοιπόν το Far Cry 6 και ξέρετε τι παρατηρώ; Οτι ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ διασκεδαστικο παιχνιδι. Και ειχαμε μια συζητηση με ενα φιλο και σκεφτομαι οτι θεωρω πως εχουμε χασει το νοημα του gaming πλεον. Ασχολουμαστε με βλακειες και χανουμε το σημαντικο. Εξηγουμαι. Ειναι το Far Cry 6 επαναστατικο; Οχι φυσικα. Ειναι πρακτικα reskin παλαιοτερων Far Cry; Ναι. Ειναι το κλασσικό open world ubisoft με την ιδια δομη; Ναι. Εχει ομως σημασια οταν ανοιγεις το μηχάνημα και αυτη η 1-2-3-4 ώρες που θα παιξεις θα σε διασκεδασει; Προσωπικά θεωρω πως πλεον δεν εχει σημασια

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Παίζω με το Elite 2 συνήθως, άρα δεν μπορώ να βγάλω μπαταρίες. Ωστόσο, το κλείνω από το home button και πάλι δεν δουλεύει. Είναι bug του game το πιθανότερο, δεν μου το κάνει σε άλλο game.

Το να μην δουλεύει το Quick Resume γενικότερα, μπορώ να το ανεχτώ. Δεν το δέχομαι, μιας και θεωρώ ότι η MS έπρεπε να το έχει σαν προαπαιτούμενο πριν κυκλοφορήσει το game του ένας publisher στην κονσόλα της (όπως είχε υποχρεώσει η Sony άπαντες να κάνουν τα games του PS4 compatible με το PS5 από ένα σημείο κι έπειτα), αλλά ωστόσο μπορώ να το ανεχτώ.

Ωστόσο, θεωρώ αδιανόητο να κλείνω την κονσόλα με ανοιχτό το game και να μην κάνει resume από εκεί που το αφήνω όταν την ξανανοίγω, επειδή δεν μπορεί να συνδεθεί το gamepad. Νομίζω ότι με πειράζει ακριβώς όσο πρέπει να με πειράζει: δεν με πειράζει τόσο ώστε να παρατήσω το game, με πειράζει τόσο ώστε να στείλω report και να κράξω στο insomnia, μπας και έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ώστε να στείλει report κι αυτός μπας και το διορθώσουν κάποια στιγμή.

Αυτά.

Καλά έκανες και έστειλες τικετ στο σαππορτ, επικροτώ, όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα μου δεν έπρεπε να συμβαίνει. 
 

Σχετικά με το ποσο σε ενοχλεί, καθώς δεν είχαμε την πληροφορία πως παίζεις με elite, η λύση του  βάλε βγάλε τις μπαταρίες, αν και αλμπανικη, δεν παίρνει μόνο παρά λίγα δευτερόλεπτα εξ ου και θεώρησα πως ίσως «το αφήνεις να σε ενοχλεί παραπάνω». Τώρα που καταλαβαίνω τι λες, ναι υποθέτω πως είναι σπάσιμο και βλέπω το point σου. 
 

Το αντιμετωπίζω στα 2 φορζα που πίσω αυτό τον καιρό (FM6, FM7), θεωρώ πως είναι ασυμβατότητα του παιχνιδιού. Αν βοηθάει, εμένα μου το κάνει όταν έχω το παιχνίδι στο Forza vista, αλλιώς αν pausάρω εν μέσω αγώνα, κλείσω και επαναφέρω είναι κομπλέ. 
 

αν λάβεις απάντηση από σαππορτ, πες και μας να ξέρουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Choutas είπε

Το Artful Escape είναι υπερτιμημένο όσο λίγα.

Τι indie game of the year, τι 10ρια . Το παιχνίδι είναι ελάχιστα platform, ελάχιστα rhythm, ελάχιστα adventure. Αν εξαιρέσουμε το οπτικό που έχει γίνει δουλειά δεν υπάρχει gameplay. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά καθώς δεν βλέπω κανέναν να αναφέρει ότι είναι interactive movie παρά βιντεοπαιχνίδι.

Όλοι το λένε νομίζω ότι είναι walking sim 😕 Κι εγώ ανέβηκα στο hype train όταν πρωτομπηκε στο gamepass - Έπαιξα 15λεπτα αλλά δεν ήταν για μένα οπότε το παρατησα. Νομίζω θα αρέσει σε αρκετούς το art style αλλά GOTY? Δεν νομίζω.

Τώρα τα reviews προφανώς και είναι υποκειμενικά 100%. Και στο metacritic να μπεις θα δεις ότι είναι παντελώς αναξιόπιστες οι βαθμολογίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Choutas είπε

Το Artful Escape είναι υπερτιμημένο όσο λίγα.

Τι indie game of the year, τι 10ρια . Το παιχνίδι είναι ελάχιστα platform, ελάχιστα rhythm, ελάχιστα adventure. Αν εξαιρέσουμε το οπτικό που έχει γίνει δουλειά δεν υπάρχει gameplay. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά καθώς δεν βλέπω κανέναν να αναφέρει ότι είναι interactive movie παρά βιντεοπαιχνίδι.

συμφωνώ πλήρως.

μουσικο παιχνίδι - και καλα- και έχει ελάχιστα τραγούδια στο soundtrack.

οι διάλογοι της πλάκας, αδιάφοροι χαρακτήρες. είχα βαρεθεί να πατάω σκιπ. ούτε καν ως interactive παιχνίδι έχει κάποια αξία.

Όποιος θέλει να παίξει μουσικό παιχνίδι με καλο χιούμορ ας δοκιμάσει το brutal legend στο gamepass.

Γενικά ότι βγάζει η Annapurna είναι υπερτιμημένο...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, The_Judas είπε

συμφωνώ πλήρως.

μουσικο παιχνίδι - και καλα- και έχει ελάχιστα τραγούδια στο soundtrack.

οι διάλογοι της πλάκας, αδιάφοροι χαρακτήρες. είχα βαρεθεί να πατάω σκιπ. ούτε καν ως interactive παιχνίδι έχει κάποια αξία.

Όποιος θέλει να παίξει μουσικό παιχνίδι με καλο χιούμορ ας δοκιμάσει το brutal legend στο gamepass.

Γενικά ότι βγάζει η Annapurna είναι υπερτιμημένο...

Ώπα ρε φρένο! :D What remains of Edith Finch  καταπληκτικό. Επίσης πολύς κόσμος γουστάρει και το outer wilds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Artful ειναι γαματο. Απλα δεν ειναι για ολους. GOTY δεν θα το ελεγα αλλα για τις 3-4 ωρες που κραταει αυτα που θελει να κανει τα κανει πολυ καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα indie GotY δηλαδή βάζουμε όλα τα indie μόνο και βγάζουμε το καλύτερο. Σίγουρα όχι πάντως. Δηλαδή σιγουρότερο όχι δεν έχω πει ποτέ μου για κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είχαμε φέτος σε indie μεριά πολλά παιχνίδια να ξεχώρισαν όπως σε προηγούμενες χρονιές ή κάποιο από αυτά να έκανε μπαμ όπως Hollow Knight,Hades,Cuphead κλπ

Γενικά πιστεύω ότι θα είναι πολύ προβλεπόμενα τα Goty βραβεία/υποψηφιότητες λόγω μειωμένων κυκλοφοριών λόγω covid.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...