Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις αποφάσισα να πάρω το s τελικά το έκανα και παραγγελία. 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως περιμένω.  για Black Friday. 

Δεν περιμένω κάτι τρομερό με την κατάσταση που υπάρχει αλλά αξίζει να περιμένω πχ για 2ο χειριστήριο? 

 

Από την άλλη ψήνομαι να ξεκινήσω forza 5 την επόμενη εβδομάδα (βασικά σχεδόν μο ο για forza θα είναι η κονσόλα) 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, imr said:

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις αποφάσισα να πάρω το s τελικά το έκανα και παραγγελία. 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως περιμένω.  για Black Friday. 

Δεν περιμένω κάτι τρομερό με την κατάσταση που υπάρχει αλλά αξίζει να περιμένω πχ για 2ο χειριστήριο? 

 

Από την άλλη ψήνομαι να ξεκινήσω forza 5 την επόμενη εβδομάδα (βασικά σχεδόν μο ο για forza θα είναι η κονσόλα) 

 

 

 

 

 

μην περιμενεις τπτ απο Black friday

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, imr είπε

Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως περιμένω.  για Black Friday. 

Δεν περιμένω κάτι τρομερό με την κατάσταση που υπάρχει αλλά αξίζει να περιμένω πχ για 2ο χειριστήριο? 

Δεν γίνεται να μυρίσουμε τα νύχια μας για το τι εκπτώσεις θα παίξουν black friday/γιορτές.

Μπορεί να παίξει καμία προσφορά με τράπεζες(επιστροφή σε πόντους πχ).

Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι Γενάρη που τελειώνουν οι εκπτώσεις των γιορτών,περιμένεις,αλλιώς αγοράζεις τώρα όπου το βρείς φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

μην περιμενεις τπτ απο Black friday

Ακριβώς, black Friday στην Ελλάδα = γτπ...

 

1 ώρα πριν, imr είπε

Από την άλλη ψήνομαι να ξεκινήσω forza 5 την επόμενη εβδομάδα (βασικά σχεδόν μο ο για forza θα είναι η κονσόλα) 

Ταπεινή μου άποψη επειδή ήμουν στο ίδιο δίλημμα πάρε το Χ. Το Forza ήδη έχει δείξει τα δόντια του στο 4Κ, τα παιχνίδια που θα βγουν τα επόμενα χρόνια θα είναι στο ίδιο μήκος κύματος και περισσότερο απαιτητικά. 200 ευρώ διαφορά είναι, θα κρατήσεις την κονσόλα σίγουρα για πάνω από 5 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, όταν φοράω semislick ή slick ελαστικά στα αυτοκίνητα, στη συλλογή My Cars, τα αναγράφει σαν offroad tires. Ενώ τα drift tyres τα αναγράφει κανονικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2021 στις 1:21 ΜΜ, Choutas είπε

Αν δεν πρόκειται να κάνεις βαρύ gaming στην κονσόλα πάρε το S.

Τώρα αν θέλεις να παίξεις ΑΑΑ παιχνίδια και να το έχεις πάντα γεμάτο με διαφορετικά πήγαινε στο Χ.

Εγώ παίζω τόσα indie στο Xbox που μετανιώνω που πήρα το Χ.

Και εγώ indies παίζω και κανα Forza , αλλά καθαρά για θέμα χώρου πήρα το X για να μην έχω το άγχος. Επειδή αλλάζουν και τα γούστα ανάλογα με τις ορέξεις αν μου έρθει να παίξω κανα ΑΑΑ τίτλο δεν ήθελα να το μετανιώσω

Αλλά οκ αν παίζεις μόνο indies τότε δεν θα έχεις θέμα χώρους ούτε με το S και μάλλον είναι η χρυσή τομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει κάποιος που έχει αγοράσει πάρα, μα πάρα πολλά παιχνίδια retail ή digital από άλλες χώρες π.χ. Αμερική, Κίνα κ.τ.λ. υπάρχει περίπτωση η Microsoft να μπαναρει το λογαριασμό του γι' αυτό το λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Αν υπάρχει κάποιος που έχει αγοράσει πάρα, μα πάρα πολλά παιχνίδια retail ή digital από άλλες χώρες π.χ. Αμερική, Κίνα κ.τ.λ. υπάρχει περίπτωση η Microsoft να μπαναρει το λογαριασμό του γι' αυτό το λόγο?

