Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ξεκλειδώνω το νήμα με την ευχή να συνεχίσει σε ήπιους τόνους, κόσμια και πολιτισμένα.

Θερμή παράκληση: μην προσβάλλεστε μεταξύ σας και -το κυριότερο- μην πετάτε τυράκι για να προκαλέσετε τους άλλους να σας βρίσουν. Είναι προφανές πότε γίνεται αυτό από σκοπού και κατ' επανάληψη.

Σε κάθε περίπτωση, συζητάμε για παιχνιδάκια και εν τοιαύτη περιπτώσει δώστε τόπο στην οργή άμα κατηγορήσει κάποιος το παιχνιδάκι σας, δεν χρειάζεται να του επιτεθείτε σε προσωπικό τόνο.

Στο επόμενο κλείδωμα θα πάμε διακοπές μέχρι τέλος Αυγούστου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημάνω κάτι το οποίο δυστυχώς δεν γνώριζα:

Είχα την εντύπωση ότι η ΜS,  με το Game pass Ultimate, είχε δημιουργήσει μία ενιαία πλατφόρμα μεταξύ PC/XBOX και android (cloud). Nα μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι στο PC και μετά να συνεχίσεις στο ΧΒΟΧ.

Αυτό δεν ισχύει για όλα τα παιχνίδια. Το παιχνίδι πρέπει να έχει το χαρακτηριστικό "Play anywhere". Σε αντίθετη περίπτωση τα saves δεν συγχρονίζουν μεταξύ των συσκευών.

Το έμαθα με το Wasteland 3, στο οποίο έχω μπόλικες ώρες στο PC και δυστυχώς δεν μεταφέρονται στο XsX.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 minutes ago, panther_512 said:

Να επισημάνω κάτι το οποίο δυστυχώς δεν γνώριζα:

Είχα την εντύπωση ότι η ΜS,  με το Game pass Ultimate, είχε δημιουργήσει μία ενιαία πλατφόρμα μεταξύ PC/XBOX και android (cloud). Nα μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι στο PC και μετά να συνεχίσεις στο ΧΒΟΧ.

Αυτό δεν ισχύει για όλα τα παιχνίδια. Το παιχνίδι πρέπει να έχει το χαρακτηριστικό "Play anywhere". Σε αντίθετη περίπτωση τα saves δεν συγχρονίζουν μεταξύ των συσκευών.

Το έμαθα με το Wasteland 3, στο οποίο έχω μπόλικες ώρες στο PC και δυστυχώς δεν μεταφέρονται στο XsX.

Και το μεγαλύτερο bummer είναι πως το Wasteland 3 είναι game της ΜS, πλέον.

Όλα ανεξαιρέτως τα games της έπρεπε ήδη να έχουν σήμανση «Play Anywhere».

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και το μεγαλύτερο bummer είναι πως το Wasteland 3 είναι game της ΜS, πλέον.

Όλα ανεξαιρέτως τα games της έπρεπε ήδη να έχουν σήμανση «Play Anywhere».

Παίζει σε μερικά να μην γίνεται ή να θέλει αρκετή δουλειά οπότε το λούζουν :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω εδώ μιας και στο δίπλα θέμα έχω πολύ καιρό να δω σχόλιο περί διαθεσιμότητας.

Μήπως έχει πετύχει κάποιος κανά Series X σε κάποια μεγάλη αλυσίδα?

Εδώ και περίπου 2.5 εβδομάδες που κοιτάζω ιντερνετικά, δεν έχω δεί τίποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει κάποιος θεός που κρατούσε τα νέα όλο τον καιρό που ήταν κλειστό το thread και μπορεί να τα ποστάρει / φτιάξει ένα pastebin / whatever θα του είμαι υπόχρεος.

Αυτό εδώ το thread είναι η κύρια πηγή ενημέρωσής μου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, panther_512 είπε

Να επισημάνω κάτι το οποίο δυστυχώς δεν γνώριζα:

Είχα την εντύπωση ότι η ΜS,  με το Game pass Ultimate, είχε δημιουργήσει μία ενιαία πλατφόρμα μεταξύ PC/XBOX και android (cloud). Nα μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι στο PC και μετά να συνεχίσεις στο ΧΒΟΧ.

Αυτό δεν ισχύει για όλα τα παιχνίδια. Το παιχνίδι πρέπει να έχει το χαρακτηριστικό "Play anywhere". Σε αντίθετη περίπτωση τα saves δεν συγχρονίζουν μεταξύ των συσκευών.

Το έμαθα με το Wasteland 3, στο οποίο έχω μπόλικες ώρες στο PC και δυστυχώς δεν μεταφέρονται στο XsX.

Πιστευω οτι αυτος ειναι ο τελικός στόχος. Στα νεα games θα γινεται. Απλά σε παλαιοτερα ειναι too much work για να ασχοληθουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλόχες, το streaming από SeX σε τι αναλύση σας παίζει στο android app?

Στο Xbox streaming app (test app, version 1.2106.2201.0) βλέπω στα stats ότι κάνει stream σε 720p και βγάζω τα μάτια μου στο 1440p monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2021 στις 11:22 ΠΜ, vagosvts7 είπε

Επιτέλους ανοίξαμε.. Μερικά βίντεο από forza horizon 5..Έχουν βελτιώσει τον ήχο των κινητήρων στα αυτοκίνητα γιατί εκεί είχε θέμα το horizon 4..

 

 

Το συγκεκριμένο μάλλον πρόκειται να γίνει το πρώτο racing game με το οποίο θα ασχοληθώ σοβαρά μετά από πάρα πολλά χρόνια.

Γενικά δεν ήμουν ποτέ fan των μηχανοκίνητων, αλλά με αυτά που βλέπω από το Forza Horizon 5 δεν μπορώ να μην το δοκιμάσω έστω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση, υπάρχει κάποιος οδηγός πως αγοράζω παιχνίδια μέσω βραζιλιάνικων gift cards ή κάτι τέτοιο; όχι για gamepass, αυτό το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...