Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν είχαμε φέτος σε indie μεριά πολλά παιχνίδια να ξεχώρισαν όπως σε προηγούμενες χρονιές ή κάποιο από αυτά να έκανε μπαμ όπως Hollow Knight,Hades,Cuphead κλπ

Γενικά πιστεύω ότι θα είναι πολύ προβλεπόμενα τα Goty βραβεία/υποψηφιότητες λόγω μειωμένων κυκλοφοριών λόγω covid.

Death's Door πολύ πολύ δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω στα υπόψη μαζί με το ender lilies,αλλά και για τα 2 αυτά παιχνίδια δεν είδα να έχουν τον ντόρο των παραπάνω indie παιχνιδιών που αναφέρονται πολύ καιρό αργότερα(χωρίς να σημαίνει οτι δεν είναι καλά βέβαια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Παίζω λοιπόν το Far Cry 6 και ξέρετε τι παρατηρώ; Οτι ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ διασκεδαστικο παιχνιδι. Και ειχαμε μια συζητηση με ενα φιλο και σκεφτομαι οτι θεωρω πως εχουμε χασει το νοημα του gaming πλεον. Ασχολουμαστε με βλακειες και χανουμε το σημαντικο. Εξηγουμαι. Ειναι το Far Cry 6 επαναστατικο; Οχι φυσικα. Ειναι πρακτικα reskin παλαιοτερων Far Cry; Ναι. Ειναι το κλασσικό open world ubisoft με την ιδια δομη; Ναι. Εχει ομως σημασια οταν ανοιγεις το μηχάνημα και αυτη η 1-2-3-4 ώρες που θα παιξεις θα σε διασκεδασει; Προσωπικά θεωρω πως πλεον δεν εχει σημασια

Είχα στα πλάνα μου να το αγοράσω έτσι και αλλιώς γιατί πάντα διασκέδαζα με τα far cry αλλα φέτος το ξεκίνησα χθές με κολλητό coop....

Εχουμε παίξει απο Halo,Gears,World war Z ,Monster hunter world  μέχρι Divinity 1,2  Wasteland και indies.Η χθεσινή 5 ωρη διασκέδαση ήταν απο άλλον πλανητη!Τέοια σκηνικα δράσης, stealth ,χάους και γέλιου δεν έχω ξαναζήσει.Ο χάρτης είναι τεράστιος ,ο κόσμος πανέμορφος και αναμένεται κάψιμο μέχρι τελικής πτώσεως.Το προτείνω τρελά.

 

Viva la revolucion

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Έχω πάρει το fifa 22 στο x box series x και περίπου 1 στα 10 παιχνίδια όταν παίζω μου κλείνει τη κονσόλα 

αφού βγάλει για 1 δεύτερο πράσινη οθόνη.

Περιστασιακά παίζω και άλλα παιχνίδια που δεν μου το έχει κάνει ποτέ να πω την αλήθεια.

Ψάχνω στο Net και βρίσκω να λένε οτι είναι θέμα της EA, άλλοι θέμα του Xbox, έχει κανείς αντιμετωπίσει

παρόμοιο πρόβλημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, Leanousios said:

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Έχω πάρει το fifa 22 στο x box series x και περίπου 1 στα 10 παιχνίδια όταν παίζω μου κλείνει τη κονσόλα 

αφού βγάλει για 1 δεύτερο πράσινη οθόνη.

Περιστασιακά παίζω και άλλα παιχνίδια που δεν μου το έχει κάνει ποτέ να πω την αλήθεια.

Ψάχνω στο Net και βρίσκω να λένε οτι είναι θέμα της EA, άλλοι θέμα του Xbox, έχει κανείς αντιμετωπίσει

παρόμοιο πρόβλημα ; 

στειλτο για service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, privateer είπε

στειλτο για service

Είμαι σε επικοινωνία με microsoft η οποία μου προτείνει κάποιες άλλες λύσεις δοκιμαστικά προς το παρών 

με δεδομένο οτι δεν το αντιμετωπίζω με άλλους τίτλους.