Όχι δεν έχει γίνει ποτέ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsofras είπε

Και εγώ indies παίζω και κανα Forza , αλλά καθαρά για θέμα χώρου πήρα το X για να μην έχω το άγχος. Επειδή αλλάζουν και τα γούστα ανάλογα με τις ορέξεις αν μου έρθει να παίξω κανα ΑΑΑ τίτλο δεν ήθελα να το μετανιώσω

Αλλά οκ αν παίζεις μόνο indies τότε δεν θα έχεις θέμα χώρους ούτε με το S και μάλλον είναι η χρυσή τομή

Μπα ο χώρος δεν με απασχολεί τόσο.

Πιο πολύ με νοιάζει ο χώρος στο γραφείο. 

Αφού δεν θα το βάλω ποτέ σε τηλεόραση δεν βλέπω τον λόγο να δώσω παραπάνω για το Χ

Και στην TV να το βάλω κάποτε δεν με νοιάζει το 4k τόσο καιρό και το switch μου φαινοταν μια χαρα

5 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Ακριβώς, black Friday στην Ελλάδα = γτπ...

 

Ταπεινή μου άποψη επειδή ήμουν στο ίδιο δίλημμα πάρε το Χ. Το Forza ήδη έχει δείξει τα δόντια του στο 4Κ, τα παιχνίδια που θα βγουν τα επόμενα χρόνια θα είναι στο ίδιο μήκος κύματος και περισσότερο απαιτητικά. 200 ευρώ διαφορά είναι, θα κρατήσεις την κονσόλα σίγουρα για πάνω από 5 χρόνια.

Πάει τώρα το πήρα 😛

 

Σε 1080 οθόνη θα είναι σχεδόν μόνιμα δεν νομιζω να μου φανεί αδύναμο ποτε

Επεξ/σία από imr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταπεινή μου γνώμη και μόνιμα να είχα την κονσόλα σε 1080p monitor, πάλι το X θα επέλεγα για το έξτρα performance boost που θα είναι σίγουρα χρήσιμο σε μελλοντικά παιχνίδια. Η ψαλίδα μεταξύ του S θα ανοίξει κι άλλο πιστεύω όσο προχωράμε πέρα από την ανάλυση.

Σε κάθε περίπτωση όποιος αποφάσισε για S, εύχομαι να το απολαύσει και να μη μετανοιώσει για την αγορά του.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

σκεφτομαι την αγορα μιας 2ης κονσολας για την μικρη στο δωματιο της . Ειμαι ηδη κατοχος του Series X απο Day 1 και η μικρη ειναι 10 1/2 ετων και gamer . Στο δωματιο της εχει μια 23 αρα FHD τηλεοραση . Σαν κυριο μηχανημα εχουμε το X στο σαλονι σε 55 αρα 4Κ . Αν καταληξω να την παρω κονσολα για το δωματιο της θα μπορει να κανει χρηση του game pass Που εχω εγω στο Series X ταυτοχρονα με εμενα ; Δηλαδη θα μπορω να παιζω εγω πχ στο σαλονι Forza 5 απο το X μου και ταυτοχρονα η μικρη να παιζει Minecraft απο το δικο της μεσω του ιδιου game pass ? Αν ναι ειμαι οκ αλλιως δεν μπαινω στην διαδικασια της διπλης συνδρομης . Αν μπορει να γινει σε τι κονσολα να καταληξω ; Αξιζει να παρω απο αγγελια ενα προηγουμενης γενιας ; ή να ψαχτω με το Series S ? 

Ότι είπε και ο Jokul και εγώ που έχω το One S ήδη έχει αρχίσει να έχει θέμα με τα γραφικά.

Να φανταστείς το expansion του Human Fall Flat πάει καρέ καρέ και είναι unplayable , το Minecraft αν φτιάξεις αρκετό πράγμα αρχίζει και κολλάει και αυτό

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ότι είπε και ο Jokul και εγώ που έχω το Series S ήδη έχει αρχίσει να έχει θέμα με τα γραφικά.

Να φανταστείς το expansion του Human Fall Flat πάει καρέ καρέ και είναι unplayable , το Minecraft αν φτιάξεις αρκετό πράγμα αρχίζει και κολλάει και αυτό

σε Series S ; Σε νεας γενιας μηχανημα ?!??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...