Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Οπότε αφού μπορεί να γίνει κοινή χρήση του account ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ έτσι ; το τονίζω το ταυτόχρονα δεν με ενδιαφέρει να πρέπει να κλείσω εγώ για να μπει η μικρή ή το ανάποδο θα προχωρήσω σε Series S . Ευχαριστώ 

Ναι ταυτόχρονα , απλά μην μπερδευτείς όπως έγραψε ο jokul θα ορίσεις ώς home xbox το S της μικρής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Μπορείς κανονικά να χρησιμοποιήσεις την ίδια συνδρομή. Χαρακτηρίζεις το νέο xbox ως home console (δηλαδή ότι είναι 2η κονσόλα του σπιτιού) και παίζει κανονικά. Μην πάρεις last gen. Δεν αξίζει. Πάρε SeS (μεταχειρισμένα παίζουν στα 220-230).

245 το είχε το γερμανικό Amazon πρόσφατα και 265 το γερμανικό Microsoft store μέχρι πριν μερικές μέρες. Πιστεύω θα ξαναπαίξει σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Ναι ταυτόχρονα , απλά μην μπερδευτείς όπως έγραψε ο jokul θα ορίσεις ώς home xbox το S της μικρής

Μπορείς να μου πεις τι διαφορά έχει ποιο από τα 2 θα βάλεις home? Εγώ έχω κάνει τη συνδρομή σε ένα series x καο έχω και ένα one s στο χωριό. Το είχα φέρει πρόσφατα σπίτι για να του κάνω και τα updates και το είχα ορίσει home. Σε μια φάση που τα είχα ταυτόχρονα με ρωτούσε αν θέλω να διακόψω από το series x και να συνεχίσω στο one s. 

(Πραγματικά με τις ονομασίες τα έχει κάνει χάλια η microsoft όμως.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Ταπεινή μου γνώμη και μόνιμα να είχα την κονσόλα σε 1080p monitor, πάλι το X θα επέλεγα για το έξτρα performance boost που θα είναι σίγουρα χρήσιμο σε μελλοντικά παιχνίδια. Η ψαλίδα μεταξύ του S θα ανοίξει κι άλλο πιστεύω όσο προχωράμε πέρα από την ανάλυση.

Σε κάθε περίπτωση όποιος αποφάσισε για S, εύχομαι να το απολαύσει και να μη μετανοιώσει για την αγορά του.

 

Είναι ανάλογα και το άτομο αυτό τι απαιτήσεις έχει και τι χρήματα χαλάει κιόλας. SeriesS πιθανώς να πάρει κάποιος που πέραν του gamepass δεν θα δίνει πολλά χρήματα και σε αγορά παιχνιδιών(ειδικά μιας και δεν μπορεί να αγοράζει και κουτάτα/αγγελίες).

Βεβαια στο τελευταίο να προσθέσω κάτι που μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση σε xbox μεριά(και δεν το έχει αναφέρει κανενας...). Δεν ξέρω αν και στο εξωτερικό(Ευρώπη)είναι ανάλογη η κατάσταση.

Η όλη στροφή στο gamepass και σε digital,έχει δημιουργήσει σαν αποτέλεσμα πολύ κακή διαθεσιμότητα στα παιχνίδια(το Forza Horizon 5/Halo Infinite μόλις 5 καταστήματα το έχουν για παραγγελία)ειδικά στα λιγότερο δημοφιλή παιχνίδια και το χειρότερο όλων είναι η πεσμένη κίνηση και στις αγγελίες, παρόλο που το xbox έχει ανώτερο backwards compatible.

Δεν κατάφερα εδώ και μέρες να βρώ έστω μια αγγελία πχ για Crash bandicoot 4 ή Tony Hawk 1+2(όπως και για πολλά άλλα παιχνίδια φυσικά).

Στις αγγελίες στο forum(και σε facebook βέβαια)έχει με διαφορά την μικρότερη κίνηση με αναλογία κοντά 1/10 σε σχέση με playstation ή ακόμα και σε σχέση με nintendo έχουν κοντά το 1/3.

Μόνη ελπίδα είναι μήπως και γίνει κανένα ξεστοκάρισμα τώρα τις γιορτές ή τίποτα προσφορά από κανένα amazon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία άρχισε να κολλάει "μέσα" το Α σε μόχλο που πήρα πριν λίγους μήνες και που έχει γίνει ελάχιστη χρήση, ξέρει κανείς άμα είναι γνωστό πρόβλημα και διορθώνεται και άμα το πιάνει η εγγύηση? (το πήρα απο Πλαίσιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Είναι ανάλογα και το άτομο αυτό τι απαιτήσεις έχει και τι χρήματα χαλάει κιόλας. SeriesS πιθανώς να πάρει κάποιος που πέραν του gamepass δεν θα δίνει πολλά χρήματα και σε αγορά παιχνιδιών(ειδικά μιας και δεν μπορεί να αγοράζει και κουτάτα/αγγελίες).

Βεβαια στο τελευταίο να προσθέσω κάτι που μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση σε xbox μεριά(και δεν το έχει αναφέρει κανενας...). Δεν ξέρω αν και στο εξωτερικό(Ευρώπη)είναι ανάλογη η κατάσταση.