Σε 2η φάση μου αν δεν φτιαχτεί τότε όπως μου πρότειναν θα το στείλω πίσω. 

Για θέμα του παιχνιδιού μου είπαν και όχι της κονσόλας σε κατάστημα που πήρα και ασχολείται με service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Leanousios said:

Είμαι σε επικοινωνία με microsoft η οποία μου προτείνει κάποιες άλλες λύσεις δοκιμαστικά προς το παρών 

με δεδομένο οτι δεν το αντιμετωπίζω με άλλους τίτλους.

Σε 2η φάση μου αν δεν φτιαχτεί τότε όπως μου πρότειναν θα το στείλω πίσω. 

Για θέμα του παιχνιδιού μου είπαν και όχι της κονσόλας σε κατάστημα που πήρα και ασχολείται με service.

κατεβασε και μερικα βαρια παιχνιδια που ζοριζουν την κονσολα οπως πχ το flight simulator να δεις αν κανει κατι παρομοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο γνωρίζω είναι θέμα της ΕΑ και του FIFA γιατί συμβαίνει και στο PS5 λένε. Κάνε reset την κονσόλα χωρίς να σβήσεις τα παιχνίδια για αρχή, αν δεν δεις βελτίωση uninstall και ξανά install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://blog.public.gr/konsoles-exoplismos/i-microsoft-giortazei-ta-20-hronia-toy-xbox-me-syllektika-heiristiria-kai

Βλεπω post απο το blog του Public σχετικα με το επετειακο χειριστηριο για τα 20 χρονια και χαρηκα μηπως το εχουν στο site τους για αγορα... αλλα ακυρο post με πληροφορια για χειριστηριο, συνεργασια με adidas και προτροπη για αγορα Series S
 

Αναφορά σε κείμενο

Αποκτήστε τώρα το Xbox Series S από τα καταστήματα Public ή το Public.gr.

Δημιουργείς hype για κατι νέο και προσπαθεις να πουλησεις κάτι άλλο... 🤯

Κι έρχομαι και ρωτώ έχει βρει ή προλαβε κανείς κάποια από τα νέα fancy χειριστήρια (20th anniversary ή Forza Horizon 5) από πουθενά? Ψαχνω χειριστήριο αλλα δεν με ψηνουν τόσο τα απλα ασπρα, κοκκινα, μπλε, μαυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακάσχημο το controller για το Forza.Πολύ πιο όμορφο το επετειακό controller.

Εγω ηθελα να πάρω το επετειακο headset ,αλλα από ότι είδα μόνο σε ενσύρματο το βγάζουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.xbox.com/el-GR/promotions/sweepstakes/xbox-all-star?ocid=Sweepstakes_soc_omc_xbo_tw_Photo_buy_10.11.1

Αυτό με τον bob μου αρέσει πολύ και ας είμαι 42 και ας μην μου άρεσε ποτέ ο σφουγγαράκης !!!!

Two custom Xbox Series X console and controllers modeled after Spongebob Squarepants and Teenage Mutant Ninja Turtles respectively.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, privateer είπε

κατεβασε και μερικα βαρια παιχνιδια που ζοριζουν την κονσολα οπως πχ το flight simulator να δεις αν κανει κατι παρομοιο

Το έτρεξα χθες κανονικά τι να πω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Leanousios said:

Το έτρεξα χθες κανονικά τι να πω 

Από ότι είδα αναφέρουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα οπότε περίμενε κάνα patch για ΦΙΦΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, privateer είπε

Από ότι είδα αναφέρουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα οπότε περίμενε κάνα patch για ΦΙΦΑ.

Καλημέρα σε όλους!
Να αναφέρω και εγώ ότι το flight simulator παίζει κανονικά και δεν σβήνει το xbox. Άρα καμιά βλακεία της ΕΑ είναι. Καλού κακού θα το κάνω και ένα unistall και ξανά Install και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...