Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, aekoupoli είπε

Έχει τελωνείο από Αγγλία?

Κανονικα εχει αλλα απο το amazon στα ψιλα γραμματα λεει οτι με το check out ειναι ολα υπολογισμενα. Λογικα θα εχει καμμια αποθηκη εκτος uk οποτε γλιτωνουν κ αυτοι κ εμεις !
79€ μου βγηκε ολα μαζι 😫

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, malias4 είπε

Κανονικα εχει αλλα απο το amazon στα ψιλα γραμματα λεει οτι με το check out ειναι ολα υπολογισμενα. Λογικα θα εχει καμμια αποθηκη εκτος uk οποτε γλιτωνουν κ αυτοι κ εμεις !
79€ μου βγηκε ολα μαζι 😫

Οκ ευχαριστώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, malias4 είπε

Κανονικα εχει αλλα απο το amazon στα ψιλα γραμματα λεει οτι με το check out ειναι ολα υπολογισμενα. Λογικα θα εχει καμμια αποθηκη εκτος uk οποτε γλιτωνουν κ αυτοι κ εμεις !
79€ μου βγηκε ολα μαζι 😫

 

5 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Οκ ευχαριστώ

Σε ολα τα αμαζον προπληρωνεις το τελωνειο (οπου υπαρχει). Αν σου ζητηθει και απο Ελλαδα, τους στελνεις την αποδειξη απο το τελωνειο και στα καταθετουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dstilio είπε

Διάβασα για disconnect αλλά εγώ δεν είμαι καθόλου online. Σίγουρα δεν έχει ρύθμιση πουθενά και έχω βγει offline τελείως ; Είμαι εν τω μεταξύ με Ethernet στο internet 

Έχει.

Διαλέγεις horizon solo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να αγοράσεις ένα app ή παιχνίδι που είναι για άλλο region από το δικό σου?

Π.χ. Το acc μου είναι Ευρώπη(Ελληνικό), μπορώ να αγοράσω ένα παιχνίδι που είναι από Ασία αν βάλω μέσω Ασιατικής gift card λεφτά στο acc μου και πάρω το παιχνίδι που θέλω από το Ασιατικό ms store ή κάποιο άλλο Ασιατικο κλειδαδικο σαν κωδικό?

Αν κάνω κάτι τέτοιο κινδυνεύει να μπαναριστει ο Ευρωπαϊκός λογαριασμός μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 hours ago, Paragontas-x said:

Μπορείς να αγοράσεις ένα app ή παιχνίδι που είναι για άλλο region από το δικό σου?

Ναι, μπορείς. 

7 hours ago, Paragontas-x said:

Π.χ. Το acc μου είναι Ευρώπη(Ελληνικό), μπορώ να αγοράσω ένα παιχνίδι που είναι από Ασία αν βάλω μέσω Ασιατικής gift card λεφτά στο acc μου και πάρω το παιχνίδι που θέλω από το Ασιατικό ms store ή κάποιο άλλο Ασιατικο κλειδαδικο σαν κωδικό?

Ναι, μπορείς. 

7 hours ago, Paragontas-x said:

Αν κάνω κάτι τέτοιο κινδυνεύει να μπαναριστει ο Ευρωπαϊκός λογαριασμός μου?

Δεν έχει γίνει ποτέ, ωστόσο θες να πάρεις ένα τηλέφωνο στην MS να ρωτήσεις και να μας ενημερώσεις κι εμάς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ελληνική ms που έχω ρωτήσει μου λένε ότι καλό είναι να αγοράζεις από Ελλάδα όσο για το άλλο που τους ρώτησα ότι αν αγοράσω από άλλες υπηρους αν επιτρέπεται μου είπανε δεν γνωρίζουν. 

Πάντα μιλάω τι μου είπε η ελληνική ms. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά έφαγα άκυρο για το forza controller. Δεν ξέρω τι έχει συμβεί και μπλόκαρε αφού έγινε clearance από τα custom της Γερμανίας και λίγες ώρες μέτα γύρισε πίσω με μνμ ότι θα μου γίνει refund .

Παράξενο δεν μου εχει ξανασυμβεί σε παραγγελία από amazon.

Τεσπά και ήταν όμορφος controller.  Τώρα έκανα παραγγελία το anniversary από εδώ από Ελλάδα. Και αυτός μια χαρά δείχνει συν ότι έχει και αυτά τα grid πίσω που ιδίως για beat m up είναι ότι πρέπει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω θέμα. Το series x είναι day 1 αγορασμενο. Ο μανησιος μοχλός το rt μου κολλάει αν το πατησω με λίγο παραπανω δυναμη... Τι κάνω????? Δεν κολλάει και μένει πατημενο αργεί να επανέλθει απλά λειτουργεί όμως κανονικότατα 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Εχω θέμα. Το series x είναι day 1 αγορασμενο. Ο μανησιος μοχλός το rt μου κολλάει αν το πατησω με λίγο παραπανω δυναμη... Τι κάνω????? Δεν κολλάει και μένει πατημενο αργεί να επανέλθει απλά λειτουργεί όμως κανονικότατα 

δούλεψε το λίγο δλδ πάτησε το συνεχόμενα, μπορεί να είναι σφιχτά και τα πλαστικά του η σύνδεση του και να φτιάξει με την χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

δούλεψε το λίγο δλδ πάτησε το συνεχόμενα, μπορεί να είναι σφιχτά και τα πλαστικά του η σύνδεση του και να φτιάξει με την χρήση. 

Αλλιώς? Είμαι εντός εγγυησης για το χειριστήριο? Η κονσόλα είναι δηλωμένη και έχει 2 χρόνια αλλά τι γίνεται με το χειριστήριο? Δεν δημιουργεί προβλημα στο παιχνιδι αλλά είναι αυτή η αίσθηση που αργεί να επανέλθει και στο δάχτυλο το καταλαβαίνεις ότι κάπου κολλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χειριστηρια εχουν λιγοτερη εγγυηση, νομιζω 6 μηνες.Αλλα Δευτερα θα παρεις την ms ελλας να δεις τι θα σου πουν.Εχουν πολυ καλη υποστηριξη και εχεις αρκετες πιθανοτητες να στο αντικαταστησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

τελικά έφαγα άκυρο για το forza controller. Δεν ξέρω τι έχει συμβεί και μπλόκαρε αφού έγινε clearance από τα custom της Γερμανίας και λίγες ώρες μέτα γύρισε πίσω με μνμ ότι θα μου γίνει refund .

Παράξενο δεν μου εχει ξανασυμβεί σε παραγγελία από amazon.

Τεσπά και ήταν όμορφος controller.  Τώρα έκανα παραγγελία το anniversary από εδώ από Ελλάδα. Και αυτός μια χαρά δείχνει συν ότι έχει και αυτά τα grid πίσω που ιδίως για beat m up είναι ότι πρέπει. 

Απο αμαζον γερμανιας εγινε η παραγγελεια ; Γιατι το δικο μου εφυγε χθες απο αμαζον uk αλλα ακομα αγγλια βρισκεται; Λες να φαω κ εγω ακυρο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...