Η όλη στροφή στο gamepass και σε digital,έχει δημιουργήσει σαν αποτέλεσμα πολύ κακή διαθεσιμότητα στα παιχνίδια(το Forza Horizon 5/Halo Infinite μόλις 5 καταστήματα το έχουν για παραγγελία)ειδικά στα λιγότερο δημοφιλή παιχνίδια και το χειρότερο όλων είναι η πεσμένη κίνηση και στις αγγελίες, παρόλο που το xbox έχει ανώτερο backwards compatible.

Δεν κατάφερα εδώ και μέρες να βρώ έστω μια αγγελία πχ για Crash bandicoot 4 ή Tony Hawk 1+2(όπως και για πολλά άλλα παιχνίδια φυσικά).

Στις αγγελίες στο forum(και σε facebook βέβαια)έχει με διαφορά την μικρότερη κίνηση με αναλογία κοντά 1/10 σε σχέση με playstation ή ακόμα και σε σχέση με nintendo έχουν κοντά το 1/3.

Μόνη ελπίδα είναι μήπως και γίνει κανένα ξεστοκάρισμα τώρα τις γιορτές ή τίποτα προσφορά από κανένα amazon.

Θα συμφωνήσω στο ότι είναι πλέον πολύ δύσκολο να βρεις καταστήματα να φέρνουν retail παιχνίδια για Xbox ή διαθεσιμότητα σε λίγο πιο παλιούς τίτλους ( 2-3 χρόνων). Το ίδιο και με μεταχειρισμένα σε αγγελίες.

Εγώ ήμουν τακτικός πελάτης σε on-line shops από UK μεριά, αλλά μετά το Brexit και την υποχρέωση τελωνείου είτε δεν συμφέρει πια , είτε σταμάτησαν τα εν λόγο καταστήματα να στέλνουν Ευρώπη.

Μόνη λύση πλέον είναι μάλλον κανένα ευρωπαϊκό Amazon, αν και πρέπει να κυνηγάς προσφορές γιατί τις τιμές των UK καταστημάτων δεν τις έχω πετύχει δυστυχώς σε κάποιο άλλο ευρωπαϊκό κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Τελευταία άρχισε να κολλάει "μέσα" το Α σε μόχλο που πήρα πριν λίγους μήνες και που έχει γίνει ελάχιστη χρήση, ξέρει κανείς άμα είναι γνωστό πρόβλημα και διορθώνεται και άμα το πιάνει η εγγύηση? (το πήρα απο Πλαίσιο)

δεν το εχω ξανακουσει ως προβλημα αλλα δε βλεπω γιατι να μη το καλυπτει η εγγυηση. ο μονος λογος που δε θα το καλυπτε ειναι αν εγινε κατι τετοιο επειδη το κοπανησες εσύ ή αν επεσε κανενα υγρό πανω του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 χρόνια Gears of War. Το παιχνιδι οροσημο της γενιας του 360 και ο λογος μαζι με PGR4/Burnout που με εκαναν για πρωτη φορα να παρω κονσολα. Σαν τωρα θυμαμαι τις επικες μαχες στα lobby του gears καθε βραδυ με τους καλυτερους ελληνες παικτες στο xbox live μιας και τοτε δεν υπηρχε Matchmaking. 4v4 και καθε μαχη ηταν προσωπικη υποθεση και καθε Kill ηταν σαν να εβαζες γκολ σε τελικο😂. Ο ορισμος του try harding Και το κλασσικο host advantage  οπου παντα ο χειροτερος παικτης επαιρνε το Host αλλιως δεν πεθαινε με τπτ.😆

Συν ενα απο τα καλυτερα trailer ever!

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα καλημέρα.σκεφτομαι να αγοράσω ένα ποντίκι και ένα πληκτρολόγιο.κυριως για το μάνατζερ οπότε δεν θέλω κάτι εξτριμ σε τιμή.θελω φυσικά να είναι ασύρματο και να συνδέεται στο series x μου.εχετε να μου προτείνετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, προσπαθώ να συνδεθώ από υο κινητό μου και μου βγάζει συνεχώς σφάλμα. Έκανα ένα τεστ και μου έβγαλε αυτά τα αποτελέσματα. 

Το latency είναι σίγουρα λάθος. Όσες μετρήσεις έχω πάρει πάνω από 7-10 δεν έχω. 

Nat type και outbound port δεν ξέρω τι είναι και πως τα ρυθμίζω. Αν ξέρετε δώστε μου τα φώτα σας γιατί από τη βοήθεια της ms δεν κατάλαβα Χριστό. 

Screenshot_20211109-150538_Xbox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα έκανα level up ενα απο τα stats, μου εμφάνισε reward ενα wheelspin αλλά δεν υπάρχει πουθενά να το εξαργυρώσω.

Πηγαίνοντας στο σχετικό μενού μου λέει οτι δεν εχω available wheelspins...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειμαι off topic αλλα θα πω οτι ξοδεψα τα καλυτερα 5 ευρω για να κατεβασω το pang adventures. το παλιο καλο παιχνιδι σε νεα εκδοση.το κατα ευχαριστηθηκα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...